Mazzalves pamatskolas skolēni vēsturi mācās muzejā

Izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas, Mazzalves pamatskolas astotās un devītās klases skolēni, sākot Latvijas vēsturē mācīties par Latviju padomju gados, 6. februārī apmeklēja Aizkraukles pagasta kultūras namā esošo Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju “Padomju gadi”. Ekspozīcija  veltīta 20. gadsimta 50.-80.gadiem. Visur ekspozīcijā redzami padomju laikā radīti mākslas darbi, centrālās telpas otrā stāva galerijā skatāmi izcili padomju laika glezniecības paraugi. Koridoros – plakāti. Centrālās telpas pirmajā stāvā eksponētas padomju laika automašīnas – tās  izraisīja īpaši zēnu  interesi un sajūsmu. Atsevišķi iekārtota bibliotēka – Sarkanais stūrītis. Tajā meklējām informāciju laikrakstā “Komunisma Uzvara” par mūsu puses “pirmrindniekiem” vai kādu citu aktuālu informāciju par Mazzalves pagastu.

Ekspozīcija radīja izglītojamajiem priekšstatu par  padomju cilvēka dzīvi tās daudzpusībā: visu dzīves pušu ideoloģizāciju, sadzīvi, darbu un atpūtu, izglītību un kultūru. Atsevišķas ekspozīcijas daļas veltītas Pļaviņu HES un Aizkraukles pilsētas (Stučkas) tapšanas vēsturei.

11.februārī skolā skolēniem bija iespēja arī noskatīties Dāvja Sīmaņa spēlfilmu “Tēvs Nakts”, kura deva priekšstatu par Otro pasaules karu, atklājot tā baismo “seju”.  Stāsts par rīdzinieku Žani Lipki ir gan iedvesmojošs, gan dramatisks, liekot aizdomāties par to, ko mēs saucam par varoņiem. 1941. gada beigās Žanis Lipke, pieredzot pret ebrejiem vērsto vardarbību un zvērības, pieņēma lēmumu rīkoties. Kā liecina vēsturiskie dati, no aptuveni 450 ebrejiem, kurus izglāba latvieši, vairāk kā 50 nosargāja tieši Lipkes ģimene.

Maija Gabuža

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other