Kārlis Plusniņš uzvar LTV1 raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”

22.februārī LTV1 demonstrēja populāro erudīcijas spēli “Gudrs, vēl gudrāks”, kurā sīvā cīņā ar viena punktu pārsvaru pār savu pretinieku uzvarēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēns Kārlis Plusniņš.

Kārlis, vaicāts, kas viņu pamudināja pieteikties televīzijas spēlei, stāsta, ka draugi un klasesbiedri sen esot teikuši, ka viņam vajadzētu piedalīties. Erudītais jaunietis atzīst, ka šis nav bijis pirmais mēģinājums pieteikties dalībai raidījumā, jo pirms trim gadiem, kad viņš mācījies 7.klasē,  esot uzrakstījis pieteikuma anketu (to darījuši arī daudzi viņa klasesbiedri), taču bijis neveiksmīgs, jo, kā atzīst Kārlis sev raksturīgajā pieticībā un paškritiskumā, uzskata, ka neesot uzrakstījis pārāk labu pieteikumu, tāpēc nav izvēlēts dalībai raidījumā. Ieslīgt sīkākās detaļās, ko šoreiz anketā rakstījis, Kārlis nevēlējās, taču piebilst, ka līdzās sasniegumiem mācībās, būtiska ir prasme arī sevi pasniegt.

Kārlis stāsta, ka spēles pusfināls viņam šķitis vieglāks nekā bija domājis, taču finālā gan bijuši vairāki klupšanas akmeņi, tāpēc izvērtusies sīva cīņa ar savu vārda brāli Kārli no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas.

Kārlis gan bilst, ka nezina, vai vēlreiz gribēs piedalīties šādā raidījumā, jo filmēšana tomēr ir stresa situācija, turklāt dažas muļķīgas kļūdas, atbildot uz jautājumiem,  pieļautas kameru klātbūtnes dēļ. Lai gan klasesbiedri mudina arī 12.klasē pieteikties dalībai par lielākā gudrinieka titulu – 12.klases uzvarētājs balvā varēs saņemt 2000 eiro. Šogad kā 10.klases skolēns viņš no skolvadības sistēmas “e-klase”  saņēma 500 eiro stipendiju izaugsmei.

Vītolu fonda stipendijas pasniegšanas pasākumā klasesbiedri teica, ka Kārlis ir dalībnieks tik daudzās mācību olimpiādēs, ka vieglāk būtu pateikt, kurās viņš nav piedalījies. Talantīgais jaunietis ir piedalījies angļu valodas, matemātikas, fizikas, ķīmijas, vēstures olimpiādēs. Fizikā un ķīmijā viņš ir izvirzīts uz valsts olimpiādi, savukārt nesen piedalījies angļu valodas valsts olimpiādē.

Kad vaicāju, par ko pēc 12.klases gribētu mācīties, Kārlis vēl nesniedz konkrētu atbildi, tāpat arī noteiktu autoritāšu, kuru viedoklī viņš ieklausītos, nav: “Ir vairāki cilvēki, kas mani velk uz vairākām pusēm. Viens saka – tu varētu kļūt par to, otrs – par to un to, bet tas, ko es izlemšu, būs atkarīgs no manis paša.”

Kārli aizrauj ģitāras spēlēšana, kuras spēli viņš apgūst jau no 5.klases. Kopā ar Zigurdu Kalnāri  februāra beigās Kārlis ar grupu plāno piedalīties ansambļu skatē “No baroka līdz rokam.”  Jaunietis stāsta, ka  esot sagatavojuši piecas dziesmas, no kurām divas būs jāspēlē. Vienu dziesmu izvēlēsies žūrija, otru izraudzīsies izlozē. Vaicāts, kādu mūziku jaunietis klausās, viņš nosauc dažādus mūzikas žanrus, kas viņam tīkami, – roks, indie mūzika, džezs, klasiskā mūzika un nedaudz pops.

Kārlis brīvajā laikā, kā viņam ir ļoti maz, tomēr atrod brīžus, lai zīmētu. Viņš labprāt zīmē portretus, ainavas, kā arī cilvēkus ikdienišķās dzīves situācijās. Tāpat viņš dejoja arī skolas deju kolektīvā.

Kārļa klases audzinātāja Inta Vasariņa, lūgta raksturot savu audzēkni, Kārli uzteic kā cilvēku, uz kuru vienmēr var paļauties, viņš allaž ir gatavs palīdzēt un uzņemties vēl papildu darbus arī brīžos, kad pats ir ļoti aizņemts daudzos darbos, piemēram, samontēt kādu filmiņu utt.

 

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other