Piedalāmies “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībās” Jēkabpilī

27.februārī Jēkabpils reģionā notika Nacionālās skaļās lasīšanas konkursa pusfināls. Ideja pārņemta no mūsu ziemeļu kaimiņzemes tautām, lai aktivizētu 5.-6.klašu bērnu lasītprasmi un motivētu lasīšanu. Konkursu organizēja Jēkabpils galvenā bibliotēka, un tas notika Krustpils kultūras namā. Šogad konkursā piedalījās 13 dalībnieki no Jēkabpils reģiona 13 bibliotēkām.

Mazzalves pamatskolu pārstāvēja 6.klases skolniece Zanda Zariņa, kura lasīja fragmentu no Dzintara Tilaka grāmatas “Čomiņš”. Zanda ieguva nomināciju “Sirsnīgākais lasījums”. Zandas lasījums bija izteiksmīgs un nesamākslots. 6. klases skolnieci devās atbalstīt Mazzalves pamatskolas bibliotekāre Daiga Pabērza un 3 Zandas klasesbiedri. Mēs Zandu atbalstījām arī ar līdzjutēju plakātu.

Bija ļoti interesanti klausīties, jo katrs skolēns lasīja fragmentus no labi zināmām mūsdienu grāmatām, piemeklējot savai balsij un temperamentam visatbilstošāko.

Šī konkursa uzvarētāja bija Viktorija Apmale no Krustpils pamatskolas 5.klases, kura lasīja fragmentu no Meganas Makdonaldas grāmatas “Džūdija Svilpaste kļūst slavena”. Meitenes tērps,  frizūra un temperaments bija tik ļoti līdzīgs grāmatas varonei! Viņa arī dosies uz finālu Rīgā. Pārējie dalībnieki ieguva dažādas nominācijas un balviņas. Pasākumu un aktivitātes, gaidot žūrijas lēmumu, vadīja atraktīva bērnu bibliotēkas darbiniece.

Pasākums bija interesants, un man patika.

6.klases skolniece Amanda Osipova

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other