Neretas un Mazzalves pagasta apvienotā komanda “Prāta Spēļu” turnīrā iekļūst pusfinālā

Ar mērķi attīstīt prāta spēļu tradīcijas visā Latvijā, sniedzot iespējas iesaistīties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, “Prāta spēles – Latvijas kauss 2019” organizē Prāta spēļu viktorīnas.

9. martā Kurmenes tautas namā notika “Prāta Spēles – Latvijas Kauss 2019” turnīrs, kurā trīs labākās komandas kvalificējās uz pusfinālu. Ar 295 punktiem labāko trijniekā biļeti uz pusfinālu ieguva arī Mazzalves un Neretas apvienotā komanda “Sajūtu mednieki” (Solveiga Koklevska, Dzintra Meldere, Anita Vectirāne, Elmārs Vectirāns, Gints Narogs un Daiga Meldere). Kvalificējās arī divas Vecumnieku novada komandas – “Ar birzītēm nejoko” (310 punkti) un “Vidusskolas atmiņas ar realitātes pieskaņu” (305 punkti).

“Sajūtu medniekiem” piedalīšanās “Prāta Spēļu” organizētajā turnīrā nav pirmā reize. Pērn novembrī komanda šajā pašā sastāvā plūca uzvaras laurus, taču, tā kā toreiz konkrētais spēles posms nebija iekļauts kopējā  visas Latvijas spēļu grafikā, iespējas izmēģināt spēkus tālākos spēļu posmos nebija.

Katrā spēlē tiek piedāvātas 18 tēmas, no kurām izspēlē 10. Katrā raundā ir pieci jautājumi, tātad komandām jāatbild uz kopumā 50 dažādiem jautājumiem par daudzveidīgām tēmām (“Atpazīsti filmu!”, “Pasakas”, “Sports”, “Ģeogrāfija”, “Klasiskā mūzika”, “Nauda” u.c.), ko izstrādājuši prāta spēļu organizatori brāļi Jānis un Edijs Zači un prāta spēļu vadīšanā un veidošanā pieredzējušais Ivo Krumholcs.  Uz katru spēli tiek gatavoti citi jautājumi, lai nevienai komandai kādā spēļu posmā nebūtu priekšrocību. Tāpat arī balvu fonds ir tāds, kā atzīst spēļu organizatori, tāds, lai spēlētājiem nebūtu vēlmes krāpties un kļūt negodīgiem.

Lai arī komandas savstarpēji ir sāncenši, spēles norit draudzīgā gaisotnē, par labu sniegumu kādā no spēļu raundiem  dalībniekiem nav problēmu ar aplausiem sveikt arī pretinieku spēlētājus. Galvenais ir sacensību gars un spēlētprieks kopā ar draugiem, radiem, ģimenes locekļiem, kolēģiem un, protams, nedaudz arī azarta un vēlmes būt soli priekšā pretiniekam.

Tagad priekšā reģionālais turnīrs, no kura piecas labākās komandas kvalificēsies Latvijas kausa finālam!

 

Daiga Meldere

Foto: I.Kaziļūns

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other