Neretā tiekas Sēlijas novadu apvienības biedri

1. martā Neretā notika Sēlijas novadu apvienības (SNA) biedru sapulce, kurā tikās Neretas, Viesītes, Salas, Ilūkstes, Jaunjelgavas un Jēkabpils novadu priekšsēdētāji. Neretas novada domes priekšsēdētājam Arvīdam Kviesim šī bija pirmā sapulce kā Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētājam, kopš ievēlēšanas amatā 2019.gada 15.janvārī.

SNA biedri pārrunāja gatavošanos Sēlijas Tautas mākslas svētkiem “Sēlija Rotā”, kas šogad notiks 29.jūnijā Jēkabpils novada Ābeļu pagastā. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags informēja, ka Jēkabpils novada Kultūras pārvalde aktīvi strādā pie pasākuma organizēšanas. Lielos vilcienos ir skaidrs, kas to vadīs un kā noritēs organizatoriskie procesi. Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis rosināja pārējos biedrus padomāt par Sēlijas Gada cilvēka izraudzīšanos un godināšanu. Sēlijas novadu domju priekšsēdētāji vienojās, ka vēl ir  jāprecizē detaļas, kā šī cilvēka izraudzīšanās process notiks.

Tāpat tika aktualizēts jautājums par Sēlijas himnas dziedāšanu “Sēlija Rotā”, kas stiprinātu sēļu kopīgo identitāti.

Tā kā par Sēliju interneta resursos pieejama visai skopa informācija, A.Kviesis izteica priekšlikumu par kopīgas Sēlijas mājaslapas izveides nepieciešamību, kurā regulāri tiktu papildināta informācija par Sēlijas novadiem aktuāliem jautājumiem, spilgtām personībām, atzīmēšanas vērtiem notikumiem u.c.

SNA biedri pārrunāja arī šobrīd aktuālo Nacionālā attīstības plāna un Aizkraukles teritoriālās reformas jautājumu, kā arī izskatīja Antūžu speciālās internātpamatskolas iesniegumu par finansiālu atbalstu konkursam bērniem ar garīga rakstura traucējumiem, vienojoties, ka finansējuma sniegšana ir katras pašvaldības kompetencē.

Sēdes informatīvajā daļā bija tikšanās ar Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidentu, biedrības Latvijas tautsaimniecības atbalsta kustība priekšsēdētāju Andreju Krasņikovu un biedrības izpilddirektoru Valēriju Štameru. Viņi klātesošos iepazīstināja ar valsts tautsaimniecības attīstības perspektīvām un pauda savu redzējumu par administratīvi teritoriālo reformu.

Daiga Meldere