Koncerts – tikšanās Neretas kultūras namā

Skaistā, pavasarīgā 24. marta dienā Neretas kultūras namā uz īpašu koncertu – tikšanos aicināja ģitārists, lektors, pedagogs, komponists Aivars Hermanis. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izbaudīt John Lennon, Cick Corea, Astor Piazzolla, V.A.Mocart, R.Paula un citu populāru mākslinieku, komponistu skaņdarbus Aivara Hermaņa izpildījumā. Tikšanās brīdī A.Hermanis izklāstīja kā aizsācies viņa ceļš mūzikā, kādi bija pirmie skaņdarbi, ko apguva un kādi bija mūzikas instrumenti ar kuriem nācies spēlēt dzīves laikā.

Aivars Hermanis, kurš dažādās aptaujās vairākkārt atzīts par Latvijas labāko ģitāristu, dziesmas sācis sacerēt jau 70. gadu sākumā. Vislielāko popularitāti šai jomā mūziķis izpelnījās kā grupas “Remix” dalībnieks, bet šobrīd radio un koncertos biežāk dzirdamas pēdējās desmitgadēs tapušās kompozīcijas. Populārākās apkopotas dziesmu ciklā “Klusums starp mums” ar dziedātāja Igo dzeju. A.Hermanis piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ieskaņojumos un uzstājies neskaitāmos koncertos dažādās pasaules valstīs. Viņa komponista kontā ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu kompozīciju. Izdoti divi autoralbumi: “Klusums starp mums” (1989), “Plīvošana ar pilsētu” (1998), kā arī divi instrumentāli solo albumi: “Mans laiks” (2001) un “Liepājas iela” (2015).

 

Agnese Putniņa

Attēlā: divu ģitāristu satikšanās – neretietis Zigurds Kalnāre un Aivars Hermanis.

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other