Pirmsskolas vecuma bērni uzstājas radošajā konkursā “Talantiņš”

9.aprīlī Ērberģes muižas jeb Mazzalves pamatskolas kamīnzālē notika Neretas novada pirmsskolas vecuma bērnu radošās pašizpausmes konkurss “Talantiņš”, kas šogad noris jau septīto reizi. Mazos novada dziedātājus Ērberģes muižā sagaidīja galvenā muižas Raganiņa (Zeltīte Odiņa) un vairākas mazās raganiņas, kas uzturēja možu garu un enerģiju un iesaistīja dažādās aktivitātēs novada mazos skatuves māksliniekus.

Šogad 3 – 4 gadu vecuma grupā piedalījās septiņi bērni, savukārt 5 – 6 gadu vecuma grupa bija pārstāvēti nedaudz kuplākā skaitā – 12 bērni demonstrēja savu talantu dziedātprasmē.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad konkursā pirmsskolas vecuma bērni rādīja savu talantu dejotprasmē, klavierspēlē, šoreiz mazie ķipari vairāk bija izvēlējušies dziedāt. Četrgadniece Elza Smirnova bija vienīgā dalībniece, kas skaitīja dzejoli.

Radošais konkurss pirmsskolas vecuma bērniem tiek organizēts ar mērķi radīt sabiedrības interesi un veicināt tās līdzdalību talantu attīstībai un radošajai pašizpausmei, kā arī popularizēt bērnu skatuves un muzikālās izglītības (skatuves runas, dziesmas, mūzikas instrumentu spēles, dejas un kustības nozīmi) bērna attīstībā, pasaules emocionālo uztveri. Ne mazāk būtiski ir stiprināt saites starp pirmsskolas izglītības iestādēm.

Žūrija, kuras sastāvā šogad bija Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa, Mazzalves pagasta pārvaldes sekretāre Anita Vectirāne un biedrības “Ērberģietes” dalībniece Solveiga Koklevska, vērtējot mazos talantus, ņēma vērā atraktivitāti, priekšnesuma un tērpa noformējumu un ieguldīto darbu.

Katrs no dalībniekiem saņēma savu titulu. 3 – 4 gadu vecuma grupā Adrija Zemberga par savu priekšnesumu saņēma titulu “Sapņainākā”,  Aiju Vegneri, kas bija tērpusies  silti dzeltenā kleitiņā, žūrija nodēvēja par “Saulaināko”, Dominiks Puriņš – “Atraktīvākais”, Elīna Kapele, kas uzstājās pirmā, tika pie titula “Drosmīgākā”. Elza Smirnova, kura skaitīja Jāzepa Osmaņa dzejoli, žūrijas vērtējumā bija “Aktieriskākā”. Šarlote Sīpoliņa un Elīna Regute, kuras uzstājās duetā, bija konkursa “Krāsainākās” un vienas no jaunākajām dalībniecēm.

Piecu – sešu gadu vecuma grupā Vanesa Bidzāne saņēma titulu “Saldākā” izpildot dziesmu, Vanesa kā aksesuāru izmantoja šokolādi. Gustavs Bubins bija “Ritmiskākais”, Ernests Baltacis – “Stilīgākais”, Annika Eļļuka – “Stilīgākā”, Matiass Trainis – “Staltākais”, Grieta Zālīte – “Muzikālākā”, Alise Štāle – “Nopietnākā”, Keita Siliņa  – “Izteiksmīgākā”, Kristaps Jakovčiks – “Smaidīgākais”, Oļģerts Ērglis – “Sirsnīgākais” un “Skanīgākais”, Viesturs Zālītis – “Kārdinošākais.” Matīss Petraitis saņēma titulu “Skanīgākais” un žūrijas locekles, muižas raganiņās simpātiju speciālbalvu.

Katram konkursa dalībniekam kā balva par piedalīšanos konkursā bija sarūpētas dāvaniņas –  rotaļlietas, diploms, baloni.

Paldies vecākiem un bērnu skolotājiem – Kristīnei Ozoliņai, Marutai Zariņai un Sandrai Andersonei par bērnu sagatavošanu konkursam! Lai  mazajiem skanīgas, vingras balsis un vēlēšanās piedalīties konkursā arī nākamajā gadā!

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other