Garšīgais bizness Ķekavā

9.aprīlī mēs, 6.klases skolēni, devāmies radošā ekskursijā uz Ķekavu.

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklējām pārtikas un dzērienu uzņēmumu “GiLine for life” Ķekavā. Ražotne Latvijā pazīstama arī ar nosaukumu “Konfelāde.” Nodarbībā iepazinām uzņēmuma darbību no idejas līdz veiksmīgai darbībai un produkcijai šodien.

Tās vadītājs Māris ir pieredzes bagāts un interesants stāstnieks. Viņš uzsvēra, kā jāmaina domāšana un rīcība: mūsu dārzos aug tik daudz vērtīgu ogu, ābolu, dārzeņu, bet mēs tos neprotam novērtēt un izmantot. Bieži vien pat nenojaušam to vērtību. Pērkam veikalā dažādus neveselīgus našķus (kolu, čipsus, želejkonfektes). Bijām nepatīkami pārsteigti par želejveida konfekšu sastāvu. Tikmēr āboli dārzā bieži vien sapūst. Uzņēmumā ražo konfektes bez konservantiem, krāsvielām un e-vielām. Cukura vietā izmanto stēviju.

Vadītājs iepazīstināja ar sava ģimenes uzņēmuma veidošanas ideju, tā attīstību un darba specifiku. Noskaidrojām, cik daudz darba nepieciešams no ābola dārzā līdz īstai konfektei. Uzņēmējs Māris uzsvēra, cik liela loma skolā labi mācīties un iegūt labu izglītību, lai nodrošinātu vietu darba tirgū. Uzzinājām, kādu profesiju pārstāvji nepieciešami “Konfelādē”, lai tā veiksmīgi darbotos. Interesanti bija uzzināt, kādus darbus uzņēmumā veic dārznieks, agronoms, ekspeditors, degustators, grāmatvedis, šoferis, pārtikas tehnologs, dizainers, mārketinga speciālists. Pasākuma vadītājs Māris mūs rosināja pašiem nosaukt šis profesijas. Mēs iejutāmies degustatora lomā, nosakot dažādu konfekšu garšu: ābolu, rabarberu, aroniju, pīlādžu. Vajadzēja balsot par visgaršīgāko. Mums vislabāk patika konfektes ar ābolu un rabarberu garšu.

Iepazinām mārketinga “trikus” ar produkcijas iepakojumu. Uzzinājām, cik svarīgi lasīt informāciju, kas rakstīta uz preces iepakojuma. Tagad iepērkoties būsim uzmanīgāki un iepazīsimies ar etiķetē rakstīto. Cik svarīgi noskaidrot preces svaru un enerģētisko vērtību, derīguma termiņu!

Nodarbības turpinājumā ražotnes vadītājs Māris aicināja arī mums piedalīties gardās konfelādes veidošanā un iesaiņošanā. Mums tās izdevās, un tā bija dāvaniņa mūsu ģimenēm. Noslēgumā vadītājs aicināja piedalīties loterijā, kurā laimējām uzņēmumā gatavotus suvenīrus.

Paldies “Konfelādes” vadītājam Mārim par interesanto nodarbību! Iesakām arī jums apmeklēt “Konfelādi”!

Izdevumi par ekskursiju uzņēmumā un nodarbību vadīšanu apmaksāti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

 

6.klases skolēni Raivo, Evelīna, Ronalds, Sanija, Linda, Roberts, Konstantīns

Pedagogs karjeras konsultans Rita Trukša

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other