Mazzalvieši izzina Latvijas vēsturi un apmeklē finiera ražotni

Mazzalves pamatskolas 8.-9. klases skolēni 17.aprīlī devās mācību ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja A/S Latvijas Finieris ražotni un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. Šobrīd “Latvijas Finieris” ir attīstījies par starptautisku koncernu ar ražošanas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, kā arī 12 produktu attīstības un tirdzniecības  uzņēmumiem Eiropā un ārpus tās. Savu produkciju pārdod vairāk nekā 60 pasaules valstīs, nodrošinot klientiem kvalitāti, servisu un individuālus tehnoloģiskos risinājumus.

Uzņēmumā nodarbināti apmēram 2700 darbinieku 250 dažādās profesijās. Kā stāstīja gids, tad uzņēmums nodrošina studentiem apmaksātas prakses vietas. Skolēniem radās priekštats par finiera saplākšņu gatavošanas tehnoloģijām un realizācijas iespējām. Ekskursijas laikā visiem tika izsniegtas rācijas, tādēļ ražošanas troksnis netraucēja un varēja dzirdēt gida stāstīto. Jaunieši uzzināja, ka vienā dienā pārstrādā 65 kokvedēja mašīnas ar bērza finierklučiem. Ražošanas procesā tiek patērēta 110 tonnas līmes dienā. Līmes izgatavošanā izmanto kviešu miltus – 12 tonnas dienā. Ikdienu ražošanas procesā tiek patērēts 62 000 m2 papīra. Katru stundu pilna kravas automašīna ar produkciju šķērso Latvijas robežu. Ekskursantiem bija interesanti uzzināt, ka daudz saplākšņi tiek izmantoti transporta būvē, tai skaitā gāzes tankeru izolācijas paneļos.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skolēni muzejpedagoģiskās programmas ietvaros sadalījās grupās. Devītās klases skolēni gatavojās vēstures eksāmenam.
Kopā ar gidu muzeja pamatekspozīcijā atkārtoja Latvijas vēstures pamattēmas. Strādāja ar darba lapām, kurās sarakstīja svarīgāko informāciju un kuras lieti noderēs pirms paša eksāmena darba.

Astotā klase arī gida vadībā skatīja tēmu par Pirmo pasaules karu Latvijas teritorijā un par latviešu strēlniekiem. Skolēni uzzināja par 1. pasaules kara norisēm Latvijas teritorijā. Kā atzina izglītojamie, viņiem ļoti patika, jo īpaši, kad gide izsniegusi baltus cimdus un atļāvusi pataustīt dažādus Pirmā pasaules kara artefaktus.

Maija Gabuža

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other