Kas dzīvo mežā?

30.aprīlī smieklu, čalu un mazu bērnu soļu dipoņas piepildītā Neretas kultūras nama zālē norisinājās starpnovadu pirmsskolas izglītības iestāžu interešu izglītības kolektīvu pasākums “Kas dzīvo mežā?” Pasākums ik gadu noris citā novadā, tāpēc šoreiz stafetes kociņš tika nodots Neretai. Rosība bija manāma jau ienākot kultūras nama vestibilā, kur mazie ķipari steidza sasiet atrisušās matu lentas, nostiprināt kurpju sprādzes un lielajā bērnu drūzmā nepazust, atrast savu vietu un pacietīgi gaidīt uzveduma sākumu.

Pasākuma vadītāju lomās atbilstoši uzveduma kopējai noskaņai bija iejutušies divi eksotiski dzīvnieki – tīģeris (Inita Kalniņa) un zebra (Dace Lielbārde).

“Kas notiek mežā?” atklāja Aizkraukles pilsētas (PII “Zīlīte”) pirmsskolēni ar nelielu uzvedumu no pazīstamās latviešu pasakas “Vecīša cimdiņš”, kur dažādā dzīvnieku pasaules daudzveidība un rūpīgi izstrādātie masku tēli ļāva mazajiem skatītājiem dzīvi līdzpārdzīvot pelītei – pīkstītei, zaķim – baltļipītim, mušu ķēniņienei, vilkam – strupausim, lācim – lielajai pinkai. ..Un kopīgā jautrošanās varēja sākties.

Pēc tam ar jestrām dejām, zibot rozā puķēm meiteņu matos, un dzīvespriecīgām dziesmām priekšnesumu sniedza mājinieki – neretieši. Uzstājās arī Daudzeses pagasta PII “Čiekuriņš”, Seces pagasta PII “Vasariņa”, Jaunjelgavas PII “Atvasīte”, Aizkraukles speciālā PII “Saulīte”, Skrīveru PII “Sprīdītis”, Aizkraukles PII “Auseklītis”, Aizkraukles pagasta sākumsskolas pirmsskolas grupa.

Topošie skolēni aktīvi līdzpārdzīvoja savu vienaudžu priekšnesumiem, reizumis pašiem drosmīgākajiem metoties līdzi dejās skatītāju zālē, sparīgi aplaudējot vai nepacietīgi dīdoties krēslos. Turklāt katra bērnudārza audzēkņiem bija rūpīgi pārdomāts vizuālais ietērps. Skolotājiem šāda veida pasākums ir vērtīga pieredzes apmaiņa, kontaktu dibināšanas un draudzības saišu veidošanas iespēja.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other