Informē par ugunsdrošības prasībām daudzstāvu ēkās

2.maijā Neretas novada administrācijas sēžu zāles telpās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Aizkraukles daļas Neretas posteņa komandieris Juris Gorbačovs informēja interesentus par ugunsdrošības prasībām daudzstāvu ēkās.

J.Gorbačovs izklāstīja vispārīgās prasības daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpās un teritorijā, prasības, kas jāievēro, lai ugunsnelaimes gadījumā sekmīgi varētu veikt evakuāciju (sākot ar to, ka cilvēku evakuācijai paredzētās durvis aizliegts aprīkot ar slēdzenēm un aizbīdņiem, kas liedz atvērt durvis trīs sekunžu laikā, evakuācijai paredzētās durvis aizkraut ar iekārtām, mēbelēm, priekšmetiem un beidzot ar tādu dekorāciju un apdares materiālu izvēli, kas veicina ugunsgrēka izplatīšanos).

Tāpat vērsa uzmanību uz apkures un ventilācijas jautājumiem – dūmvada tīrīšanas regularitāti, tehniskā stāvokļa pārbaudi, ventilācijas kanāla tīrīšanu un pārbaudi, Tvaika nosūcēja pievienošana dabīgās ventilācijas kanālam arī ir viens no šobrīd aktuāliem jautājumiem, jo no š.g. 1.janvāra stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība (89.10. apakšpunkts), kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā.

No 2020.gada 1.janvāra katrs dzīvoklis ir jānodrošina ar dūmu detektoru, tāpēc būtisks ir arī jautājums, kā notiks iedzīvotāju informēšana par tā nepieciešamību, vai visi iedzīvotāji sapratīs tā darbības principu, vai būs pietiekamas zināšanas par to, kur to izvietot un kur ne, vai gados veci cilvēki pratīs to uzstādīt un kā rīkoties nepamatotas trauksmes gadījumā.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other