Pusaudžu resursu centra saruna par tēmu “Pusaudžu vecuma psiholoģiskie riski” Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

29.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viesojās Pusaudžu resursu centra pārstāvji – Pusaudžu resursu centra mentore Anna Guberma un centra psihologs Emīls Ūdris, lai sarunātos ar jauniešiem par viņiem aktuālām problēmām, iespējamiem risinājumiem, pusaudžu domāšanas psiholoģiju un pārmaiņām, kas notiek jaunam cilvēkam augot un veidojoties par pieaugušu cilvēku. Ar reālu un personīgi sāpīgu pieredzes stāstu dalījās Irēna Cepurīte, kas pērn zaudēja savu dēlu.

Pusaudžu resursu centrs palīdz jauniešiem, kuriem grūtības sagādā pārmērīga datora vai mobilo telefonu lietošana, uzvedības problēmas, emocionāli sarežģījumi, apgrūtināta saskarsme ar vienaudžiem un vecākiem un apreibinošu vielu lietošana kompānijās. Centra programmu ir izveidojuši Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas speciālisti sadarbībā ar starptautiskiem partneriem no Lielbritānijas un Austrālijas. Tas darbojas pēc sabiedrībā balstīta palīdzības principa – tā galvenais princips ir nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus un īstenot savu potenciālu.

Pusaudžu centra mentore un psihologs sarunu vadīja nepiespiestā atmosfērā, mudinot jauniešus paust savu viedokli un izskaidrojot, kas ar jaunu cilvēku, viņa smadzenēm noris pieaugšanas procesā.

To, ka apreibinošu vielu lietošanas sekas var būt smagas un pat letālas, un stāsti par narkotisko vielu patērēšanu un to degradējošo un neatgriezenisko ietekmi uz cilvēka psihi nav tikai abstrakti vēstījumi mācību grāmatās, tālu prom no realitātes, skaudri lika apzināties Irēnas Cepurītes atklātais stāsts par pērn aizsaulē aizgājušo dēlu. Irēna šajā stāstā dalījās, jo tas, iespējams, var likt aizdomāties un mainīt kāda bērna dzīvi, kamēr nav par vēlu. Šajā skaudri sāpīgajā situācijā Cepurīšu ģimenei kopā ar aizgājēja Māra draugiem radies nodoms rīkot festivālu OGLE, kas 12.-13.jūlijā notiks viesu namā “Bincāni”. Tā mērķis ir izgaismot sabiedrības zināšanas par pašnāvību un depresiju. Tiks piedāvātas dažādas ar garīgo veselību saistītas darbnīcas un lekcijas. Visa peļņa tiks ziedota organizācijām, kas ar to strādā un palīdz cilvēkiem grūtībās.
Festivālā piedalīsies arī tādas jauniešu iemīļotas grupas kā “Singapūras Satīns”, Ansis, “Double Faced Eels”, “Latgalīšu Reps”, Artūrs Skutelis un citi.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other