Neretas novadā sumina jaundzimušos

Neretas novadā jau par tradīciju kļuvusi mazo novadnieku sveikšana. Neretas novadā jaundzimušie un viņu vecāki tiek sumināti jau ceturto gadu. Katru gadu kādam no novada pagastiem ir gods uzņemt jaunos novadniekus. Šogad kārta bija Neretas pagastam.

Laika posmā no pagājušā gada maija līdz šā gada maijam Neretas novads ir kļuvis bagātāks par 19 maziem novadniekiem – 15 puisīšiem un 4 meitenēm. Viskuplākais jaundzimušo skaits bijis Zalves pagastā – tur dzimuši 8 bērni.

Neretas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja un arī šī pasākuma vadītāja Inga Jermuša silti sveica mazuļus un viņu vecākus, vienlaikus norādot, ka jaunā dzīvība, kas ienākusi ģimenē, nozīmē ne tikai izmainītu dzīves ritmu, negulētas naktis un nebijušus notikumus, bet arī atbildību uz visu mūžu. “Tas ir ļoti grūts uzdevums, bet zinu, ka  tas sniegs katrai ģimenei gandarījumu!” teica I.Jermuša.

Jaundzimušos un viņu vecākus sveica arī nevalstisko biedrību pārstāves Gunita Leite, Guna Baltace un Jolanta Albrehta, dāvinot mazajām atvasītēm ābeles stādu. Ābele latviešu tautas mītos izsenis bijusi auglības un mīlestības simbols. Arī šis ābeles stāds, kas gadu gaitā izaugs par raženu koku – augļu nesēju, ar laika distanci skatoties, būs kā atgādinājums un pieturas punkts jaunas dzīvības sākumam.

Novada jaunākos iedzīvotājus ar dziesmām priecēja Viesītes mūzikas skolas Neretas filiāles audzēkņi: Melānija Andersone, Katrīna Tīna Dābola, Oļģerts Ērglis, Grieta Zālīte, Kitija Zvilna, Madara Leite un Alise Ošiņa.

I.Jermuša vēlēja jaunajiem vecākiem lolot un ucināt savas atvasītes, jo tik mazas, kādas viņas ir bērnībā, vairs nebūs nekad.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other