“Kadence” dzied koncertzālē “Ave Sol”

Neretas kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa “Kadences” dalībnieces nu jau vairākus pavasarus pēc kārtas piedzīvo ko nebijušu. Šopavasar, 25. maijā, piedalījāmies vokālo ansambļu koncertā “Karsta mana jauna dziesma” Rīgā, koncertzālē “Ave Sol”.

Koncertā piedalījās arī Kultūras un atpūtas centra “Imanta” divi ansambļi: sieviešu vokālais ansamblis “Fortūna”, kā arī bērnu vokālais ansamblis “Tu un es” (abu vadītāja – Ieva Sutugova). Dziedāja arī Ogres Valsts ģimnāzijas meiteņu vokālais ansamblis. Sešas dziesmas atsevišķi dziedāja “Fortūna”, taču ļoti skaisti skanēja triju “Fortūnas” dziedātāju un bērnu vokālā ansambļa “Tu un es” priekšnesumi. Pārsvarā tika dziedātas tautasdziesmu apdares. Koncertā bija arī īpašā viese – Aija Vītoliņa, kas dziedāja “Milord” un “Vieglprātīgā sirds”, arī dziesmu “Aku ah” ar Aiju dziedāja “Fortūnas” meitenes.

“Kadence” šajā koncertā nokļuva pateicoties mūsu ansambļa vadītājai Gintai Gudjānei, kas divos gados mūsos ir ielikusi tik daudz darba un tik augstas prasības, lai sasniegtu tādu dziedāšanas līmeni, ka ir iespējams uzstāties vienā koncertā un uz vienas skatuves ar tādiem dziedātājiem, kam, iespējams, visiem ir muzikālā izglītība. Protams, mēģinājumā mazliet bija bail, taču, kad Ieva un citi dalībnieki tik silti ar aplausiem un līdzidziedāšanu uzņēma mūsu dziesmas, pārliecība, ka dziedam labi, nostiprinājās. Koncertā dziedājām R. Paula un A. Krūkļa dziesmu “Sens ir tas stāsts”, kā arī Z. Liepiņa apdarē izveidoto tautasdziesmu “Es nezinu, kālabad” (vadītājas G. Gudjānes sabalsojumā) un G. Kuzminas-Juknas apdarē veidoto tautasdziesmu “Man dziesmiņu nepietrūka”.

Koncerta izskaņā bija kopdziesma – I. Kalniņa un L. Līvenas “Karsta mana jauna dziesma” (Ā. Šķepasta aranžija). Uz skatuves bija dažādu vecumu dziedātāji, kas brīvajā laikā sevi pilnveido. Pilnveido un no tā gūst dzīvesprieku, ceļot saulītē vienu no latviešu tradīcijām – kopā dziedāšanu.

Šis koncerts bija īpašs arī ar to, ka pirmo reizi “Kadences” 30 gadu pastāvēšanas laikā mūs uz klavierēm pavadīja profesionāls pianists, tas bija Jānis Miltiņš.

Koncerta nobeigumā tās veidotāja Ieva Sutugova izteica vēlmi šādu koncertu rīkot katru gadu, bet ar nosacījumu, ka tajā jāsadziedas rīdziniekiem ar citu Latvijas vietu dziedātmīļiem, kā šoreiz – ogrēnietēm un neretietēm.

Ansamblim “Kadence” ir uzšūti jauni skatuves tērpi, par tiem saņēmām komplimentus.

Bezgalliela pateicība mūsu ansambļa vadītājai Gintiņai (Ginta Gudjāne), kas  ir ticējusi mūsu izaugsmei un atradusi skaistas, bet sarežģītas dziesmas!

 

“Kadences” vārdā – Dace Kronīte

Foto: Uldis Grietiņš

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other