Balvu “Zemgales laiks Ziedonim” par mūža ieguldījumu saņem Lūcija Ķuzāne

Sagaidot pavasari, biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību turpināja iesākto tradīciju un izsludināja pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tika pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā, un šogad tika pasniegta īpaša balva “Par mūža ieguldījumu”. Laureātu paziņošana notika apbalvošanas ceremonijā atjaunotajā Līvbērzes kultūras namā 31. maijā.

“Imants Ziedonis reiz teicis: “Starp citu – starp citām pasaulē mēs esam tauta, kas vizēs. Re, kā tā saule lej un lej arumos, miežos un bitēs.”

Mūsuprāt, saule mirdz arī mūsos pašos, mūsu līdzcilvēkos, kas nemaz tik tālu nav jāmeklē, tāpēc vēlamies šiem cilvēkiem un viņu padarītajiem darbiem ļaut uzmirdzēt kā saulei un tos parādīt arī citiem!” stāsta biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” konkursa organizatoru komanda.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales novada, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

Pasākuma sākumā tika pasniegta īpašā balva – par mūža ieguldījumu, tika sumināta mūsu novadniece Lūcija Ķuzāne. Savā pateicības runā Lūcija Ķuzāne uzsvēra, ka šai zālē vajadzētu būt vēl daudziem dižiem sēļu zemes vīriem, nosaucot tos un atklājot viņu devumu, un pati par sevi neminēja neko – tik dziļi sava novada ļaužu dzīvēs, savā zemē ar sirdi ieaugusi ir rakstniece, literatūrkritiķe Lūcija Ķuzāne – par savējiem viņai allaž ir, ko teikt.

Esam lepni, ka mūsu novadniece ir pamanīta un novērtēta. Paldies viņai par mūža devumu savai pusei un savai Latvijai kopumā!

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other