Ekskursija Bauskas pusē

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Kronīti devās ekskursijā uz Bauskas pusi.

Sākotnēji apmeklējām “Bauskas alus” ražotni, lai kopā ar gidi atklātu, kāds ir alus ceļš no labības lauka pie alus degustētāja. Ekskursija sākās vārītavā ar iespēju nogaršot iesala graudus, kas ir pamats mūsdienīgajam “Bauskas alum”, un uzzināt, kā rodas misa un kā tā savu ceļu vēlāk turpina raudzētavā, kas ir darītavas ilggadējais lepnums un tradīciju pamats, jo “Bauskas alus” rūgst atvērtā veidā.

Vēlāk alus ceļš turpinās pagrabā jeb noguldītavā, kur tas, esot zemā temperatūrā, iegūstot aromātu, krāsu un garšu. Pēc 42 līdz 45 dienām alus tapšanas ceļš beidzot ir galā. Iepazinām telpu, kurā konveijers, ko apkalpo 7 darbinieki, izmazgā, izdezinficē pudeles, tad tajās tiek sapildīts ne vien alus, bet arī kvass. Redzējām, kā plastmasas pudeles citā konveijerā tiek ieliktas plēvē pa sešām. Degustāciju telpā mēs degustējām bezalkoholiskos dzērienus: “Kvass”, “Veselība”, “Porteris”, ‘Dr. Kombucha”, ‘Karkade” (pēdējie 2 ir jauni produkti – tējas sēnes dzērieni). Bija iespēja paviesoties arī senajā degustāciju telpā – vietā, kurā pirms 30 gadiem ciemojās vienīgi augsta ranga viesi.

Izmantojot “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, tika apmeklēta Rundāles pils. Gides pavadībā tika iepazīti Hercoga parādes apartamenti: 5 telpas iekārtotas atbilstoši hercoga Ernsta Johana valdīšanas laikam, turpretī 4 telpas iekārtotas klasicisma stilā un atbilst hercoga Pētera laikam. Uzzinājām par bibliotēku, Rožu istabu, apmeklējām telpu ar holandiešu gleznām, Valdnieku salonu, Audienču kabinetu, Itāļu salonu, Biljarda zāli. Ielūkojāmies arī Hercoga parādes guļamistabā. Bijām arī Hercogienes apartamentos –  vairākās telpās, kas 18. gadsimtā kalpoja hercogienes privātajām vajadzībām un kurās, domājams, uzturējās arī galma dāmas. Pabijām hercogienes apartamentu priekštelpā, salonā, rakstāmkabinetā, buduārā un guļamistabā.

Kaut gan lija, izstaigājām arī Rundāles pils Franču dārzu, kura ierīkošana notika līdztekus pils celtniecībai (1736–1740) pēc arhitekta Frančesko Rastrelli projekta.

Visbeidzot pabijām Bauskas Motormuzejā, kurā atraktīvā gida pavadībā redzējām plašu vieglo un smago automobiļu kolekciju. Daudzveidīgie un retie spēkrati ir bijuši sastopami uz Latvijas ceļiem no 20. gadsimta 30. gadiem. Interesi izraisīja militārās tehnikas un Rīgas autobusu fabrikas eksponāti.

Ekskursijā tika nostiprinātas zināšanas, kas iegūtas vizuālās mākslas stundās par arhitektūras stiliem, daudz ko dzirdējām par to, kas saistīts ar Latvijas vēsturi, tāpat noderēja ķīmijas un fizikas stundās apgūtais. Šādas ekskursijas  ne vien dod zināšanas, bet arī ļauj patīkami pavadīt laiku ar klasesbiedriem.

Dace Kronīte,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other