Neretas novada Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētki 2019

Turpinot tradīciju un iedibinot jaunas, ar mērķi  novadā veidot vēl draudzīgāku vidi ģimenēm ar bērniem, šogad Neretā tika organizēti: 12. maijā – Māmiņu diena, 15. maijā – Starptautiskā Ģimeņu diena, 1. jūnijā- Starptautiskā bērnu aizsardzības diena.

 Šogad Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētki Neretas novadā notika jau trešo gadu. Tie  aizsākti 2017. gadā novadnieces Veltas Tomas saukļa “Labi būs!” zīmē:

 Labu domāt, labu darīt,

Labu runāt, labam ticēt,

Labu vēlēt, labu dot un labu ņemt –

Labi būs!

 aicinot ikdienā piepildīt uzstādījumu – Labi būs! – vairojot labo gan katram pašam, gan kopā ar saviem tuvākajiem, gan savā pagastā un visā Neretas novadā. Ar 2018. gada pasākumu jau tika iedibināta jauna tradīcija – svinēti Ģimeņu svētki, kura šogad tiek uzturēta un attīstīta, pilnveidojot un dažādojot.  Šiem svētkiem ik gadu tiek izvēlēts savs zieds, 2017.gada pasākuma simbols bija saulespuķe, 2018.gadā – ceriņu ziedi, savukārt, par šī gada pasākuma simbolu tika izvēlēta lilija.

Saglabājot iepriekšējā gada tradīciju, svētki tika organizēti novada apdzīvotajās vietās: Ērberģē, Sproģos, Zalvē, Pilskalnē un Neretā. Visas dienas garumā notika ģimenes āra dambretes turnīrs, kurā piedalījās komandas, ko veido vismaz divi cilvēki- vienas ģimenes locekļi vai radinieki un komandas kapteinis – bērns. 2018. gadā Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētku ietvaros izveidojot katrā pagastā āra dambretes laukumus un aizsākot ģimenes dambretes turniru, vēlējāmies raisīt interesi  iedzīvotājos atjaunot regulārus galda spēļu turnīrus novadā, kā arī sniegt iespējuvisai ģimenei kopā aizraujoši un izzinoši pavadīt  laiku rotaļu laukumā.  Arī šogad svētku program šads turnīrs tika iekļauts un uz to kopumā  pieteicās 25 komandas (Neretā – 7, Sproģos – 4, Ērberģē – 11, Pilskalnē – 3). Lai gan šogad komandu skaits bija mazāks, spēles prieks un azarts bija klātesošs katrā komandā, kas arī līdzjutējiem raisīja interesi sekot līdzi spēles gaitai.

Pasākuma radošajā daļā, paralēli turnīram, katrā pasākuma norises vietā tika organizēta uzdevumu stafete, iespēja nobildēties pie foto sienas ar devīzi „Laiks bērniem!” un saņemt fotogrāfiju svētku tematikas rāmī. Paši mazākie svētku svinētāji varēja radoši darboties bērnu stūrītī un rotāties ar mirdzošiem tetovējumiem. Ērberģē un Neretā bērni “peldējās” bumbu baseinā un rotaļājās ar lielajiem IGLU klučiem. Pasākuma draugi – Skrīveru emociju fabrika, nodrošināja aktīvas pagalma rotaļas un Saules sporta klubs organizēja motociku parādi Neretā.

Viens no pasākuma mērķiem ir atstāt kādu paliekošu vērtību katrā pagasta rotaļu laukumā. Papildus koka rotaļu namiņam un āra dambretes laukumam, kas ir iepriekšējo gadu darinājumi, šogad tika veidots un uzstādīts fotogrāfēšanās stends. Vizuālo ideju īstenoja viens no populārākajiem sienu ilustrātoriem Kristaps Auzenbergs, kurš savā īpašajā rokrakstā veidotajā kompozīcijā iezīmēja tēlus, kuriem ir saistība ar Neretas novadu.  Vides fotostends ir interesants un saistošs gan novadniekiem, gan viesiem, jo rada vēlmi nofotogrāfēties un atstāt skaistu piemiņu no viesošanās novadā.

Māmiņdienas – Ģimeņu godināšanas svētku muzikālo priekšnesumu sniedza  talantīgais un iedvesmojošais čellists Mareks Radzēvičs. Mākslinieks tika izvēlēts ar īpašu mērķi- iedvesmot bērnus un jauniešus, kuros ir interese par mūziku, par instrumentspēli, jo Mareks Radzēvičs ir Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pedagogs.  Vakarsaules apspīdētā skatuve un melodija radīja īpašu noskaņu un baudījumu apmeklētājiem. Vakaru pēc koncerta ģimenes un bērni pavadīja skatoties jaunākos Lotes piedzīvojumus filmiņā “Lote un pazudušie pūķi”.

17. maijā, novadā svinot Ģimenes dienu, 2018 un 2019. gadā dzimušajiem mazuļiem (19 bērni), tika dāvināta īpaša ābelīte (divu šķirņu āboli uz viena potcelma) kā ģimeniskuma un auglības simbols un kāzu gadadienu jubilāriem (6 pāri) pasniegts ziedošs rožu stāds.

 1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Ērberģes muižā tika organizēta psihoterapeita Viestura Rudzīša lekcija- interaktīva nodarbība “Starp pienākumiem un tiesībām”. Trīs stundu laikā tika izrunātas dažādas ar ģimeni saistītas tēmas, kā piemēram: Vecāku pienākums labu attiecību veidošanā, kā bērna tiesību pamats; Atbildīgums un bērna pilnvērtīgu izaugsmi motivējoša audzināšana; Mātes un tēva varas mūžīgā cīņa, tās izpausmes un griezuma sekas u.c.

 Bērniem kopā ar grāmatas “Plastmasas huligāni” autori Agnesi Vanagu bija iespēja izzināt plastmasas huligāna stāstu – grāmatu par vides piesārņojuma problēmu un paralēli lekcijai, noskatīties multiplikācijas filmiņu “Lote un pazudušie pūķi”.

 Svētku organizatori izsaka pateicību apmeklētājiem un īpaši vecākiem, kas dāvā bērniem lielāko prieku, ko ģimenes svētki var nest- kopā pavadītu laiku.

Pasākumu kopums tika rīkots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu. Pasākumu organizēja Neretas novada biedrības “Nirica”, “Ērberģietes” un “Upmales mantinieki”.

Biedrība “Nirica”

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other