Neretas kultūras nama amatierteātrim “Leišmalīte” pirmizrāde

28.jūnijā ļaužu pārpildītā Neretas kultūras namā notika amatierteātra “Leišmalīte” (režisore Aija Kalnāre) pirmizrāde iestudējumam “Brangais ķēriens”. Lugas autore ir Māra Horna, kura, dzīvē izmetot dažādus līkločus, vairākkārt radikāli mainot profesijas, dzīves otrajā pusē veiksmīgi atklājusi sevī arī rakstnieces talantu. Darba dramaturģiskais materiāls tapis 2017.gadā.

Neretas amatierteātra režisore Aija Kalnāre no M.Hornas daiļrades izvēlējusies viencēlienu sešās ainās “Brangais ķēriens”.  Publikas uzmanību noturēja spriedzes elementi ar nelikumīgiem darījumiem un policiju, vienlaikus ievijot tajā krietnu devu pārpratumu.  Iestudējuma sižeta pamatā ir stāsts par kādu jaunu vīrieti, kurš, bēgdams no policijas, paslēpj kontrabandas cigaretes sava tēva izgatavotajā zārkā. Apstākļu sakritības dēļ zārku aizved uz kapliču. Cigaretes izņemt paspēj, bet pats meistars ir spiests iegulties zārkā, lai pēc tam “brīnumainā kārtā” pamostos un kļūtu teju vai par varoni.

Lomās bija iejutušies amatierteātra dalībnieki Aina Griškēna, Liene Grigalovičina, Līga Cepurīte, Raimonds Leitis, Vairis Jonasts, Juris Andersons, Kristīne Korsaka un Ina Traine. Savukārt par izrādes raitu un secīgu muzikālo noformējumu rūpējās Erīda Cepurīte.

Saņemot skatītāju siltos aplausus un ziedus, Neretas amatierteātra režisore A.Kalnāre laipni aicināja  pievienoties jaunus spēlētgribētājus.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other