Neretas mazpulcēni nometnē Staļģenē

No 2019. gada 15. līdz 19. jūlijam Jelgavas novada Staļģenes vidusskolā norisinājās ikgadējā biedrības “Latvijas Mazpulki” nometne “Visu daru es ar prieku”. Nometnē piedalījās 310 mazpulcēni no visas Latvijas. Nometnes tēma Latvijas Mazpulku dibināšanas 90.gadadienā bija “Mājas”. Tēmas ideja: mums katram ir savas mājas ar savu kārtību, tradīcijām un darbiem.

Tās mēs veidojam kopīgi katrs savā ģimenē. Taču vienu nedēļu vasarā mazpulcēni no visiem novadiem atraduši nometni – mājas, kur mācās dzīvot kopā, sadraudzēties, mācīties un darboties pēc mazpulku labākajām tradīcijām, meklējot jaunas idejas, kuras kopīgi nest tālāk caur savu mazpulku uz ģimeni, novadu, veidojot savu Latviju, jo šī valsts ir mūsu mājas.

Šogad 116. Neretas mazpulku tajā pārstāvēja četri mazpulcēni: Samanta un Gvido Bukšs, Edijs Siliņš un Zaiga Grīnhāgena. Neretiešiem šī bija pirmā lielās lauka nometnes pieredze. Nometnes pirmās dienas bija lietainas, tādēļ lieti noderēja telšu “iesaiņošana” polietilēna plēvēs. Visu nedēļu bija iespēja dzīvot sausā teltī. Mazpulcēni jau reģistrējoties nometnē tika sadalīti katrs savā “saimē” jeb grupā pa 12 – 15 dalībniekiem katrā. Tās vadīja divi bijušie mazpulcēni no Rīgas klubiņa un 1 – 2 ārzemju jaunieši no saviem 4H klubiem (tikai Latvijā šim klubam dots mazpulka nosaukums jau pirmās brīvvalsts laikā). Tādēļ nācās praksē pielietot vai nostiprināt savas angļu valodas zināšanas. Katrai nometnes diena bija savs nodarbību plāns un viss noritēja atbilstoši tam. Pirmā diena bija veltīta iepazīšanās nodarbībām. Vakarā tika iekurts nometnes ugunskurs ar īpaša rituāla palīdzību. Otrdien notika radoši izzinošas darbnīcas, tai skaitā, jubilejas kūkas dekorēšanas darbnīca, kurā katra saime dekorēja savu kūku. To nogaršojām naksniņās.  Diena noslēdzās ar erudīta konkursu un kino vakaru. Trešdien nometne devās ekskursijā astoņos autobusos pa diviem maršrutiem – uz Bausku un Jelgavu pa ceļam apskatot karameļu ražotni, trušu pilsētiņu, labirintu, pilsētas un interesantākos muzejus tajās. Vakaru aizpildīja sportiskas aktivitātes un mēģinājums talantu vakaram. Ceturtdien nometne devās 13 km garā pārgājienā “Zemgales līdzenuma burvībā”. Pēc vakariņām mazpulcēni, Rīgas klubiņa brīvprātīgie jaunieši, vadītāji un viesi pulcējāmies skolas sporta zālē uz talantu vakaru. Jāatzīmē, ka šogad mazpulcēni bija sagatavojuši patiesi kvalitatīvus priekšnesumus. Pasākumu tiešsaistē varēja skatīties Facebook interneta vietnē. Pēc koncerta sekoja balle ar dejām un kopīgu sadziedāšanos. Piektdien rīta cēliens aizritēja nodarbībās saimēs, lai izvērtētu nometni, sagatavotos nometnes noslēguma pasākumam. Pēc tam ar mazpulcēniem un vadītājiem tikās Saeimas jaunāko deputātu Znotiņu. Pēcpusdienā – nometnes noslēgums ar katras grupas priekšnesumu, atvadu cienasts un tad jau arī sākās mājupceļš.

Vadītāji bija sadalīti savās saimēs un arī darbojās radoši un aktīvi. Mums bija iespēja piedalīties vēderdeju nodarbībās, nūjošanā, radošajās papīra dekoru veidošanas un flīzēšanas darbnīcās, papildināt zināšanas par zāļu tēju gatavošanu un lietošanu, pavadīt brīnišķīgas stundas kopā ar folkloras kopu “Liepāre”. Ekskursijās un pārgājienā vadītāji pievienojās mazpulcēniem atbilstoši nometnes vadības uzticētajiem pienākumiem.

Kopā ar Neretas mazpulcēniem nometnē piedalījās

vadītāja Lidija Ozoliņa

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other