Marijas tilta svētkus Ērberģē svin 10.reizi

Katru gadu 22.jūlijā, kad Marijas svin vārda dienu, arī Marijas tilts Ērberģē tiek krāšņi rotāts, un jau desmito reizi šogad tam tika svinēti svētki.

Kā vienmēr svinētāju arī šogad bija daudz. Mazzalvieši un viesi no kaimiņu pagastiem pulcējās pagalmā pie bijušās mežniecības ēkas, lai noskatītos Mazzalves pagasta pašdarbnieku – dziedātāju kopas “Mazzalve” (vadītāja Kristīne Ozoliņa) , brīvā stila deju kopas “Mozaīka” (vadītāja Dzintra Noreika) un amatierteātra “Tradare” (vadītāja Silvija Lisovska)  – un Pilskalnes pagasta senioru deju kopas “Kamenes” (vadītāja Aina Vadzīte) koncertu. Tad visi jautrā līklocī, akordeona pavadībā dziedot tautasdziesmu “Strauja, strauja upe tecēj”, devās uz Marijas tiltu. Tika izieta arī rotaļdeja “Strautiņš”. Uz tilta leģendu par tilta uzbūvēšanu stāstīja pats barons Hāns un baronese Marija. Tad upei tika ziedoti 10 krāšņi ziedu vainagi. Tos upei dāvāja idejas par Marijas tilta svētkiem autore ērberģiete Jautrīte Dobrja, tilta čaklākās pušķotājas Zilgma Raupa, Astra Saveļjeva, svētku organizatori Zeltīte Odiņa, Ilva Saveļjeva, svētku tēli – barons Hāns (Elmārs Vectirāns)  un viņa sieva Marija (Silvija Lisovska) un citi. Sekoja sadziedāšanās un tad mielošanās, kā jau tas svētkos pienākas.

Jauka tradīcija, kas ar katru gadu pulcē vairāk skatītāju, pareizāk teikt, aktīvu dalībnieku, jo šajos svētkos tiek iesaistīti visi apmeklētāji. Tilta svētku desmitā jubileja tika skanīgi, sirsnīgi un koši nosvinēta. Uz tikšanos pēc gada!

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other