Baudījām 12 garšīgus sierus!

“Ērberģiešu” projektā “Sēlijas saimnieču un amatnieku meistardarbnīcas Neretas novadā”, kurš ieguva finansējumu Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2019 projektu konkursā, 31.maijā bija Sēlijas kulinārijas meistarklase pie Irmas Tomsones Pilkalnē, 26.jūnijā visi interesenti tika aicināti uz Neretas pagasta “Somāniem” pie Silvijas Berķes – Bergas uz māla podniecības meistarklasi, bet 26.jūlijā visus interesentus pie sevis Mazzalves pagasta “Zemturos” uzņēma saimnieciskā Agrīte Kanopa.

Viņas vadībā gatavojām sierus, kūlām sviestu, ko uzsmērēt sieram, un baudījām divpadsmit dažādus garšīgus Agrītes sasietus sierus – bija gan tradicionālais siers ar ķimenēm, gan siers ar ķiplokiem, siers ar ķirbju sēklām, bija arī jaunpiena siers un pat galvas siers (tas ir gaļas produkts) dažādībai. Katra bijām kādu sieru sējusi, bet no Agrītes visām bija kāds knifiņš aizgūstams, piemēram, kā nokāst biezpiena masu tā, lai nav jācilā smagais katls – Agrīte ar caurduri piespiež masu un ar kausiņu šķidrumu nolej. Cik vienkārši un ģeniāli!

Kopā darbojoties un pārrunājot sievišķīgas lietas, laiks pagāja nemanot. Paldies viesmīlīgajiem “Zemturu” saimniekiem, pareizāk, visai ģimenei, jo palīgā nāca arī abas meitas ar bērniem un allaž Agrīti atbalstošais vīrs Jānis – norādes uz siera siešanas vietu upmalā dārza mājiņā sagatavotas, ceļš iebraukts, vieta sapušķota, viss sagādāts un salikts pa rokai. Paldies!

Projekts turpinās. Pēc mēneša 30.augustā tiekamies Neretas novada “Evitās” aušanas meistarklasē pie Mirdzas Brūniņas. Visi laipni aicināti!

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other