XIV Latvijas amatierteātru salidojums “Spoguļo”

Latvieši teātri spēlē jau 151 gadu. No 19. līdz 21. jūlijam Alūksnes novadā viesojās 115 amatierteātru kolektīvi ar 1800 dalībniekiem no visas Latvijas, lai jau 14. reizi kopā svinētu amatierteātru kustības noturību Latvijā.

Salidojumā svētku dalībnieks bija arī Neretas kultūras nama amatierteātris “Leišmalīte.” Trīs dienas Alūksnes novadā amatierteātra kolektīvi rādīja savas labākās izrādes un priecēja visus svētku dalībniekus un skatītājus. Salidojumā uz dažādām Alūksnes pilsētas un novada skatuvēm bija iespēja redzēt 52 izrādes – atšķirīgas pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles. Pozitīva gaisotne visās izrādēs valdīja ne tikai uz skatuves, bet arī zālē. Katrs iestudējums bija īpašs un izcēlās ar interesanto lomu spēli.

Salidojuma laikā notika arī citi pasākumi – gan sadziedāšanās un balles, gan Līvijas Akurāteres piemiņai veltītā izstāde Mākslas skolā un gājiens. Viens no salidojuma krāšņākajiem pasākumiem bija teatrāļu gājiens “Uzspoguļo!”, kas pa pilsētas ielām vijās uz pilsētas estrādi. (Arī mūsu teātra aktierus gājienā var redzēt –  http://youtu.be/mk8ADDAosug)

Teātra “Leišmalīte” kolektīvs saka paldies Neretas pagasta pārvaldes vadītājam Jurim Zālītim un viņa komandai par doto iespēju piedalīties, skatīties, mācīties un gūt pieredzi aktiermeistarībā.

Paldies gribam teikt arī visiem izrādes “Brangais ķēriens” skatītājiem Neretā par ziedojumiem. Tagad mums ir vienādi krekliņi ar uzrakstu “Leišmalīte spēlē ar prieku.” Pateicoties jums, skatītāji,  svētku gājienā mēs izskatījāmies saulaini un pamanāmi.

Latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns ir teicis: “Dažs prasīs: kas tad nu īsi teāteris ir? Es še ar šo līdzību atbildēšu: teāteris ir kā spieģelis, kurā mēs paši savus labus un nelabus darbus, savu prieku, kā bēdu dienas, ar vārdu sakot, savu dzīvošanu redzam. Ikkatrai tautai, kura ātri uz priekšu un pie gaismas grib tikt, vajaga teātera.”

Ar prieku gaidīsim mūsu kolektīvā jaunus aktierus!

Teātra “Leišmalīte” kolektīva vārdā, režisore Aija Kalnāre

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other