Neretieši Zemgales novadu dienā Rīgas centrāltirgū

23.augustā visu dienu Rīgas centrāltirgus Nēģu laukumā vairāk kā 40 mājražotāju un amatnieku no visas Zemgales piedāvāja degustēt un iegādāties medu, maizi, cigoriņu kafiju, dažāda veida sierus, Šitaki sēnes, mājas vīnus, alu, saldumus, adījumus, linu izstrādājumus, izšuvumus, klūgu pinumus, filca izstrādājumus, rotas, dabīgo kosmētiku un citus Zemgales labumus. Neretas novada mājražotājus pārstāvēja Mirdza Brūniņa ar saviem rokdarbiem un Marija Šalna ar medu un ķiplokiem.

Tirdzniecība vedās labi, jo pircēju netrūka. Visus vilināja arī mūzika un priekšnesumi visas dienas garumā uz speciāli Zemgales novadu dienai Rīgas centrāltirgū uzstādītās skatuves. Pircējus pievilināt Zemgales tirgum bija arī Zemgales novadu simbolisko tēlu uzdevums. Neretas novada vārdā tirgus laukumā darbojās Zilā dāma no Ērberģes muižas. Tirgus apmeklētāji labprāt fotografējās ar tēliem – Kokneses Samu, Rundāles Lauvu, Vecumnieku Meteni un vīrieši galvenokārt lūdza Zilās dāmas klātbūtni bildēs.

Zemgalieši, konkrēti – Zemgales Plānošanas Reģions Mairas un Naura Pauliņu personā,  bija pirmie, kuri noorganizēja sava novada dienu Rīgas centrāltirgū. Pēc kāda laika sekos Latgales, Vidzemes un Kurzemes piedāvājums. Bet dienas noslēgumā visiem likās, ka pasākums kopumā izdevās, un Zemgale parādīja sevi rīdziniekiem un pilsētas viesiem (starp tiem bija ļoti daudz ārzemnieku) kā bagātu, interesantu un atraktīvu kultūrvēsturisko novadu.

Žanna Miezīte

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other