“Riekstiņos” ar teātra izrādi svin Jāņa Jaunsudrabiņa jubileju

24.augustā ar piemiņas brīdi Ķišku kapsētā pie rakstnieka un gleznotāja Jāņa Jaunsudrabiņa atdusas vietas sākās mūsu novadnieka 142.dzimšanas dienas svinības.

Pēc tam pasākuma svētku daļa tālāk norisinājās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”.  Neretas novada pagastu pārstāvji bija ieradušies, lai suminātu dižo rakstnieku jubilejā.  Šogad aprit 10 gadi kā četri pagasti ir vienotā novadā, un tā bija iespēja atkal visiem satikties.

Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis uzteica Ilzes Līdumas  vitalitāti, dzīvesprieku un darbaspējas, jo, ik gadu organizējot šo novadnieka un visas tautas dižgara atceres pasākumu, tie atšķiras cits no cita un allaž ir izdevušies. “Neretas novadā tiek organizēti daudzi interesanti pasākumi, bet daži no tiem ir īpaši, un starp šiem īpašajiem ir vēl ļoti īpaši notikumi. Varbūt kādi no tiem nav viskuplāk apmeklēti, bet uz šiem pasākumiem ierodas cilvēki, kā tautā mēdz teikt, “kas labi pazīst drēbi”.  Cilvēki labi zina, ka nebūs jānožēlo ne mirkli, atliekot mājās nepadarītos darbus, jo šeit ir īpaša vieta un īpaša aura. Un mēs labi zinām, ka mēs gūsim gan garīgu, gan estētisku baudījumu,” teica A.Miezītis.

Šoreiz “Riekstiņu” muzejā apmeklētāji varēja noskatīties Liezēres pagasta amatierteātra izrādi – Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju “Ezermaļu Krokodils”. Lugas sižeta pamatā ir kaimiņsētu jauniešu mīlestība vienam pret otru, bet meitenes māte, savas negantās dabas dēļ iesaukta par Ezermaļu Krokodilu, visu laiku jauc gaisu.

Komēdiju “Ezermaļu krokodils” Jānis Jaunsudrabiņš sarakstīja II Pasaules kara laikā. Rīgā, Tautas teātrī, 1943. gadā notika dziesmuspēles pirmiestudējums Rūdolfa Baltaisvilka režijā ar Jāņa Norviļa mūziku. Izrāde saņēma labas atsauksmes un skatītāju mīlestību. Taču turpmāk, padomju gados, tā turējās tikai amatierteātru repertuārā, jo abi autori bija devušies trimdā.

Šoreiz neretiešiem un viesiem bija iespēja baudīt “Ezermaļu Krokodila” iestudējumu liezēriešu izpildījumā, turklāt, kā norādīja iestudējuma režisore Dace Ādamsone, šīs komēdijas darbībai  iedvesmu autors smēlies Liezēres pagastā.

Daiga Meldere

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other