Iepazīstam Neretas novada amatnieces

“Ērberģiešu” projektā “Sēlijas saimnieču un amatnieku meistardarbnīcas Neretas novadā”, kurš ieguva finansējumu Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2019 projektu konkursā, “Ērberģietes” un daudzas citas Neretas novada un kaimiņnovadu saimnieciskās dāmas un arī kungi ciemojas pie Neretas novada amatniekiem – bija kulinārijas meistarklase, māla podniecības meistarklase, sieru siešanas meistarklase.

30.augusta pēcpusdienā projekta ”Sēlijas saimnieču un amatnieku meistardarbnīcas Neretas novadā” ietvaros visi interesenti tika aicināti tikties Neretas novada “Evitās” aušanas meistarklasē pie Mirdzas Brūniņas.

Draudīgie lietus mākoņi pavērās, un sāka spīdēt saule, iepriecinot 12 Mazzalves, Neretas, Rites un Suvainišķu aktīvās sievietes, ļaujot izbaudīt pierobežas klusumu, mieru un jauko mājas atmosfēru. Saimniece mūs sagaidīja ar laipnu smaidu un cienastu. Apskatījām stelles un tajos ieliktos darbus – tautisko svārku audumu un lupatu celiņu. Redzējām fotogrāfijās iemūžinātos jau paveiktos darbus. Mirdzas kundze pacietīgi atbildēja uz mūsu daudzajiem jautājumiem. Saimniece mūs pārsteidza ar savu radošumu un darbu daudzveidību. Lieli un mazāki tamborēti galdauti, dažādās tehnikās un no atšķirīgiem materiāliem darināti paklājiņi, adīti cimdi un zeķes un citu veidu darbi  priecēja acis. Bija iespēja izmēģināt roku, gatavojot materiālu aušanai stellēs. Varēja paaust lielo plecu lakatu. Paldies  Mirdzas kundzei par to! Vakaru pavadījām, apgūstot jaunas zināšanas, apbrīnojot saimnieces  izdomu, pacietību un prasmi plānot laiku.

Agita Sirsniņa

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other