Dāņi viesojas Neretā

10.augustā Neretas novada pašvaldībā viesojās dāņu ciemiņi, ar kuriem neretiešiem draudzība ilgst jau 26 gadus. Šī nav pirmā reize, kad dāņu draugi no Kopenhāgenas Valbijas (Valby) apgabala viesojas pašvaldībā. Visi viesi, kopskaitā 11, ir saistīti ar kādu no draudzēm (Aalholmas, Vigerslevas, Valbijas Dienvidu, Jēzus un Margarētas draudze).

Viesus  uzņēma Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis, sniedzot informāciju par aktualitātēm novadā un nelielu ieskatu par ekonomisko situāciju. Dāņu draugus uzrunāja arī Sociālā dienesta vadītāja Iveta Arāja un Neretas novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Jermuša, informējot par situāciju sociālajā sfērā, problēmām, ar kādām saskaras ģimenes, maznodrošinātajiem un palīdzību, kādu sniedz attiecīgie dienesti un kāda vēl nepieciešama, lai sasniegtu konkrēto mērķauditoriju. Pašvaldības darbinieki labprāt atbildēja uz viesus interesējošiem jautājumiem.

Dāņu viesiem programma bija plaša un daudzveidīga. Pēc pašvaldības apmeklējuma viņi devās apskatīt publisko pirti, kas ciemiņiem šķita ļoti eksotiska un interesanta. Vecāka gadagājuma cilvēki atcerējās, ka savulaik tādas apmeklējuši. Tāpat dāņi devās apskatīt Neretas novada novadpētniecības muzeju, pēc tam viesojās Ilzenbergas muižā Lietuvā, pabija Saukas pusē, Saukas luterāņu baznīcā, Līgo kalniņā un pie Saukas ezera.

Svinīgākais un nozīmīgākais kopīgi piedzīvotais notikums bija 12.augusta svētdienā, kur tika svinēta Neretas ev.luteriskās baznīcas 425 gadu jubileja un prāvesta amatā tika iecelts mācītājs Aldis Pavlovičs.

Dāņu draugi laikā, kad viesojas Latvijā, dzīvo neretiešu ģimenēs. Ģimene, kas uzņem viesus, pēc saviem ieskatiem parāda kādu īpašu vietu vai pilsētu Latvijā. Šajās dienās viesi brauca uz Rēzekni, Bausku, Rundāli, Jēkabpili.

Daiga Meldere

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other