“Gaisma ir nākusi pasaulē” jeb Baznīcu nakts 2018

Jau ceturto gadu Neretas Luterāņu baznīca atsaucās aicinājumam piedalīties Baznīcu naktī, Latvijas simtgadē tai dots nosaukums “Gaisma ir nākusi pasaulē”. Ja pirms 4 gadiem tas vēl bija jauns pasākums, tad nu jau tā ir tradīcija. Pirmajā gadā naksnīgajā dievnamā paviesojās ap 30 cilvēku, bet šajā gadā aptuveni 100. Katru gadu baznīcas komanda, parasti tie ir vismaz 10 -15 cilvēki,  jau laikus sāk domāt idejas, lai pasākums izdotos un apmeklētājiem būtu prieks.

Šajā gadā bija sagatavotas trīs dažādas darbnīcas bērniem – gan mierīgas, gan aktīvas. Klausītājiem bija iespējams baudīt muzikālu dzejas kompozīciju ar nosaukumu “Muzicē Neretas draudzes jaunieši un viņu draugi”, kurā ar balss un dažādu mūzikas  instrumentu skaņām iepriecināja Beate Kaktiņa- Vitkovska, Evija Pavloviča, Kārlis Plusniņš, Marta un Tabita Rageles un Trīna Pavloviča. Dzeju lasīja Aija Kalnāre, Elīna Regute un mācītājs Aldis Pavlovičs.

Koncerta noslēguma daļā pie balvām tika fotokonkursa “Neretas Baltajai baznīcai- 425” labāko darbu autori. Kopumā godalgotas tika 6 fotogrāfijas, bet labākā darba titulu ieguva Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolniece Agnija Lazdiņa par darbu “Atspulgs”. Visus sešus žūrijas izvēlētos darbus joprojām iespējams aplūkot baznīcas tornī!

Ak, jā! Pirms koncerta baznīcas dārzā visus gaidīja “laimes zupīte”– patiesi garda uz ugunskura vārīta zupa. Reti kurš atteicās no papildporcijas! Savukārt pēc koncerta, tieši 21.00 vienlaikus visās baznīcās tika lūgta “Mūsu Tēvs debesīs” lūgšana, veidojot tādu kā lūgšanu ķēdīti pāri visai Latvijai. Šogad lūgšanu brīdim pieslēdzās arī mūsu Neretas katoļu baznīca.

Ja kādam vēl nenāca miegs, pavisam tuvu pusnaktij bija iespējams kopīgi dziedāt un lasīt citiem priekšā Bībeles fragmentus. Daži jaunākie Baznīcu nakts dalībnieki šajā pēdējā stundā iemiga, saritinājušies uz baznīcas soliem…jo mājās iet vēl negribējās. Naktī baznīcā ir tik īpaši!

Visu vasaru sestdienās  iespējams uzkāpt baznīcas tornī un aplūkot jauno interaktīvo izstādi. Šajā izstādē eksponātiem drīkst pieskarties, ņemt tos rokās un pat pildīt dažādus uzdevumus! Gaidām ciemos!

Dita Pavloviča, Neretas luterāņu draudzes Baznīcu nakts koordinatore

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other