Simtgades svētceļojuma dalībnieki ierodas Neretā

Latvijas kā neatkarīgas valsts simtgadē tiek organizēts īpašs projekts – “Simtgades svētceļojums”. Tā mērķis ir 100 dienās (no 6. maija līdz 13. augustam) ieskaut Latviju lūgšanā, ejot svētceļojumā pa valsts robežu, sākot un beidzot Latvijas lielākajā svētvietā – Aglonā.

Nereta ir viens no punktiem, ko šķērso simtgades svētceļnieku grupa, tāpēc 1.augustā plkst.19.00 svētceļotāji pulcējās Neretas Svētā Gara Romas katoļu baznīcā, lai ikviens interesents varētu tikties ar šī simtgades projekta dalībniekiem, kopīgi vienotos dziesmā, uzdotu sev interesējošus jautājumus, uzklausītu dalībnieku stāstus, kāpēc viņi dodas šajā ceļā, un varbūt kāds pats izlemtu pievienoties gājējiem.  Simtgades svētceļojuma dalībnieki līdz pieturas punktam Neretā ceļā jau ir 88.dienu.

Vairāki svētceļnieki dalījās savos iespaidos par piedzīvoto un pārdzīvoto garajā ceļā, priecājās par laipno uzņemšanu, skaistajām Latvijas vietām , ko, neizejot kājām, dažkārt nemaz nepamana.

Katru gadu tiek organizēti svētceļojumi uz Aglonu no visas Latvijas un ne tikai. Šogad Bebrenes, Grendzes un Eglaines draudžu prāvests Arnis Maziļevskis ar domubiedriem noorganizējuši ekumēnisku svētceļojumu, kuram tika dāvāts nosaukums “Simtgades svētceļojums”. Šī ceļa maršruts tiek veidots gar Latvijas robežu, lai 100 dienās varētu ieskaut visu Latviju lūgšanās.

Kā sākuma un noslēguma punkts izvēlēts nozīmīgs Latvijas katoļu reliģiskais centrs – Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika. Svētceļojums sākās 6. maijā, lai pēc tieši 100 dienu ilga ceļa 13. augustā ierastos Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, kuri tiek svinēti 15. augustā.

“Simtgades svētceļojums” ir ekumēnisks, atvērts visām konfesijām un ikvienam interesentam. Tāpat arī nav jāuztraucas par to, ka nav iespējas iet visu ceļu, svētceļnieku grupai var pievienoties jebkurā brīdī, kad ir laiks un vēlēšanās. Šis ceļš sniedz lielisku iespēju pievienoties grupai, kad tā ir tuvāk dzīvesvietai vai arī apskatīt vietas Latvijā, kur agrāk vēl nav būts.

Simtgades svētceļnieku maršrutam var sekot līdzi mājas lapā www.svetcelojums100.lv, tāpat ikviens neatkarīgi no konfesijas var pievienoties grupai, lai kopā 100 dienās lūgtos par Latviju.

Daiga Meldere

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other