Kā koks pārtop derīgā lietā

“Ērberģiešu” projektā “Sēlijas saimnieču un amatnieku meistardarbnīcas Neretas novadā”, kurš ieguva finansējumu Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2019 projektu konkursā, pirmā bija Sēlijas kulinārijas meistarklase pie Irmas Tomsones Pilkalnē, tad visi interesenti tika aicināti uz Neretas pagasta “Somāniem” pie Silvijas Berķes – Bergas uz māla podniecības meistarklasi, izbaudījām sieru siešanas garšīgo meistarklasi “Zermturos” pie Agrītes Kanopas, pabijām pie  Mirdzas Brūniņas “Evitās”, kur izzinājām aušanas noslēpumus… Cik daudz interesantu amata meistaru mūsu novadā!

27.septembrī viesojāmies pie Kaspara Baltača, lai izzinātu, kā koks pārtop derīgā lietā. Kaspars izrādīja savu darbnīcu, tad parādīja, kā ar varenas mašīnas palīdzību itin viegli var koka baļķi pārvērst dēļos. (Arī mēs pamēģinājām to izdarīt!) Pēcāk šis dēlis tika griezts, slīpēts, garināts…un tapa glīti gaļas dēlīši, ar kuriem tikām bagātīgi apdāvināti. Bija dažādi interesanti jautājumi par kokapstrādes instrumentiem, atbildot uz kuriem, ieguvām balvas – koka sviesta nazīšus. Tas, kurš saņēma visvairāk šo balviņu, ieguva lielo balvu – dažādus lauku labumus. Mums bija iespēja arī izgreznot jau sagatavotos taurenīšus ar magnētiņiem, tajos iededzinot dažādus rakstus.

Kaspars izstāstīja, ka ir gatavojis daudzas interesantas lietas – krēslus (vienu no tiem var apskatīt “Pikšās”), skapjus, galdus, kāpnes, pēc “Lāču” maiznīcas pasūtījuma gatavojis abras un kubuliņus…

Bija interesanti iepazīt no jauna savu līdzcilvēku, viņa prasmes, kuras var tikai apbrīnot, un izjust jauko Baltaču ģimeniskumu (visa pasākuma laikā Kasparu asistēja viņa dzīvesbiedre Guna un visi trīs mazuļi, kuri ar tēta visai skaļo darbošanos kokapstrādes darbnīcā ļoti saraduši).

Tā bija iespaidiem bagāta pēcpusdiena, kura rosina darboties, izpaust sevi. Paldies par viesmīlību un gardo cienastu Baltaču ģimenei!

Žanna Miezīte

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other