Projekts “PROTI un DARI!” Neretas novadā

Jau ceturto gadu Neretas novada 15 – 29 gadus veci jaunieši tiek iesaistīti projektā “PROTI un DARI!” (Nr. 8.3.3.0./15/I/001). Arī šogad 7 jaunieši no Neretas  novada aktīvi darbojas projektā, 5 no viņiem darbību projektā jau beiguši. 

Katram jaunietim tiek izstrādāta individuāla programma, lai jauniešus aktivizētu, dotu pieredzi un idejas darba meklējumos vai pašnodarbinātā darba uzsākšanai. Jaunieši apmeklē dažādus pasākumus, piemēram, sevis prezentēšanas nodarbības, kuras notika Ērberģes muižā, jaunieši paši iesaistās to organizēšanā, piemēram, novada Sporta svētku laikā vadīja dažādas atrakcijas bērniem. Jaunieši labprāt viesojas pie novada uzņēmējiem un izzina viņu darba pieredzi. Pēdējā tāda viesošanās bija oktobrī, kad ar lielu interesi jaunietes apmeklēja nodarbības māla veidošanā pie Zandas Rageles, kura ir pašnodarbinātā. Zanda labprāt dalījās savā pieredzē, kā kļūt par pašnodarbināto, kāda dokumentācija jākārto.

Jauniešiem ir pieejami psihologa pakalpojumi. Dažādos kursos, ko jaunieši apmeklē projekta ietvaros, viņi papildina zināšanas vai iegūst jaunas prasmes. Visvairāk iecienīti ir skaistumkopšanas kursi, auklīšu kursi jaunietēm, šogad viena no jaunietēm apmeklēs masieru kursus.

Svarīgi ir būt aktīvam, ieinteresētam, un viss izdosies. Arī šogad jaunieši apmeklēja projekta apmaksātus autovadītāju kursus, lai veicinātu savu mobilitāti un būtu konkurētspējīgāki darba tirgū.

Aicinām pieteikties pie projekta vadītājas Neretas novadā Žannas Miezītes (tālr. 29339832 vai e-pastā zanna.miezite@gmail.com) tos jauniešus, kuri ir 15 – 29 gadus jauni, nemācās, nestrādā un nesaņem bezdarbnieka pabalstu, lai kopā projekta ietvaros rastu risinājumu savas karjeras veidošanā.

Žanna Miezīte

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other