NBA Junioru līgas draftā Nereta izlozē Miami “Heat”

31.oktobrī  Elektrum olimpiskajā centrā Rīgā norisinājās Junioru NBA līgas jaunākās grupas izloze. Šī ir jau ceturtā čempionāta drafta ceremonija, savukārt Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komandai šī ir debija šādās spēlēs. Ceremonijas laikā 52 vispārizglītojošo skolu komandām tika pielozēti NBA klubi, kurus tās pārstāvēs. Sacensības rīko Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar NBA Properties. Turnīra norisi atbalsta Hewlet Packard, Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija.

 Drafta ceremonijā piedalījās Jr.NBA vēstniece bijusī WNBA komandas “Sacramento Monarch” un arī “TTT Rīga” spēlētāja Tiša Penišeiru (Ticha Penicheiro), turnīra atbalstītāju SIA “Adaptive” pārstāvis Aivars Osītis, Latvijas sieviešu valstsvienības ģenerālmenedžere Gunta Baško – Melbārde, LBS prezidents Valdis Voins, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kā arī Jr.NBA pasaules čempionāta dalībnieks Krišjānis Āboltiņš.

Turnīrs tiek rīkots divās grupās – Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna grupā. 31.oktobra pasākumā katru komandu pārstāvēja kapteinis un treneris. No Neretas komandas tie bija – komandas kapteinis Rihards Bokiševs un treneris Mairis Dzenis. Mūsu komanda ir Dāvja Bertāna Latgales grupā, kas nozīmē, ka būs jāspēlē pret  Daugavpils Vienības pamatskolu, Daugavpils 12. vidusskolu un Krāslavas pamatskolu. Rihards kā trešais piedalījās izlozē, lai noskaidrotu ar kādas komandas nosaukumu startēs Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda un izvilka Miami “Heat” komandu. Spēlētāji un spēlētājas saņēma spēļu kreklus ar izlozētās NBA komandas simboliku.

Pēc izlozes komandu kapteiņiem bija 40 minūšu treniņš kopā ar Latvijas čempionātā spēlējošiem  spēlētājiem, treniņu vadīja kādreizējā  Amerikas sieviešu jeb WNBA līgas spēlētāja no Portugāles Tiša Penišeiru.

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.

Mūsu komandai būs spēles grupā trīs sabraukumos: 22. novembrī Krāslavā, 27. novembrī Neretā un 5.decembrī Krāslavā. Bērniem un skolotājam M.Dzenim tā ir jauna pieredze. Jācer uz veiksmi!

Daiga Meldere

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other