Līderis ārpus robežām

8. un 9. augustā Raiņa muzejā “Tadenava” norisinājās Sēlijas novadu jauniešu apmācības “Līderis ārpus robežām”. To mērķis – veicināt Sēlijas jauniešu veiktspēju, iniciatīvas un līderības prasmes. Uz šīm apmācībām varēja pieteikties jaunieši no 13 līdz 25 gadiem, kuri vēlas pilnveidot sevi un savas līderības spējas. No Neretas novada apmācībās piedalījās Rūta Leite, Līga Šarkūne, Ingūna Dubovska un Meldra Spēka.          Aizbraucot uz pasākuma norises vietu, jau bija  jūtama  pozitīvā gaisotne, apkārt smaidīgi cilvēki. Pēc telšu vietas iekārtošanas devāmies uz atklāšanu. Atklāšanā Kristīne mūs informēja par kārtību un apmācību programmu, un uzrunāja Madara Zeltiņa – SēJa apvienības priekšsēdētāja. Tālāk sekoja nodarbība ar populāro aktrisi un lektori Annu Šteinu. Šajā nodarbībā lektore mums atklāja mazas lietas, kas būtu jāievēro, sazinoties ar auditoriju. Kā arī iepazīstināja ar četrām dabām (uguns, ūdens, gaiss, zeme), kuras var pielietot, runājot ar klausītājiem. Visus šos elementus Anna mums lika izmēģināt, staigājot un veicot priekšnesumus.

            Pēc gardām pusdienām sekoja divas aktivitātes. Viena notika pie izaugsmes treneres Ievas un Salas novada jaunatnes lietu pārstāves Elīnas Kušiņicevas. Ieva mums pastāstīja kā tiekties pie mērķiem. Šajā nodarbībā mums vajadzēja uz lapas uzrakstīt vienu mērķi, kuru mēs ļoti vēlamies sasniegt, tam pierakstīt 3 soļus, kurus jāizpilda, lai izpildītu savu vēlmi, kā arī laikus, kuros to plānojam darīt. Šādi pie mērķiem tiksim ātrāk. Mēs atklājām, ka mums nav nemaz tik daudz laika, lai izpildītu savas vēlmes, ja nemainīsim savu rutīnu, jo bieži vien savu laiku neizmantojam lietderīgi. Sekojošajā nodarbībā ar Elīnu mēs meklējām 4 jautājumus, kuri tika izvietoti muzeja teritorijā. Jautājumi bija saistīti ar līderību, kas, mūsuprāt, ir līderis, kas ir mūsu līderi u.c.

Tālāk sekoja brīvais laiks, kura laikā mēs ieguvām jaunus draugus. Izveidojām savu atpūtas zonu, kurā tika novietoti pufi. Viens ar otru iepazināmies un aprunājāmies par dažādām tēmām.

Pēc karstām sarunām sekoja diskusijas ar 3 līderiem. Madara Rāviņa, kas strādā ēdināšanas jomā, Baiba Čākule, kas strādā sporta pasākumu organizācijā, Intars Grandāns, kas nodarbojas ar mežstrādniecību un aizraujas ar autokrosu – bagijiem. Viņi mums pastāstīja savu, veiksmes stāstu, kā viņi ir nokļuvuši tur, kur pašlaik ir. Visi no stāstiem bija iedvesmojoši un motivējoši. Katrā diskusijā tika uzdots viens grupas jautājums, uz kuru bija jāatrod atbilde ar līderi, kuras galā apkopoja un pavēstīja citām grupām.

Pēc vakariņām sekoja dienas kopsavilkums pie ugunskura. Katrs dalībnieks dalījās ar savām emocijām, kas katram patika, kas nepatika. Pēc diskusijām tika spēlēta bumba, novuss un dažādas citas galda spēles. Daži palika pie ugunskura, kur arī nolēmām, ka nostiprināsim savus kontaktus ar jauniegūtajiem draugiem. Mēs apmainījāmies ar sociālo tīklu lietotājvārdiem. Šo ideju nākamajā rītā noorganizēja visu dalībnieku starpā. Katrs varēja uzrakstīt savu lietotājvārdu, lai pēc tam varētu piesekot tev un tu saviem apmācību biedriem.

            No rīta mūs sagaidīja brokastis, kurām sekoja rīta rosme divu jaunieši vadībā. Pēc kārtīgas vingrošanas devāmies uz muzeju, kur dalībnieki labāk izzināja Raini.

Sekoja nodarbība ” Piedzīvojuma gars “, kur tika nostiprinātas ne tikai līderu spējas, bet arī komandu darbs, lai nonāktu pie vēlamā rezultāta.

Apmācības beidzās ar lieliskām pusdienām un sertifikātu pasniegšanu.

Paldies par šādu iespēju iegūt jaunas zināšanas un nostiprināt esošās!

                                                                                                    Līga Šarkūne

print

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other