Neretieši ciemojas tīršķirnes trušu un putnu apskates saimniecībā ”Karlīnas”

Otrdien, 2019.gada 5.novembrī jauniešu iniciatīvu projekta ,,Neretas  novads-mūsu mājas”  ietvaros  Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 5.un 7.klases skolēni devās ekskursijā uz minizoo bioloģiskajā saimniecībā “Karlīnas” Pļaviņu novada Vietalvas pagasta Siljāņos. Tur skolēnus un skolotāju Sarmīti Sniķeri sagaidīja laipnie un atraktīvie saimnieki, kuri vadīja saimniecības apskati.

Te redzējām šķirnes trušus, dažādus mājputnus – vistas, pīles, zosis, tītarus, kā arī eksotiskos putnus – pāvus, fazānus. Savukārt, aitas, punduraitas, kazas, pundurkazas nāca pie mums kā seniem paziņām un uzticīgi ēda no rokas saimnieku sagatavoto un mums izsniegto cienastu. Saimnieki paskaidroja, ka viņi šādu kārtību ieviesuši, lai dzīvnieki neslimotu, jo ekskursanti mēdzot tos cienāt ar nepiemērotiem našķiem. Ekskursijas laikā saimnieki mums atļāva droši staigāt pa diviem aplokiem kopā ar dzīvniekiem. Apskatījām arī murkšķus un nūtrijas, kas bija tramīgāki. Ļoti atraktīvs, fotografēties kārs bija ķengurs, pundurkazas un punduraitas.

Saimniecība “Karlīnas” skaisti iekārtota un sakopta atpūtas zona. Te ir ērti aploki un mājiņas dzīvniekiem, putniem. Savukārt, ekskursantiem ir iespēja labiekārtotā ugunskura vietā pacept līdzi paņemtos produktus vai uzvārīt zupu, kā arī iespēja pasēdēt lapenē. Visiem skolēniem ļoti patika šajā zoodārzā!

Šo projektu īstenoja biedrība ,,Upmales mantinieki”, kura uzvarēja novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, kas tika organizēts ar ESF projekta “PuMPuRS” finansējumu.

Pēc viesošanās minizoo, atpūtušies un stiprinājušies ar tēju un cepumiem, devāmies tālāk, lai pa ceļam uz mājām iegrieztos Koknesē, kur bijām nolēmuši iepazīties ar amatu, mācību un atpūtas centru “Mazā kāpa”. Tā saimniece Inese Kāpiņa ir ādas mākslinieciskās apstrādes meistare ar vairāk kā 30 gadu pieredzi. Turpinot seno arodu tradīcijas, ar vēlmi zināšanas par šo profesiju saglabāt un nodot tālāk citiem interesentiem un jaunākām paaudzēm, tapusi “Mazā kāpa”. Amatu centrs un viesu nams atrodas Pērses upes krastā, dažu minūšu gājienā no Kokneses centra. Šeit mūs sagaidīja laipni darbinieki. Gide ekskursijā mūs iepazīstināja ar darbnīcu, tās izstrādājumu tapšanas gaitu. Interesanta bija ādu apskate ar atjautības jautājumiem un balvām. Uzzinājām, ka izstrādājumi ir no tradicionālajām dabīgajām dzīvnieku ādām, bet apskatīt kā eksponātu varējām arī laša un čūskas ādu. Amatu centrs nodarbojas ar suvenīru un citu dabīgās ādas izstrādājumu ražošanu un tirdzniecību. Skolēni radošajā darbnīcā mākslinieces vadībā izgatavoja katrs sev rokassprādzi un piekariņu no ādas.

Pirms mājupceļa vēl iestiprinājāmies ar karstu tēju, jo diena bija padevusies lietaina. Pēc interesantās ekskursijas pilni iespaidu par dienā redzēto, iepazīto, apgūto atgriezāmies Neretā.

Biedrība “Upmales mantinieki” ar šo iespaidiem bagāto  un izglītojošo ekskursiju palīdzēja mums iepazīt tuvāko apkaimi – Aizkraukles reģionu. Mēs uzzinājām, ka ar uzņēmību, mērķtiecību sapņu realizēšanā arī laukos var dzīvot interesanti, radoši, darbīgi – saimniekot, darboties tūrismā un palīdzēt jauniešiem apgūt senos amatus.

Pasākumam līdzi dzīvoja

Lidija Ozoliņa

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other