Ziemassvētku gaidīšanas svētki pirmsskolēniem Mazzalvē

Ziemassvētki tuvojas, lai arī no ziemas, sniega un sala ne vēsts. Bet tas nemazina Ziemassvētku gaidīšanas prieku. Īpašs šis pirmsziemassvētku laiks bija arī Mazzalves pamatskolas pirmsskolas grupiņās.

Mazie bērni no pusotra līdz četriem gadiņiem paši kopā ar skolotājām Maiju Gabužu un Baibu Dambrāni pagasta busiņā devās uz mežu, nolūkoja krāšņāko eglīti, paši zāģēja un pārveda to uz “Vālodzītes” pagalmu, kur krāšņi to izpušķoja. Gatavojoties Ziemassvētku pasākumam, bērni grupiņās cepa piparkūkas, greznoja tās ar glazūru, mācījās Ziemassvētku dziesmiņas kopā ar mūzikas skolotāju Mariku Cielavu, dejoja kopā ar skolotāju Astru Vinovsku. Mazie bērni no pusotra gada līdz četriem gadiem kopā ar vecākiem, Ziemassvētku vecīti, jautri rotaļājoties, dancojot un dziedot, sagaidīja grupiņas pagalmā vakara tumsā īpašā noslēpumainības noskaņā. Ziemassvētku vecīša ierašanās no tumsas bija jauks pārsteigums. Tad nu katram tika saldumu tūtas, kopīga fotografēšanās ar Ziemassvētku vecīti un priecāšanās par krāsainajām eglīšu lampiņām grupiņas pagalmā.

Piecgadīgie un sešgadīgie bērni ar vecākiem pulcējās puzuriem rotātā zālē, kur eglītē bija koši pašgatavoti rotājumi no krāsainas dzijas. Bērni bija sagatavojuši vecākiem īpašu uzvedumu, kurā kopā ar skolotājām Aiju Dārziņu, Mariku Cielavu, Astru Vinovsku un auklīti Ivetu Krasovsku, tērpušies pelēnu, zaķēnu un kaķēnu maskās, parādīja gan savas dziedāšanas, gan dejošanas, gan daiļrunāšanas prasmes. Vecākiem bērni bija sarūpējuši pašgatavotas dāvanas, sacepuši piparkūkas. Skolas direktors apsveica bērnus un klātesošos vecākus un vecvecākus un pateicās bērniem par brīnišķīgo uzstāšanos. Pēc koncerta savā grupiņā bērni vēl sarīkoja varenu Ziemassvētku tirdziņu, kura ar pogām norēķinājās par dažādām pašu izgatavotām krāšņumlietām un saceptajiem gardumiem.

Žanna Miezīte

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other