Tikšanās ar Romualdu Ražuku Neretā

Piektdien, 2020.gada 10.janvārī, Neretas novada novadpētniecības muzejā notika 1991.gada barikāžu atceres laikam veltīts pasākums “Brīvības ceļš”. Pasākuma viesis – bijušais Latvijas Tautas frontes vadītājs Romualds Ražuks. Uz pasākumu ieradušies gan Neretas, gan kaimiņu novadu iedzīvotāji, Neretas domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10.- 12.klases  audzēkņi un skolotāji.

 Pasākumu atklāja muzeja vadītāja L. Ozoliņa, īsi uzrunājot klausītājus. Tālāk Ģirts Ozoliņš kā Vides aizsardzības kluba Foto-kino-video sekcijas vadītājs un atklājamās izstādes kurators iepazīstināja ar VAK dalībnieka fotogrāfa Edvīna Šēnberga izstādē “Brīvības ceļš” izvietotajiem darbiem, īsi stāstot par sekciju un tā laika fotogrāfijām. Tās ir Atmodas laika liecinieki, kas stāsta patiesību par nozīmīgiem 1988. – 1989.gada notikumiem Latvijā un Padomju Savienībā. Pēc tam R. Ražuks uzrunāja klausītājus, stāstot par LTF veidošanos, darbību, nozīmi ceļā uz Trešo Atmodu, īpaši pakavējoties pie notikumiem no 1991.gada 13.janvāra līdz augusta pučam Maskavā. Stāstījumu R. Ražuks papildināja ar savu veidoto prezentāciju par 1991.gada notikumiem Latvijas vēsturē. Pasākuma dalībnieki ar interesi klausījās R. Ražuka stāstījumā, beigās uzdodot ciemiņam jautājumus. Uz tiem klātesošie saņēma pārliecinošas, strukturētas atbildes. Visdzīvākās debates izvērsās par jautājumu, kāpēc visi 1991.gada janvāra barikāžu laika dalībnieki vēl nav saņēmuši apliecinājumus par dalību? Arī uz šo jautājumu saņēmām skaidrojumu un apstiprinājumu, ka process turpinās un apliecinājumus Barikāžu muzejs turpina izsniegt. Savukārt, no dalībnieku un viņu ģimeņu puses tiek gaidīta aktīva rīcība dalībnieku pieteikšanā, apzināšanā, lai apliecinājumus varētu izsniegt.

Izstāde “Brīvības ceļš” muzejā skatāma līdz 15.februārim. Muzejā var iepazīties arī ar tematisku materiālu kopu “Neretas novada iedzīvotāji 1991.gada barikādēs”.

Mēs, muzeja darbinieces, ar pateicību pieņemam materiālus, atmiņu stāstus, fotogrāfijas gan par barikāžu laiku, gan par Neretas novada pagastu cilvēku sabiedrisko dzīvi un sadzīvi, gan par saimniecisko dzīvi, kā arī kultūras un izglītības jomām dažādos laika posmos, kā arī dzimtu stāstus no vissenākiem laikiem līdz mūsdienām.

2019.gada novembrī esam sākušas veidot ekspozīciju, kas veltīta neretietim Pēterim Lodziņam (02.10.1874.- 02.12.1949.). Muzejā ir nodots slēpjot paglābtā 1949.gada decembrī izpostītā bijušā Neretas pagasta rakstveža, sabiedriskā darbinieka savākto novadpētniecības materiālu kopums. Tie stāsta par 20.gs.starpkaru posma saimniecisko un sabiedrisko dzīvi Neretā. Daļa šo materiālu izlikta apskatei muzeja apmeklētājiem.

Laipni lūgti muzejā!

Lidija Ozoliņa,

Neretas novada novadpētniecības muzeja vadītāja

 

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other