Atceras barikāžu laiku

Kā katru gadu, arī šogad Mazzalves pamatskolā bija barikāžu atceres diena, kurā skolēniem tiek atgādināti notikumi 1991.gada janvārī.

20.janvārī zālē, kuras iekārtojums atgādināja barikāžu laiku (centrā no svecītēm izveidots ugunskurs, skolēni sēdēja tam apkārt), pulcējās skolas direktors, skolēni un skolotāji, lai uzzinātu vairāk par pagātnes notikumiem. Skolēni skolotājas Astras Vinovskas vadībā bija sagatavojuši lasījumus – kādu barikāžu dalībnieka atmiņu stāstu vai dzejoli, ko sarakstījuši barikāžu dalībnieki.

Pārējie skolēni ļoti uzmanīgi un ar interesi klausījās atmiņas par barikāžu laiku, par tā laika cilvēku pārdzīvojumiem. Barikāžu laika notikumos bija iesaistīta gandrīz katra Latvijas ģimene, tāpēc stāstu ir ļoti daudz, un tie ir dažādi.

Manuprāt, šī diena ir emocijām pilna arī skolotājiem, kuri labi atceras šos notikumus kā satraukuma pilnu laiku, jo ceļā devās ģimenes locekļi, un nebija zināms, vai tie atgriezīsies mājās, vai reiz tos atkal redzēs.

Zālē bija mierīgs noskaņojums, dega svecītes, un visi bija saliedēti, lai atcerētos tā laika notikumus un ar klusuma brīdi pieminētu tos, kas zaudēja dzīvību.

Jogita Rutka, 8.klase

print

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other