Piekto reizi Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā tiek pasniegtas Vītolu fonda stipendijas

28.janvārī jau piekto reizi, klātesot Neretas novada pašvaldības deputātam Kasparam Baltacim, mecenāta – “Liellopu izsoļu nams” vadītāja sievai Kristīnei Ādamai, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktorei Laimai Grebskai, direktora vietniecei mācību un audzināšanas darbā Viktorijai Trukšai un talantīgajiem mācību izcilniekiem, tika pasniegtas Viļa Vītola fonda stipendijas.

Uzrunājot jauniešus, skolas direktore Laima Grebska uzsvēra to, cik būtisks ieguldījums savas dzīves finanšu plānošanai, motivācijai un mērķu izvirzīšanai ir novada uzņēmēju piešķirtā stipendija. Direktore uzslavēja šī gada jauniešu motivācijas vēstuļu saturu.

Deputāts K.Baltacis pateicās jauniešiem par saņemtajiem Ziemassvētku apsveikumiem, kas liekot saprast, ka uzsākts pareizais ceļš un tiek iets īstajā virzienā. Diemžēl pērnais gads nesis arī skumjas ziņas, jo aizsaulē aizgājis viens no stipendijas atbalstītājiem z/s “Pumpuri” vadītājs Juris Smirnovs.

Iedvesmojošu runu jauniešiem teica Kristīne Ādama, kura pauda prieku par jauniešu sekmēm un motivācijas vēstulēm:” Jūs esat ne tikai skolas, bet arī šī novada lepnums. Mēs arī gaidām, ka nākotnē mēs par jums daudz dzirdēsim. Par uzņēmējiem nekļūst vienā dienā, par uzņēmēju reti kurš piedzimst. Arī šajā skolā pirms dažiem gadu desmitiem kāds jaunietis staigāja pa šīm telpām un viņam regulāri bija kāda vīzija, ideja, kā sakārtot ap sevi vidi, – vai tā bija putnu būrīšu veidošana un izlikšana pa Neretas novadu vai jauniešu ballītes vai diskotēkas. Viņš mēģināja iedvesmot un piesaistīt savām idejām arī citus jauniešus, reizēm Kasparam tas izdevās, reizēm ne, bet šī vēlme iziet ārā no komforta zonas, tā ir  panākumu atslēga, kas jums dzīvē nākotnē palīdzēs. Jo vairāk jūs šobrīd iziesit no komforta zonas, jo vieglāk būs nākotnē ar šīm komforta zonām vairs nestrādāt, bet strādāt jau ar nākamajām. Visu dzīvi būs jauni šķēršļi, sava rakstura un savu spēju robežu pārbaude, kam jūs gribēsiet pārkāpt. Jo vairāk izdarīsiet tagad, jo mazāk būs jādara vēlāk. “ Kristīne mudināja jauniešus novērtēt savas spējas un nenobīties pasaules lielu iespēju un piedāvājuma priekšā:” Jūs šobrīd dzīvojat tādā pasaulē, kad ir tik daudz informācijas, ka  uz tā fona šķiet, ko tad mēs varam izdarīt, taču mēs nedrīkstam pazaudēt to apziņu, ka mēs katrs kaut ko varam izdarīt.”

Šogad stipendijas 300 EUR vērtībā tika pasniegtas Samantai Cvetkovai, Trīnai Pavlovičai, Montai Apeinānei, Kārlim Plusniņam, Liānai Rozei, Martai Ragelei, kā arī veicināšanas prēmija 150 EUR apmērā – Līvai Martai Klibiķei.

Dita Pavloviča vecāku vārdā pateicās stipendijas mecenātiem, akcentējot to, ka it kā šķietami mazas lietas un labvēlīgi žesti aizved pie lieliem notikumiem:”  Klausoties Kristīni, atcerējos sen lasītu jauku stāstu par vienu cilvēku, kurš okeānā, kad ir paisums, savāca tur gulošās medūzas un meta atpakaļ okeānā. Bija kaimiņi, kas par viņu zobojās un teica: ”Nu ko, nu cik tad tu vari izglābt tās medūzas. Viņš teica: ”Nekas, kuras es izglābšu, tās es izglābšu. To es būšu izdarījis. “ Tā ir ar visām mazām lietām, kuras izdarot, rodas liels rezultāts. “

Daiga Naroga

print
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other