Calendar

Sep
28
Pie
Skolotāju dienai veltīts koncerts
Sep 28 @ 17:00 – 18:00
Okt
14
Sve
Vīru vokālais ansamblis “Daile” Neretas kultūras namā
Okt 14 @ 16:00 – 17:00

Ieeja: 5 EUR

Bērniem un pensionāriem: 4 EUR

 

Vīru Vokālais ansamblis Daile 14. oktobrī viesosies Neretas kultūras namā

14. oktobrī plkst. 16.00 Mūzikas namā Daile dibinājums Vīru Vokālā ansamblis Daile sniegs koncertu “Dziesmas, kuras neviens vairs nedzied” Neretas kultūras namā.

Zigfrīda Muktupāvela lolojums, īpaša balsu saskaņa, kopēja dzīves pieredze un muzicēšanas prieks – tas ir Vīru Vokālais ansamblis Daile. Daudzu gadu laikā šie vīri ir pārbaudījuši savstarpējās attiecības gan mūzikā, gan sadzīvē, gan uz skatuves, gan privātos saviesīgos sarīkojumos.

 Balsu saskaņa un saderība ir vērtība, ko nevar izskaitļot un mākslīgi radīt, bet gan iegūt satiekoties pareizajā laikā un vietā, ilgstoši slīpējot ne tikai dziedāt prasmi, bet arī sadzīvot mākslu.

Vīru ansambļa repertuāru veido dziesmas, kas Latvijas okupācijas laikā bija pamata repertuārs gan vokālajiem ansambļiem, gan koriem. Tās dziedāja gan nīstās valsts svētkos, gan sadzīviskos saietos. Šīs Latvijas un “plašās dzimtenes” komponistu radītās melodijas, līdz ar atmodas atnākšanu, nonāca mūsu mūzikas vēstures mēslainē. Tagad, kad ir pagājis laiks un ar vieglu ironiju varam atskatīties nu jau uz tālajiem aizgājušajiem laikiem, izrādās, ka melodija ir mūžīga, ja tā ir patiesi skaista. Bet dziesmu tekstus vairs neuztveram kā dzimtenes nodevību un personisku aizvainojumu, bet kā komisku tā laika atspoguļojumu.

Šīs dziesmas nu jau gandrīz 30 gadus nedzied vairs neviens. Vīru Vokālais ansamblis Daile vīriem ir izdevies atminēties kaut nelielu, bet ļoti spilgtu tā laika muzikālo liecību, gluži kā atverot savas bērnības un jaunības foto albumus, sadzirdam dziesmas, kas mums liek atminēties pirmo skolas dienu, pirmo mīlestību un pirmo…

Vīru Vokālais ansamblis “DAILE”:

Edgars Linde, Mārcis Kārkliņš, Gints Kronbergs, Eižens Leimans, Zigfrīds Muktupāvels, Ivars Cinkuss, Andis Kielbickis, Rihards Rudzītis un Raimonds Petrauskis – koncertmeistars.

 

Koncertprogramma II daļās.

Koncertprogrammas producents – Mūzikas nams Daile. Informācija: anda@dailesnams.lv

 

Kontaktinformācija:

Mūzikas nams DAILE

Kr. Barona iela 31, Rīga, LV-1011

Publicitātes foto: Jānis Saliņš

www.dailesnams.lv

Okt
20
Ses
Zalves kultūras namā koncerts
Okt 20 @ 16:00 – 17:00
Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other