Neretas novada pašvaldība jau gadu iesaistījusies “Dzīvo vesels Neretas novadā”

Neretas novada pašvaldībai 2018. gada jūnija mēnesī apritēs gads, kā ir iesaistījusies projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” (Nr.9 2.4.2/16/I/034).  Pašvaldība iesāka projekta realizāciju tikai 2017. gada augustā, līdz ar to visus 2017. gada plānā paredzētos pasākumus neizdevās realizēt. Daudzus pasākumus plānots realizēt šogad un arī nākamajā gadā. Kopumā pasākumi ir apmeklēti labi. Iedzīvotāji ir apmierināti, ir izrādījuši interesi apmeklēt  pasākumus arī turpmāk.

Kā nodzīvot līdz 120 gadiem

Projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” Nr.9.2.4.2./16/I/034 ietvaros Neretas kultūras namā 11.jūnijā notika sirds un asinsvadu profilakses pasākums “Kā nodzīvot laukos līdz 120 gadiem” .

Ārsts Oskars Ābelītis sniedza informatīvu ieskatu cilvēka ķermeņa uzbūvē un to, kā cilvēka dzīvesveids un uztura režīms ietekmē veselības stāvokli. O.Ābelītis īpaši mudināja pēc iespējas mazāk uzturā lietot  cukuru un izstrādājumus, kuru sastāvā ir  rafinētie ogļhidrāti, kas izraisa asinsvadu apkaļķošanos jeb aterosklerozi un secīgi pēc tam sirds slimības.  Ārsts pārspīlētu cukura lietošanu uzturā salīdzināja ar pārmērīgu traukšanos automobilī, kas var izraisīt bēdīgas sekas. Labas veselības pamatā – sabalansēts uzturs un zināšanas par veselīgu ēšanas režīmu, atgādinot, ka lielākais bieds ir nevis tauku lietošana, bet gan rafinēto ogļhidrātu patērēšana (smalkmaizītes, konfektes u.c. izstrādājumi ar zemu uzturvērtību).

Sportiskās aktivitātes bērniem

Projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” (Nr.9 2.4.2/16/I/034) ietvaros PII “Ziediņš” notika sportiskās aktivitātes bērniem.  Pirmsskolas vecuma bērni 6.oktobrī fizisko aktivitāšu nodarbību noslēguma pasākumā Jolantas Albrehtas vadībā piedalījās dažādās sporta disciplīnās, skrienot pa šķēršļu joslu, lienot, pārbaudīja precizitāti un roku veiklību, metot bumbiņu, kā arī mēģināja apgāzt spēļu ķegļus. Tāpat mazie atrakcijā “Lāča appikošana”zīmēja sniega pikas, pēc tam tās līmējot uzzīmētam lācim uz vēdera. Par aktīvu dalību katrs bērns saņēma medaļu – kliņģerīšu virteni.

Uzsākta projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” īstenošana Neretas novadā

  Šī gada 8. jūnijā  Neretas novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja Vienošanos par Eiropas Savienības fonda projekta „Dzīvo vesels Neretas novadā ”  Nr.9.2.4.2/16/I/034 īstenošanu .

 Projekts tiks īstenots līdz 2019.gada 31.decembrim, tā mērķa grupa – visi  iedzīvotāji, jo īpaši teritoriālās, sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautās iedzīvotāju grupas:  iedzīvotāji, kuri dzīvo teritorijā ārpus pilsētām ar iedzīvotāju blīvumu zem 50 iedzīvotājiem uz kvadrātkilometru, trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji, bezdarbnieki,  personas ar invaliditāti, iedzīvotāji, kas vecāki par 54 gadiem, bērni, pārējās riskam pakļautās iedzīvotāju grupas.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other