“Tiksimies gaisā!”

24. janvārī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolā viesojās ansambļa ,,Svīre’’ dalībnieces ar koncertlekciju “Tiksimies gaisā!”. Skolēni ar interesi apmeklēja šo pasākumu, jo uz skatuves jau pasākuma sākumā intriģējoši bija izvietoti daudzi zināmi un arī nezināmi mūzikas instrumenti.

Pasākuma sākumā dalībnieces izstāstīja par sevi un  sava ansambļa veidošanās vēsturi.

Mazzalvē atklāja ģitāru

12.novembrī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē pulcējās 1.-9.klašu skolēni, kurus vilināja ģitāras skaņas. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalvē viesojās lielisks ģitārists un komponists Jānis Bērziņš, kura virtuozā ģitārspēle saintriģēja visus – gan pirmklasniekus, gan devītās klases zēnus.

Motormuzejā saistoši māca vēsturi

6. novembrī mēs, Mazzalves pamatskolas 8. un 9. klases skolēni, kopā ar skolotāju Daigu Pabērzu devāmies interesantā un izsmeļošā mācību vizītē uz Rīgas Motormuzeju. Brauciens tika organizēts programmas “Latvijas skolas Soma” ietvaros.

Viesošanās Rīgas Motormuzejā bija ļoti saistīta ar ceļiem, jo mēs varējām apskatīt dažādas automašīnas, motociklus, autobusus un velosipēdus no pirmssākumiem līdz pat mūsdienām. No gida uzzinājām par automašīnu vēsturi – kā tās laika gaitā ir mainījušās, cik liela vērtība ir bijusi automašīnai, kādi svarīgi notikumi ir bijuši saistīti ar automašīnām.

Mazzalvieši ciemos pie Turaidas fogta

1.oktobrī Mazzalves pamatskolas skolēni devās ekskursijā uz Siguldu. Diena solījās būt jauka un saulaina un mūsu cerības pie plānotā izbaudīt arī Latvijas zelta rudeni vienā no skaistākajām vietām piepildījās.

“Soliņš” iekustināja

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Mazzalves pamatskolas 1.-9.klašu skolēniem bija iespēja 14.oktobrī skolas kamīnzālē noskatīties un aktīvi līdzdarboties izrādē bez vārdiem “Soliņš”, ko uz Mazzalvi bija atvedis vizuālais teātris bērniem un pieaugušajiem “Teātris azotē”.

Neretas novads krāšņajā pasākumā “Sēlija rotā” Ābeļos

Tradicionāli sēļi no Sēlijas novadu apvienības novadiem – Neretas, Jaunjelgavas, Aknīstes, Salas, Ilūkstes, Jēkabpils un Viesītes, pieaicinot krustpiliešus, ik gadu pulcējas kādā no novadiem uz saviem tautas mākslas svētkiem “Sēlija rotā”.

Mazzalvieši izzina Latvijas vēsturi un apmeklē finiera ražotni

Mazzalves pamatskolas 8.-9. klases skolēni 17.aprīlī devās mācību ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja A/S Latvijas Finieris ražotni un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. Šobrīd “Latvijas Finieris” ir attīstījies par starptautisku koncernu ar ražošanas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, kā arī 12 produktu attīstības un tirdzniecības  uzņēmumiem Eiropā un ārpus tās. Savu produkciju pārdod vairāk nekā 60 pasaules valstīs, nodrošinot klientiem kvalitāti, servisu un individuālus tehnoloģiskos risinājumus.

Flauta pieskandina Mazzalvi

26.martā Mazzalves pamatskolā viesojās flautiste Maija Kļaviņa ar koncertlekciju “Tembra projekcijas”, kura interesanti un ļoti saistoši visām vecuma grupām no piecgadniekiem līdz 9.klases jauniešiem atklāja flautas attīstības vēsturi. Koncertlekcijā bija lieliski apvienotas dažādas mākslas – vizuālā, kinomāksla, tērpu dizains, glezniecība, fotomāksla un mūzika. Flautiste fantastiski izspēlēja vilciena gaitu pa kalnainu apvidu, nospēlēja arī pavadījumu animācijas filmai. Skolēni muzikālos skaņdarbos iepazina sešas dažādas flautas, varēja tās salīdzināt. Koncertlekcijas noslēgumā skolēniem bija iespēja arī gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem – izrādās, flautas ir arī ne tikai no koka un apsudrabotas, bet pat no īsta sudraba, pat zelta un platīna darinātas. Lai tik virtuozi iztrallinātu sīksīkos nošu pierakstus, Maija Kļaviņa mācījusies vairāk kā 20 gadus gan Rīgas 6.vidusskolā, gan mūzikas skolā un gan mūzikas akadēmijā.

Zinātniskais teātris viesojas Mazzalvē

14.02.2019.

Iesaistoties programmā “Latvijas skolas soma”, 14.februārī  Mazzalves pamatskolā viesojās Zinātniskais teātris ar šovu – darbnīcu, kurā Mazzalves pamatskolas 1.-9.klašu skolēniem bija lieliska iespēja vērot un pašiem aktīvi piedalīties zinātniskā teātra programmā. Pasākuma mērķis bija izprast zinātni caur interaktīviem eksperimentiem.

Mazzalviešu “Latvijas skolas somā” iepazīšanās ar Nacionālo bibliotēku un eksperimenti Dabaszinību skolā

07.02.2019.

7. februārī Mazzalves pamatskolas 4. un 5. klašu skolēni kopā ar audzinātājām  projekta “Latvijas skolas  soma” ietvaros apmeklēja  Rīgas Dabaszinību skolu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Kādi iespaidi skolēniem?

Kristiāns: “Man patika Dabaszinību skolā veidot slēgumus ķēdē, bet bibliotēkā  pārsteidza mazākā grāmata, kura ir tikai vienas rūtiņas lielumā.”

Toms: “Patika slēgt elektrisko ķēdi. Bibliotēkā bija iespaidīgas kāpnes.”

Ingars: “Man patiks saslēgt radio ķēdi. Bibliotēkā patika 2 grāmatas – mazākā un lielākā.”

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other