“Riekstiņos” ar teātra izrādi svin Jāņa Jaunsudrabiņa jubileju

24.augustā ar piemiņas brīdi Ķišku kapsētā pie rakstnieka un gleznotāja Jāņa Jaunsudrabiņa atdusas vietas sākās mūsu novadnieka 142.dzimšanas dienas svinības.

Pēc tam pasākuma svētku daļa tālāk norisinājās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”.  Neretas novada pagastu pārstāvji bija ieradušies, lai suminātu dižo rakstnieku jubilejā.  Šogad aprit 10 gadi kā četri pagasti ir vienotā novadā, un tā bija iespēja atkal visiem satikties.

Jāņa Jaunsudrabiņa 142. dzimšanas dienas atceres sarīkojums

“Riekstiņos” viesojas “Radio mazā lasītava”

9.augustā Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” viesojās Latvijas Radio 1 raidījums “Radio mazā lasītava” . Kā ierasts, grāmatu mīļotājiem aktuālo un iemīļoto lasāmvielu lasīja aktieris Gundars Āboliņš,  par sarunām un radio ieraksta raitu gaitu rūpējās žurnāliste Ingvilda Strautmane, savukārt autoru pusi šoreiz pārstāvēja rakstnieks Osvalds Zebris.

Jaunsudrabiņa muzejā viesosies Latvijas Radio 1 raidījums “Radio mazā lasītava”

“RADIO MAZĀ LASĪTAVA CEĻO”

Kopš 2014. gada Latvijas Radio 1 darbojas raidījums “Radio mazā lasītava”.

Aktieris Gundars Āboliņš lasa priekšā jaunas grāmatas un sarunājas ar autoriem, tulkotājiem, redaktoriem, ekspertiem.

Muzejā “Riekstiņi” izstāde – “Svalbāra”

Piektdienas, 14.jūnija, pēcpusdienā muzejā pulcējās prāvs interesentu pulks,  lai kopīgi klausītos, diskutētu un skatītu jauno izstādi ar neparasto nosaukumu. Ko nozīmē šis maz dzirdētais vārds.

Svalbāra – tālākais no Norvēģijas krastiem arhipelāgs ar lielāko salu Špicbergenu Ziemeļu Ledus okeānā. Tur dzīvo un strādā dažādu jomu zinātnieki (~90% no visa iedzīvotāju skaita) kaut  pilnībā valda dabas likumi –  mūžīgais sasalums, sniega lavīnas un polārlāči. Tā ir vieta,   kur klintī un ledū glabājas pasaules sēklu banka. Latvijai tajā vēl neesot sava sēklu kaste, bet drīzumā būšot.

Vai dzīvot Neretā ir varonība?

 

Varonības tēma, šī gada Eiropas Muzeju nakts uzstādījums, veltīta Otrā pasaules kara noslēgumam Eiropā. Latvijā to definēja ar nosaukumu – Tālavas taurētājs. Kā virzīt tēmu, kā atspoguļot to mūsdienās – tas katra muzeja kompetencē. Risinot šo jautājumu ar muzeja sabiedriskās padomes loceklēm Egiju Apiņu un Ritu Trukšu, nonācām pie domas, ka mēs varētu runāt par mūsdienu cilvēku Neretā – Latvijā, uzstādot jautājumu – vai tā ir varonīga rīcība šobrīd  dzīvot un strādāt dzimtajā Neretā.

Mākslas dienas Jaunsudrabiņa muzejā

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, atzīmējot “Mākslas dienas 2019”, 13.maijā notika praktiskās nodarbības. Tematika “Mana dzimtā puse” sasaucās ar “Muzeju nakts 2019” uzstādījumu “Ar saknēm Neretā – Latvijā”. Mazajiem māksliniekiem tika dots uzdevums – nofotografēt dzīves vietas tuvumā esošu ļoti iemīļotu vietu (dārza stūrīti, koku, upes līkumu utt.), nokopēt un, dodoties uz muzeju, kopiju ņemt līdzi, lai pēc šī attēla motīviem radītu savu darbu. Atsaucās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas mākslas pulciņa dalībnieki. Nodarbības laikā tapa 24 lieliski un interesanti darbi.  

Muzeja draugu ekskursija

22.martā Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma mums, muzeja draugiem, organizēja  ekskursiju  uz   Latvijas kultūrā nozīmīgu rakstnieku muzejiem Rīgā.

Krišjāņa Barona muzejs bija mūsu pirmā piestātne. Tur mūs laipni sagaidīja muzeja galvenais speciālists Andris Ērglis, kurš ne tikai iepazīstināja ar muzeja ekspozīciju un  bija atraktīvs sarunu biedrs, bet arī dziedāja latviešu spēka dziesmas.  Muzejs atrodas dzīvoklī, kurā Barons pavadījis pēdējos četrus dzīves gadus. Tur  mēs guvām ieskatu par   tautas dižgara dzīvesstāstu, varējām apskatīt viņa fotogrāfijas un vienu no dainu skapja kopijām. Noslēgumā iepazinām izstādi “Astoņas baltas dienas”, veltītu Starptautiskajam folkloras festivālam Baltica 88. Nozīmīgākais eksponāts izstādē ir Akurateru dzimtai piederošais sarkanbaltsarkanais  karogs, kurš jau 1988.gadā tika nests cauri Rīgai kā simbols Latvijas brīvības atgūšanai.

Latvijai 100, Neretai 720

Novembra mēnesis katru gadu tiek atzīmēts kā patriotisma un valstiskuma piederības stiprināšanas mēnesis. Arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā tradicionāli tiek atzīmēti šie svētki. 16. novembrī Neretas kultūras namā uz Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu ielūdza Neretas Jāņa Jau Jaunsudrabiņa vidusskolas kolektīvs. Svētki bija īpaši ne tikai ar to, ka Latvija svin savu neatkarības 100. gadadienu, bet arī ar to, ka Neretas pagasts šogad atzīmē 720 gadu jubileju kopš Neretas vārds parādījies vēstures liecībās. Par to visus klātesošos nelielā stāstījumā informēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vēstures skolotāja Lija Saldovere.

Simtgadi sagaidot…

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” 9. novembrī pulcējās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni, skolotāji, Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis un citi interesenti, lai apbalvotu skolēnu fotokonkursa “Mana Nereta, Latvijas simtgadi gaidot” nominantus, prezentētu ļoti īpašu dzejoļu grāmatiņu “Mēs visi mazas Latvijas esam” un kopīgi atklātu Latvijas valsts simtgadei veltīto ceļojošo, neretiešu adīto rakstaino cimdu izstādi.

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other