Valsts svētkos PII “Ziediņš” izzina Latvijas bagātības

Atzīmējot Latvijas 100. gadadienas svinības, 15. novembrī PII “Ziediņš” telpās norisinājās īpašs pasākums pulcējot visu grupiņu bērnus, audzinātājas un skolotāju palīgus. Jau vairākas dienas iepriekš bērnudārza noformējums liecināja par svētku tuvošanos. Uzraksts “Latvijai 100”, ienākot bērnudārzā, ik dienu katram atgādināja par to, ka ne tikai Latvijai, bet arī mums pašiem tuvojas nozīmīgi svētki. Izgaismotais gājēju celiņš ar neskaitāmām mirdzošām svecīšu liesmiņām, pastiprināja svētku noskaņu. 

Sirsnīga tikšanās Patriotu nedēļā

11. – 18. novembris Latvijā tradicionāli ir Patriotu nedēļa. Šajā nedēļā arī Mazzalves pamatskolā skolēni svinīgi nēsā pie krūts sarkanbaltsarkano lentīti un piedalās dažādos skolā un pagastā organizētos pasākumos.

“BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” sastaptie cilvēki

5. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni, piedaloties karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Izvēle, iespējas, izaugsme”, devās uz loģistikas uzņēmumu “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA. Tur guvām priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.

Kinolektorija “Tēvs Nakts” apmeklējums

Iniciatīva  „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, ikvienam skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Izmantojot “Latvijas skolas soma” piedāvāto kinolektoriju, 6. oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni devās uz Dāvja Sīmaņa un jaunā režisora Matīsa Kažas uzņemto vēsturisko drāmu ‘’Tēvs Nakts’’, kas tika rādīta vecākajā kinoteātrī Latvijā – kino “Splendid Palace”.

Ierindas skate

Tradicionāli Tevzemes nedēļā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viens no pasākumiem ir bijis Ierindas skate. Tās mērķi – patriotiskās audzināšana un valstiskās piederības stiprināšana. Ar Ierindas skati tiek veidota skolēnu nacionālā un valstiskā identitāte, tāpat veidotas fiziskās attīstības iemaņas un prasmes.

Sadarbības novadu ierindas skate Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

Patriotiskā audzināšana, valstiskās piederības stiprināšana, kā arī skolēnu nacionālās un valstiskās identitātes veidošana ir lietas, ko bērnam jāiemācās ģimenē, jānostiprina skolā un dzīvē jāiet ar patriotismu un mīlestību pret savu valsti. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas rīkotā ikgadējā ierindas skate, kas tradicionāli notiek novembra sākumā, lieliski spēj skolēnam sniegt pamatzināšanas par patriotisko audzināšanu, veicina fiziskās attīstības iemaņas un prasmes. Neatlaidīgi katru gadu skolēni un skolotāji kopā strādā, lai parādītu labāko sniegumu.

Mums ir lepnums sirdī

Kas ir Tēvzeme? Tā ir vieta, kur var atgriezties ar domu, ka tevi kāds gaida.  Gaidīt var mamma, kas bērnībā pirms miega lasīja pasakas, tētis, kas iemācīja iesist dēlī pirmo naglu, pat suns, kas spēlējās ar tevi katru dienu, kad bijām mazi un neveikli.

Gaida arī Latvija – valsts, kas veido tevi un mani par latvieti, kas iesakņojas un iesakņosies šajā zemē ar senām tradīcijām, tautasdziesmām, teikām. Dzimtene – tā ir pārliecība, ka te varēsi atgriezties vienmēr gan lietainās, gan ziemas sala dienās.

Mazzalvē ieskandina Mārtiņdienu

Mārtiņi, Mārtiņi!
Ziemai vaļā vārtiņi.
Rudentiņis projām iet,
Nu tik ziemu sagaidiet.

Leļļu teātris “Tims” viesojas Neretas kultūras namā

Iemīļotie aktieri no leļļu teātra “Tims” katru gadu viesojas Neretas novadā, lai demonstrētu kārtējo sarūpēto bērnu izrādi. Šogad mākslinieki bija sagatavojuši īpaši atraktīvu un lustīgu izrādi “Šreks un ēzelītis dejā lec…”. Bērni ar lielu sajūsmu sagaidīja populārās kinofilmas “Šreks” varoņus – cilvēkēdāju Šreku un viņa labāko draugu ēzelīti.

Iepazīst Rīgu un tiekas ar Pifu

28. septembra rīts uzausa dūmakains, bet tas nemazināja vēlmi Mazzalves pamatskolas 1. , 2. un 3. klases skolēniem doties ceļā uz galvaspilsētu. Kā gan citādi, ja ceļa mērķis ir Latvijas Leļļu teātris un tajā skatāmais – ilgus gadus visiem zināmais stāsts par Parīzi un jauko sunīti Pifu.

Sākumā  apskatījām izstādi ar  lellēm no citām leļļu teātra izrādēm, mēģinājām atpazīt izstādē redzamos tēlus. Redzētās lelles pārsteidza ar savu dažādību gan izgatavošanas, gan krāsu ziņā.

Izrāde “Un atkal Pifs…” bērniem lika aizdomāties gan par ētikā, gan sociālajās zinībās, gan audzinātāju stundās mācītām tēmām, par savu dzīves pieredzi. Joki, spraiga darbība mijās ar mīļu, sirsnīgu mūziku, kas radīja skolēnos dziļu pārdzīvojumu un saviļņojumu.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other