Stundas muzejā un dabas takā

18. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni pirmās četras mācību stundas pavadīja ārpus skolas soliem. Ar mērķi labāk iepazīt Gothardu Fridrihu Stenderu (turpmāk tekstā Veco Stenderu) skolēni kopā ar klases audzinātāju un literatūras skolotāju Daci Kronīti devās uz Paula Stradiņa skolu un Vecā Stendera “Bildu Ābices” taku.

Olimpiskā diena Neretas novadā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notika 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalījās jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām. Olimpiskajā dienā piedalījās arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas skolēni, un pirmo gadu arī pirmsskolas izglītības iestādes “Ziediņš” audzēkņi.

Lībiešu saknes latviešu tautā

Šā gada 15. septembrī Liepājā jau astoto reizi tika pasniegta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis”. Tā tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Rakstnieks ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku.

Rotaļīgi un jautri nosvinēts Tēva dienas pasākums PII “Ziediņš”

Saulainā un siltā 7. septembra pēcpusdienā Neretas pirmsskolas izglītības iestādē “Ziediņš” norisinājās īpašs Tēva dienas pasākums. Tā mērķis bija bērnudārza pagalmā pulcēt tētus, vectēvus, krusttēvus, mammas un vecmammas, lai aktīvi un sportiski aizvadītu dienu, vēršot uzmanību tieši uz bērnu un vecāku kopā būšanas laiku. Atsaucība bija liela. Bērnudārza bērniem līdzi atnākuši bija gan tēti, gan mammas, gan brāļi un māsas. Neretas PII “Ziediņš” sporta skolotāja  Dace katru grupiņu, audzinātājas un vecākus aicināja uz kopīgu iesildīšanos, lai turpinājumā bērni kopā ar tētiem, mammām vai vecvecākiem izietu īpaši sagatavotas stacijas, kurās bija jāveic dažādi uzdevumi. Ļoti svarīga bija bērnu un vecāku savstarpējā sadarbība.

Zinību diena Mazzalvē

Šogad mācības nesākās kā tradicionāli 1.septembrī – Zinību dienu svinējām 3. septembrī. Jau agri no rīta Mazzalves pamatskola zumēja kā bišu spiets, jo pēc garās, saulainās vasaras visus pulcēja atkalredzēšanās prieks – viss draugiem jāizstāsta, par visu jāpārrunā…

Svinīgajā brīdī skolas kamīnzālē devītie ieveda pirmklasniekus. Ar katru no viņiem skolas direktors iepazīstināja skolas kolektīvu, dāvājot 1.klases skolēniem krāsojamo grāmatu, lai brīvajos brīžos ir ko darboties.

Tikšanās ar Sabiedrisko labumu biedrību Jēkabpils NVO resursu centrs

Adaptācijas dienā 4. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viesojās Evelīna Elksnīte – Jēkabpils NVO resursu centra projektu koordinatore darbā ar jauniešiem – un divi viesi no citām valstīm – Mariona no Austrijas un Julien no Francijas.

Viņu viesošanās mērķis bija iepazitināt skolēnus ar jauniešu iespējām Latvijā un ES. Sarunas tēma bija Pilsoniski aktīvs jaunietis. Sākumā mūs kopumā iepazīstināja ar biedrību. Tā darbojas kopš 2006. gada, tajā ir divas fiziskas personas, kopumā ir 32 biedrības. Evelīna mūs iepazīstināja ar dažādām akcijām, kuras būs 2018./ 2019. mācību gadā.

Lekcija “Programmatūra apēd pasauli”

Šogad 4. septembris Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā bija adaptācijas diena, kurā norisinājās karjeras atbalsta pasākums par jaunākajām tehnoloģijām un attālināto darbu. Lekciju “Software is eating the world” jeb “Programmatūra apēd pasauli” vadīja Jānis Zālītis, kurš iepazīstināja ar tehnoloģiju tendencēm pasaulē, kas, visticamāk, skars mūsu nākotnes izvēlēto profesiju – virtuālo realitāti, automatizāciju, mākslīgo intelektu.

“Sēlijas vasara 2018” Neretas novadā

Jau otro reizi vasarā tikās Sēlijas novada latviešu valodas un literatūras skolotājas, lai turpinātu pazīšanos, kas izveidojās pirmajā nometnē 2016. gadā Ilūkstē, lai bagātinātu sevi garīgi, kā arī lai domātu pozitīvi un strādātu radoši.

16. un 17. augustā Neretas novadā notika latviešu valodas skolotāju kursi – nometne, pēc tās 25 skolotājas no Ilūkstes, Viesītes, Jēkabpils, Neretas un Jaunjelgavas novada, kā arī Vecumnieku, Skrīveru, Aizkraukles novada (sadarbības novadi izglītības jomā Mazzalves pamatskolai un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolai) saņēma Apliecību, ka ir apguvušas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu 18 stundu apjomā.

Arī Neretas novada jaunieši piedalās projekta “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā

6. septembrī “Arēnā Rīga” norisinājās vērienīgs pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanai. Uz šo pasākumu tika aicināti arī Neretas novada skolēni – 5 pārstāvji no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un 2 no Mazzalves pamatskolas. Atklāšanas pasākumu noslēdza koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā uzstājās Raimonds Pauls, Justs, ‘”DaGamba”’, Edavārdi un daudzi citi mūziķi.

Zinību dienas darba kārtība Mazzalves pamatskolā 3.septembrī

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other