Latvijai 100, Neretai 720

Novembra mēnesis katru gadu tiek atzīmēts kā patriotisma un valstiskuma piederības stiprināšanas mēnesis. Arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā tradicionāli tiek atzīmēti šie svētki. 16. novembrī Neretas kultūras namā uz Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu ielūdza Neretas Jāņa Jau Jaunsudrabiņa vidusskolas kolektīvs. Svētki bija īpaši ne tikai ar to, ka Latvija svin savu neatkarības 100. gadadienu, bet arī ar to, ka Neretas pagasts šogad atzīmē 720 gadu jubileju kopš Neretas vārds parādījies vēstures liecībās. Par to visus klātesošos nelielā stāstījumā informēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vēstures skolotāja Lija Saldovere.

Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta

Ar šādu moto 15. novembra pēcpusdienā notika Latvijas proklamēšanas 100. gadadienai veltītais svinīgais pasākums Mazzalvē. Pasākumu ar svētku uzrunu un atskatu uz gada laikā paveikto atklāja Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa.  Pasākumā kā ik gadu, tika godināti un sveikti tie pagasta cilvēki, kuri darot savu ikdienas darbu ar savu čaklumu, zināšanām, atsaucību, devuši īpašu ieguldījumu pagasta attīstībā. Viņu vārdi tika ierakstīti Mazzalves pagasta Goda grāmatā. Tāpat Latvijas simtgades gadā Goda grāmatā kā vēstures liecība nākamajām paaudzēm, tika ierakstīti to Mazzalves pagasta cilvēku vārdi, kuri pārcietuši padomju varas represijas, kuri cīnījušies leģionāru rindās. Šogad Latvijas simtgades jubilejas gadā visiem šiem cilvēkiem tika dāvinātas krūzītes, kuras rotāja svētku simbolika un Mazzalves pagasta vārds.

Valsts svētku ieskaņas koncerts Neretas kultūras namā

Dienu pirms Latvijas valsts simtgades svinībām, 17. novembrī, Neretas kultūras namā ar īpašu koncertu klausītājus sveica Latvijas Zemessardzes koris “Stars” (vadītājs Ārijs Šķepasts). Mākslinieki savā programmā izpildīja skaņdarbus no Valsts Akadēmiskā kora Latvijas simtgadei veltītās koncertu sērijas “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”. Neiztrūka arī ļoti patriotiskas un pacilājošas dziesmas. Koris izdziedāja diriģenta Ārija Šķepasta oriģināldziesmas, tautasdziesmu apdares un aranžijas. Ikviens varēja klausīties komponistu Imanta Kalniņa, Ulda Marhilēviča, Raimonda Tigula, Valta Pūces, Jāņa Aišpura un citu mākslinieku skaņdarbus.

Amanda Regute Lavijas izlasē

Pēc treniņnometnes Murjāņos Amanda Regute tika iekļauta Latvijas valsts volejbola meiteņu izlasē U15 vecuma grupā. Pēc nometnes izlase uzreiz devās uz Pērnavu, uz Baltijas kausa izcīņu. Diemžēl šai, visjaunākajai Latvijas izlasei, pirmās ugunskristības bija neveiksmīgas – zaudējumi Igaunijas, Lietuvas un Somijas izlasēm.

Bronzas medaļas Latvijā

Aizkraukles novada sporta skolas volejbolistes, kuru treneris ir Imants Silavs, beigušas spēles Latvijas Jaunatnes kausa izcīņā volejbolā U15 un U14 vecvuma grupās.

U15 grupā pēc neizteiksmīgām spēlēm priekšsacīkstēs, finālā nācās spēlēt otrajā finālgrupā par 6. – 10. vietām. Pēc  divu dienu sacensībām  6. vietu izcīnīja Madona, 7. vietu Rīgas VS, un trijām komandām bija vienāds punktu skaits. Sliktāka setu attiecība bija Aizkraukles NSS/Neretas volejbolistēm, kas nobīdīja viņas uz 10. vietu, 9. vietā Minusas VS, 8. vietā Gulbenes NSS. Trešajā finālgrupā par 11. – 16. vietām spēlēja Liepājas, Tukuma, Preiļu, Līvānu, Rēzeknes un Bauskas volejbolistes.

Mums ir lepnums sirdī

Kas ir Tēvzeme? Tā ir vieta, kur var atgriezties ar domu, ka tevi kāds gaida.  Gaidīt var mamma, kas bērnībā pirms miega lasīja pasakas, tētis, kas iemācīja iesist dēlī pirmo naglu, pat suns, kas spēlējās ar tevi katru dienu, kad bijām mazi un neveikli.

Gaida arī Latvija – valsts, kas veido tevi un mani par latvieti, kas iesakņojas un iesakņosies šajā zemē ar senām tradīcijām, tautasdziesmām, teikām. Dzimtene – tā ir pārliecība, ka te varēsi atgriezties vienmēr gan lietainās, gan ziemas sala dienās.

Latvijas simtgades sajūtās

Godinot Latviju simtgadē, Sproģu bibliotēkā 10. novembrī notika radošā pēcpusdiena bērniem kopā ar gleznotāju Līgu Jukšu.

Bērniem bija iespēja pašiem zīmēt un arī vērot Līgas gleznotājas meistarību.

Simtgadi sagaidot…

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” 9. novembrī pulcējās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni, skolotāji, Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis un citi interesenti, lai apbalvotu skolēnu fotokonkursa “Mana Nereta, Latvijas simtgadi gaidot” nominantus, prezentētu ļoti īpašu dzejoļu grāmatiņu “Mēs visi mazas Latvijas esam” un kopīgi atklātu Latvijas valsts simtgadei veltīto ceļojošo, neretiešu adīto rakstaino cimdu izstādi.

Lāčplēša dienas pasākums Mazzalvē

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Godinot brīvības cīņu dalībnieku piemiņu, arī Mazzalves pagasta Ērberģē 11. novembrī ik gadu tiek rīkots Lāpu gājiens. Šogad gājienu kuplināja Aizkraukles Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessargi. Gājiens pulcēja Mazzalves iedzīvotājus, ģimenes ar bērniem, tas tradicionāli notika no Mazzalves pamatskolas līdz pagasta pārvaldei, kur tā dalībniekus sagaidīja un uzrunāja Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa.  Pēc tam sekoja pulcēšanās Varoņu piemiņas vietā, kur uzrunu teica Zemessardzes 55. kājnieku bataljona kaprālis Klāvs Bajinskis, Mazzalves pamatskolas direktors Aivars Miezītis un skolotājs, arī zemessargs Kaspars Baltacis.

Par Latviju

Ik gadu visā Latvijā 11. novembrī norisinās dažādi vērienīgi pasākumi par godu Lāčplēša dienai. Viens no tradicionālākajiem apliecinājumiem šiem svētkiem ir Lāčplēša dienas gājiens, kas notiek teju vai katrā Latvijas novadā. Arī Neretas pagastā, siltās drānās ietērpušies un ar degošām lāpām rokās, gan mazi, gan lieli devās no Neretas kultūras nama uz Ķesteru kapsētu, lai pieminētu pirms 99 gadiem notiekošās Latvijas valsts armijas izšķirošās cīņas ar Bermonta karaspēku. Pateicoties mūsu tautas varoņiem, mēs šodien varam dzīvot brīvā Latvijā. To nelielā stāstījumā pie Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieru kapiem Augusta Aperjota un Jāņa Kramiņa apstiprināja arī  Neretas novada novadpētniecības muzeja vadītāja Lidija Ozoliņa. Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis izteica gandarījumu par to, ka pasākums tiek apmeklēts vecākiem kopā ar bērniem. Tāpat aicināja apmeklēt arī pārējos pašvaldības rīkotos Latvijas valsts simtgades pasākumus. Patriotiskas dziesmas dziedāja Neretas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Kadence”.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other