Pilskalnē ar koncertu viesojās Aigariņš

   

  Sestdien, 11. jūlija pievakarē, komponista un dziedātāja Aigara Ikšeļa, kuru klausītāji gan vairāk pazīst pēc skatuves vārda Aigariņš, fani pucējās uz koncertu Pilskalnes skolā. Viņš ir cēsinieks, muzikanta gaitas uzsācis 1987. gadā. Savulaik dziedājis grupās „Kreņķis”, „Klapata”, „Kaugurieši”, „Kurmji”. Dažus gadus sadarbojies arī ar grupu “Vēja runa”, tad uzsācis muzicēt patstāvīgi. Mūziķis ir izdevis četrus soloalbumus. Viņa komponētās dziesmas vairākkārt ir piedalījušās šlāgeraptaujā, kur allaž bijušas desmit labāko dziesmu topā, iespējams, tāpēc ka dziesmu teksti un melodijas ir tik dzīvespriecīgas.

Kārlis Anitens kultūras darbiniekiem vada semināru

Kas ir kultūra? Kādā situācijā atradās novada kultūras dzīve pirms krīzes, kā tā darbojas, kāds bija organizācijas modelis un kā to vajadzētu pamainīt pēc krīzes?  Ar kādiem izaicinājumiem būs jāsaskaras pēc distancēšanās atcelšanas? ? Kā piesaistīt un iesaistīt īstos cilvēkus? Kā samazināt izmaksas, ja tas nepieciešams, bet panākt iecerēto kvalitāti? Kā pārliecinoši prezentēt savu ideju tiem, kuriem jāpieņem lēmums par pasākuma īstenošanu? Kas ir profesionāls scenārijs un kā izskaust neprofesionalitāti? Tie ir tikai daži jautājumi no kultūras darbinieku semināra, kurš notika 01., 06.,13.jūlijā Neretas kultūras namā.

Keramikas meistardarbnīca pie profesora Daiņa Lesiņa

10.jūlijā Neretas pagasta “Pakalnos” pulcējās krietns cilvēku pulciņš ar mērķi piedalīties keramikas meistardarbnīcā “Ērberģiešu” projekta “Sēlijas vīru – amatnieku un mājražotāju – meistardarbnīcas Neretas novadā”, kurš ieguva finansējumu Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2020 projektu konkursā, ietvaros. Mūs laipni savas mammas mājās uzņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras vadītājs, profesors Dainis Lesiņš.

Pirmajā augustā Neretā Sporta svētki

   Arī šogad 1.augustā Neretā notiks tradicionālie Sporta svētki „…Sapņi atgriežas…”. Kā ierasts, notiks komandu sacensības pludmales volejbolā vīriešiem (2:2), sievietēm (2:2) kā arī senioriem 50+ (3:3), pļavas minifutbols (5:5) vīriešiem un strītbols vīriešiem. Tiks izcīnīti arī 18 medaļu komplekti individuālajos sporta veidos, pāru sacensībās, ģimeņu stafetē. Būs arī daudzas citas aktivitātes gan bērniem, gan tikai pieaugušajiem. Kultūras programmas ietvaros varēs dzirdēt fantastiskās ģitāru iespējas skaņu pasulē, vērot, apbrīnot un iesaistīties Latvijas stiprāko vīru paraugdemonstrējumos. Būs iespējas uzzināt, kas ir floatings, kā arī varbūt apmeklēt Floatinga salonu, izjust bezsvara stāvokli, relaksēties aizraujošā ūdens procedūrā…

Nāciet, aiciniet draugus, paziņas, piedalieties un izbaudiet ar Jūsu aktivitātēm bagāto un jauko dienu!

Imants Silavs

Pirmajā posmā Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionātā bronzas medaļas

Pēc ilgstošas piespiedu dīkstāves ir atsākušās dažādu sporta veidu, dažādu līmeņu, mēroga un nozīmes sacensības. 8.jūlijā Rīgā notika Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta 1.posms U16 vecuma grupā meitenēm un zēniem. Kā pēdējos gadus ierasts, šai čempionātā startē arī Aizkraules NSS/Nereta meitenes.

Šajā sezonā pēc, pašu meiteņu iniciatīvas, izveidojās jauns pludmales volejbola pāris Endija Kapele/Kitija Kuzņecova. Abas meitenes savā vecumā ir pieredzējušas pludmales volejbolistes – Endija Kapele  ir 2019.gada sezonas sudraba medaļu laureāte Latvijā, bet Kitija Kuzņecova – 2017.gada Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempione. Tomēr nevienās sacensībās meitenes kopā nav spēlējušas, un šīs bija pirmās „ugunskristības”.

Pēteris Lodziņš un Nereta

 Dažkārt ir dīvainas izjūtas par laika atstatumiem. Liekas, tas bijis tik sen, ka sāk jau piemirsties! Kad sāc rēķināt – tepat vien, gandrīz vēl ar roku aizsniedzami laiki, notikumi un cilvēki. Izrādās, cilvēka atmiņa tā iekārtota, lai nerodas pārslodze. Un nav jau arī nepieciešamības ikdienā visu paturēt uzmanības lokā. Tikai pavisam aizmirst gan nevajadzētu. Brīvākā brīdī vienkārši var paņemt albumu, avīzi, grāmatu. Pašķirstīt, palasīt, padomāt, pārrunāt. Izrādās – mēs esam iesāktā turpinātāji! Arī Neretā un mūsu novadā.

Šoreiz nedaudz atcerēsimies Neretai savulaik ļoti uzticīgu cilvēku – pagasta rakstvedi, arhivāru, luterāņu draudzes priekšnieku Pēteri Lodziņu. Viņa vārdā nosauktā iela ir visiem tik labi zināmā viena no galvenajām Neretas ielām.

Neretas novadā divi jauni tūrisma objekti – Lielzalves muiža un Vecmēmeles muiža

Latvijas Piļu un muižu asociācija šī gada 4.un 5.jūlijā rīkoja Vēsturisko parku un dārzu dienas, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu. Latvijas pilīs un muižās šāds pasākumi – ekskursijas, kas rosina iedzīvotājus labāk iepazīt Latvijas vēsturi, dabu un vienlaikus nodoties nesteidzīgām pastaigām pašā vasaras plaukumā, notiek jau otro reizi.

Ceļojums uz muižām

       

Latvijas Piļu un muižu asociācija šī gada 4. un 5. jūlijā rīkoja Vēsturisko parku un dārzu dienas, rosinot iedzīvotājus tos apmeklēt. Tā, lūk, arī pulciņš mazzalviešu sestdien devās apciemot tuvējās muižas, jo arī Neretas novadā šajā sakarā ir gana daudz jauna, ko redzēt. Vispirms viesojāmies Vecmēmeles muižā pie tās saimniekiem Sandra Puncuļa un Ingas Dundures, kuri šeit čakli saimnieko jau divus gadus. Saimnieki izrādīja sakopto muižas apkārtni, arī iekštelpas, pastāstīja par paveikto, gan arī par nākotnes iecerēm. Redzētais patiesi pārsteidza un lika secināt – te nu ir īstie cilvēki īstajā vietā. Jaunajiem saimniekiem ir iecere gan saglābt un atjaunot muižas ēkas un parku, gan arī apkopot senās vēstures liecības, kas saistītas ar muižu. Arī pagasta iedzīvotāji tiek aicināti dalīties ar faktiem, fotogrāfijām un, ja iespējams, arī priekšmetiem, kas saistīti ar aizgājušajiem laikiem muižā un Vecmēmelē.

Neretas novada muižas piedalās Latvijas vēsturisko parku un dārzu dienās

 

Vēsturisko parku un dārzu dienas 4. un 5.jūlijā Latvijas pilīs un muižās notika otro reizi. Tās organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu. Vēsturisko parku un dārzu dienās 4. un 5. jūlijā piedalījās 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Sēlija atsevišķi, diemžēl, nav izdalīta, esam pieskaitīti pie Zemgales. Zemgalē šajā pasākumā piedalījās Abgunstes muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Ērberģes muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Pālena muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.

Koncerts “Lai tālu skan” Neretas estrādē

Vasara ir pašā spēku plaukumā, tā sevi piepilda ar bišu sanoņu, saldi maigu liepziedu smaržu,  vējā sapiņķerētiem matiem, ogām un brīvības sajūtu. Vasara ir pilna smaržu, mūzikas un prieka!

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other