Aizvadīta ceturtā “Arkādija kausa” izcīņa

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā, atceroties un pieminot vienu no Neretas labākajiem volejbolistiem Arkādiju Trukšu, 12. janvārī notika tradicionālās sacensības vīriešiem volejbolā “Arkādija kauss”.

Ceturtajā Arkādija kausa izcīņā par kausu cīnījās komandas no Neretas (2), Kokneses, Jēkabpils novadiem un Jēkabpils, Krāslavas pilsētām. Pēc apakšgrupu spēlēm pusfināliem kvalificējās “Nereta” un “Jēkabpils”. Ceturtdaļfinālos “Krāslava” 2:0 uzvarēja Kokneses novada komandu “Jaunieši” un Neretas novada “Pilskalne” 2:0 pārspēja  Jēkabpils novada “NATO”. Pusfinālos “Nereta” tikās ar “Pilskalni” 2:0 un “Krāslava” – “Jēkabpils” 0:2.  Spēlē par 3. vietu dramatiskā cīņā “Pilskalne” uzvarēja “Krāslavu” 2:0 (32:30; 25:23).

Ziemassvētku kauss

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 23. decembrī notika tradicionālā Ziemassvētku kausa izcīņa volejbolā sieviešu un vīriešu komandām. Kopskaitā divpadsmit komandas bija ieredušās no Neretas, Vecumnieku, Kokneses novadiem, kā arī no Jēkabpils un Krāslavas pilsētām.

Latvijas simtgades lasītājs Neretas novadā

Nav noslēpums, ka patiesi izlasīta grāmata ir kā īsts draugs. Grāmata attiecīgajā dzīves posmā tev kaut ko māca, palīdz vai sniedz atbalstu. Ikvienam no mums dzīves steidzīgajā ritmā ir daudz grūtāk atrasts laiku grāmatu lasīšanas priekam, bet tāpat tās nemainīgi ir paliekoša vērtība sabiedrībā.

Pasākums “Latvijas simtgades bērns” Neretas novada pašvaldībā

Sagaidot Latvijas simtgadi, ikvienam no mums ir svarīgi stiprināt pašapziņu un vairot patriotismu, novērtēt to, kas mums ir, un tiekties to saglabāt. Neretas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas rīkotais pasākums “Latvijas simtgades bērns”, kurā īpaši godināti un sveikti tika visi šajā gadā dzimušie bērniņi kopā ar saviem vecākiem, deva pozitīvas emocijas un stiprinājumu bērniņu dzīves ceļā ar pamudinājumu mīlēt un novērtēt savu zemi, ar atgādinājumu, ka ikviens ir svarīgs.

Pilskalnē draudzīgi sadzied, sadejo un dižojas

11. decembra vakarā Mazzalves pagasta pašdarbības kolektīvi, atsaucoties draudzīgam uzaicinājumam, posās ceļā, lai dotos uz Pilskalni. Abu pagastu pašdarbības kolektīvus vieno īpaša draudzība. Mazzalves kolektīvi uz Pilskalni aizvien tiek aicināti gan ar teātra izrādēm, gan koncertiem. Arī Pilskalnes dejotāji ir vairākkārt viesojušies Mazzalvē. Šī gada augustā abu pagastu pašdarbības kolektīvi pārstāvēja Neretas novadu Rīgas svētkos Sēlijas dienā Esplanādē. Tapa kopīga koncertprogramma, kurā dižojāmies ar Neretas novada kultūrvēsturisko mantojumu, ievērojamiem cilvēkiem, dabas objektiem, daudz citām lietām un faktiem, ar ko esam atpazīstami un varam lepoties. Priekšnesums patiesi izdevās košs un skanīgs un skatītāji Rīgā to novērtēja. Tika saņemti atzinīgi vārdi arī no koncerta vadītājiem.

Neretā iededz Ziemassvētku eglīti

Svētdien, 9.decembra pievakarē, lieli un mazi pulcējās Neretas tirgus laukumā, lai Otrajā adventē iepretim Neretas kultūras namam iedegtu krāsainas gaismu virtenes pagasta eglītē.  … Un gaišais Ziemassvētku gaidīšanas laiks varētu sākties.

Otrā Advente tiek sagaidīta ar erudīcijas spēli

8. decembra vakarā Mazzalves pagasta pārvaldes zālē pulcējās kupls skaits dalībnieku, lai piedalītos Mazzalves pagasta pārvaldes organizētajā Latvijas simtgadei veltītajā erudīcijas spēlē “Ko tu zini par Latviju”. “Nāc un mini, jo tu zini!“ – šim izaicinājumam ļāvās septiņas komandas. Tika pārstāvētas gan iestādes un organizācijas, gan pagasta pašdarbības kolektīvi (VSAC “Latgale”, VSAC “Latgale” filiāle “Mēmele”, biedrība “Ērberģietes”, Mazzalves pamatskola, amatierteātris “Tradare”, dziedātāju kopa “Mazzalve”, Mazzalves pagasta pārvalde). Organizētāji sagaidīja dalībniekus svētku noskaņās: foajē telpā Ziemassvētku noskaņojumu radīja “apsnigušie” bērzi spuldzīšu gaismiņās, spēles zālē svecīšu liesmiņas un šokolādes euro centi uz galdiem, piparkūku smarža.

Pa Latviju savu ceļu sāk dokumentālā filma un izstāde “Izgaismot Latviju”, kurā ir vēstījums arī par gājienu pa Neretas novadu

5.decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvojusi dokumentālā filma “Izgaismot Latviju”. Filma ir režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas studentu un mācībspēku “RISEBA” veidots atskats uz trīs ar pusi gadus ilgajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā, un kulminēja ar 21.jūnijā notikušo Vislatvijas simtgades akciju “Izgaismo Latviju”. Akcijas laikā katrs valsts simtgadei par godu bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā. Ekspedīciju gājienu rezultātā iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu.

Budēļi Ērberģē ieskandina Ziemassvētku gaidīšanas laiku

Kamēr zeme atpūšas, latvieši izsenis no Mārtiņiem līdz pat Meteņiem gājuši budēļos jeb ķekatās. Budēļi mudina nepadoties tumsai un ļaunumam, nes auglību un svētību ikkatrā sētā. Vienlīdz svarīga loma ir gan tiem, kas gatavo maskas un staigā apkārt dziedādami, gan tiem, kas sagaida, pacienā un piedalās rotaļās.

Zemgales Plānošanas reģions godina krietnākos novadu uzņēmējus

Jau trešo gadu pēc kārtas Zemgales Plānošanas reģions, kas ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzībā esoša institūcija, organizēja krietnāko uzņēmēju godināšanas pasākumu “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018”, kas notika 30. novembrī Rundāles pils Baltajā zālē. Katra no 22 Zemgales pašvaldībām šim titulam izvirzīja vienu kandidātu. Neretas novada pašvaldība šogad izraudzījās brāļus –  uzņēmējus Arti un Gati Ediju Kronīšus no “Kronīšu kokapstrādes.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other