Mākslas dienas Jaunsudrabiņa muzejā

Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”, atzīmējot “Mākslas dienas 2019”, 13.maijā notika praktiskās nodarbības. Tematika “Mana dzimtā puse” sasaucās ar “Muzeju nakts 2019” uzstādījumu “Ar saknēm Neretā – Latvijā”. Mazajiem māksliniekiem tika dots uzdevums – nofotografēt dzīves vietas tuvumā esošu ļoti iemīļotu vietu (dārza stūrīti, koku, upes līkumu utt.), nokopēt un, dodoties uz muzeju, kopiju ņemt līdzi, lai pēc šī attēla motīviem radītu savu darbu. Atsaucās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas mākslas pulciņa dalībnieki. Nodarbības laikā tapa 24 lieliski un interesanti darbi.  

Baltā galdauta svētki Sproģu bibliotēkā

4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Sproģu bibliotēkā svinējām Baltā galdauta svētkus.

Balti klāts galds šajā gadījumā ir kā pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicina cilvēkus, ģimenes, draugus sanākt kopā.

Uz pasākumu uzaicināju Neretas novada novadpētniecības muzeja vadītāju Lidiju Ozoliņu.

Baltā galdauta svētki Pilskalnē

Atzīmējot Baltā galdauta svētkus, Pilskalnes pagastā 4. maijā pasākuma apmeklētāji iestādīja košumkrūmus gar gājēju celiņu. Pēc tam visi devās uz skolas ēku, kur ar nelielu koncertu priecēja Jelgavas novada Vilces pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Vakarvējš” un pagasta senioru deju kopa “Kamenes”.

Kas dzīvo mežā?

30.aprīlī smieklu, čalu un mazu bērnu soļu dipoņas piepildītā Neretas kultūras nama zālē norisinājās starpnovadu pirmsskolas izglītības iestāžu interešu izglītības kolektīvu pasākums “Kas dzīvo mežā?” Pasākums ik gadu noris citā novadā, tāpēc šoreiz stafetes kociņš tika nodots Neretai. Rosība bija manāma jau ienākot kultūras nama vestibilā, kur mazie ķipari steidza sasiet atrisušās matu lentas, nostiprināt kurpju sprādzes un lielajā bērnu drūzmā nepazust, atrast savu vietu un pacietīgi gaidīt uzveduma sākumu.

Pasākuma vadītāju lomās atbilstoši uzveduma kopējai noskaņai bija iejutušies divi eksotiski dzīvnieki – tīģeris (Inita Kalniņa) un zebra (Dace Lielbārde).

Sveiciens Māmiņdienā visām Neretas novada māmiņām!

Tuvojas brīnišķīgi svētki – Mātes diena, kuru tradicionāli daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā, atzīmē maija otrajā svētdienā.

10.maijā Mazzalves pagasta bibliotekāre devās pie Mazzalves pamatskolas pirmsskolas bērniem, lai pastāstītu kā radās šī tradīcija, kur meklējami šo svētku pirmsākumi, kad oficiāli Mātes diena tika atzīta Latvijā.

Eiropas diena

Katru gadu 9.maijā visā Eiropā un arī vietām pasaulē tiek atzīmēta Eiropas diena. Šogad aprit 15 gadi kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā.

Atzīmējot Eiropas dienu, Mazzalves pagasta bibliotekāre devās pie Mazzalves pamatskolas pirmsskolas bērniem. Bērni tika aicināti šajā dienā iekļaut savā apģērbā zilo vai dzelteno krāsu vai apvienot abas kopā, jo šādas krāsas redzamas Eiropas karogā.

Neretā ar dziesmām un dejām svin Lieldienas

21.aprīlī Neretas kultūras namā notika Lieldienu svinības. Lieli un mazi, vecāki un vecvecāki ar bērniem, neretieši un viesi ieradās uz Lieldienu koncertu, lai noskatītos Neretas pašdarbības kolektīvu sniegumu.

Lieldienu pasākumā “Lieldienu jampadracis ”uzstājās Neretas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sēļi” (vadītāja Inita Kalniņa), pirmsskolas bērnu tautisko deju kolektīvs “Pūcēni” (vadītāja Inga Zvilna) un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas dejotāji (vadītāja Inita Kalniņa), priecējot ar dzīvīgām, jestrām dejām.

Ģimeniskas Lieldienas Ērberģē

Lieldienas šogad Ērberģē aizvadītas ģimeniski un priecīgi. Viss Ērberģes centrs sapulcinājis košus zaķus bariņiem vien. Tā tik gribas iemūžināt Zilgmas sarūpētos jautros garaušus fotogrāfijās. Un ļaudis to dara!

21.aprīlī prāvs pulks mazzalviešu un pagasta viesu – lieli un mazi, bērni kopā ar tētiem un mammām, pusaudži, jaunieši – pulcējās pie sporta halles, lai kārtīgi izšūpotos, kopā jautri sacenstos par krāšņāk izkrāsoto olu, pārbaudītu sevi precizitātē un pacietībā, ripinot olas, censtos savākt citu sarūpētās un izdaiļotās Lieldienu olas. Kopā ar taututērpā uz pasākumu atnākušo pārvaldes vadītāju Zeltīti Odiņu un pārvaldes darbiniecēm bija jautri iet Lieldienu rotaļās un piedalīties dažādās interesantās atrakcijās.

Pa Lieldienu zaķa pēdām

17.aprīlī Mazzalves pagasta bibliotekāre Agnija devās ciemos pie Mazzalves pamatskolas pirmsskolas bērniem, lai radoši pastrādātu un nodotu sveicienus no Lieldienu zaķa.

Noklausījušies dzejoli par Lieldienu zaķi, bērni veidoja savus zaķus, kas būs kā zīme, ka viņš tiek gaidīts un bērni ir pelnījuši kādu ļoti skaistu olu no lielā olu groza.

Stand-up izrāde Ērberģē

Trešdienas vakarā 10.aprīlī Ērberģes muižas kamīnzālē viesojās stand-up komiķis un pasākumu vadītājs Maksims Trivaškevičs ar izrādi ”Humors pa latviski”.

Jau kādu laiku biju plānojusi kaut ko nebijušu novadā. Skatoties Jāņa Skuteļa šovu ”Pusnakts šovs septiņos”, pamanīju Maksimu. Stand- up izrādes, improvizācijas teātri vairs nav jaunums Latvijas publikai, tā es nolēmu uzrunāt Maksimu, lai sniedz nelielu humora devu aprīlī -joku mēnesī – pie mums.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other