Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11.klases skolēni atdzīvina latviešu mākslas darbus

Kopš marta beigām, kā zināms,  visās Latvijas skolās mācības noritēja attālināti. Tas bija gan izaicinājumu un grūtību, gan jaunas pieredzes laiks. Vizuālās mākslas priekšmetā skolēni skatījās filmas un skolotājas pašas filmētos video materiālus, gāja dabā skicēt augus, gan, protams, lasīja vielas teoriju. Attālināti notika arī pārbaudes darbu rakstīšana.

Skruzīšu Mika un Stanānu piemiņas ozoli vēl šalc

Kokus cilvēki stāda ne tikai bagātības vairošanai, bet arī notikumu, cilvēku mūžu piemiņas saglabāšanai, atstāj kā sveicienu nākamajām paaudzēm. Laika gaitā par piemiņas kokiem, birzītēm, alejām kļūst ne mazums koku, kuriem tiešs sakars ar kādu notikumu vai ievērojamu cilvēku.

Trešā kārta novusa čempionātā

Ievērojot visus drošības noteikumus, kuri paredzēti  šajā pandēmijas periodā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 17.maijā notika Neretas pagasta atklātā novusa čempionāta 3.kārta.

Iemūžināsim 4.maiju!

 

1918.gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju“Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tik vienotas izjūtas un attieksme pret notiekošo kā toreiz ir vienreizējas, un katru gadu šī diena ir svētku diena – norisinās dažādi pasākumi, kuros varam sajust lepnumu, ka esam neatkarīga valsts. Arī Neretā šogad bija plānots sirsnīgs pasākums – dārza svētki ar sadziedāšanos ar kori un pūtēju orķestra dalību lustīgai ballēšanai, ar novada mājražotāju klātu galdu Baltā galdauta svētkos, bet…Covid-19 ienesis savas korekcijas.

Otrā kārta novusa čempionātā

   Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā 1.martā notika Neretas pagasta 1.atklātā novusa čempionāta vīriešiem 2.kārta. Čempionāts norisināsies četrās kārtās, pirmajās trijās priekšsacikstes, ceturtajā finālspēles.

   Uz otro kārtu ieradās visi 1.kārtas dalībnieki no Neretas, Mazzalves un Zalves pagastiem- Juris Budris, Laimonis Klimovičs, Aleksis Smirnovs, Juris Narogs, Arvīds Lutinskis, Dainis Ozoliņš, Mairis Dzenis, Vilnis Beļūns, Nauris Smirnovs, Aivars Zariņš, Jolanta Laumane, Imants Silavs.Arī otrajā kārtā neviens no dalībniekiem nesavāca kārtā iespējamo maksimālo punktu skaitu-15.  Tomēr bez zaudējuma spēlēs 2.kārtu izdevās pabeigt Aleksim Smirnovam, kurš ir arī „A” grupas līderis. Pēc otrās kārtas līderpozīcijas „B” grupā arī saglabāja Aivars Zariņš. Trešā kārta bija plānota 10.aprīlī, pēc kuras arī tiktu noteikti finālisti. Sakatā ar esošo situāciju,  čempionāta tālākā norise pārtraukta uz nenoteikto laiku.

   Jau no 13.marta valstī sakarā ar vīrusu ir ieviesta ārkārta sitācija, kurā aizliegts rīkot jebkuras sacensības, šobrīd arī pulcēties vairāk par divi, kā arī citi daudzi ierobežojumi. Tai pašā laikā tiek rekomendēts aktīvs dzīves veids, uzturēšanās svaigā gaisā. Ir patīkami, ka arī neretieši šai sarežģītajā periodā, vairāk atlicina laiku fiziskajām aktivitātem- nūjo, soļo, skrien, brauc ar velosipēdu, nodarbojas skeitparkā, iespēju robežās izmanto futbola, volejbola, basketbola bumbas, vecāki ar bērniem nodarbojas Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa stadionā. Un tas viss lielāko ties notiek, ievērojot ārkārtas situācijas noteikumus.

Imants Silavs

Neretas kultūras nama kolektīvi turpina darbu attālināti

Laikā, kad noteikti dažādi ierobežojumi koronavīrusa Covid-19 dēļ, Neretas kultūras nama amatiermākslas kolektīvi iespēju robežās cenšas izturēties atbildīgi, un, ievērojot fizisko distancēšanos, turpina savu darbu  un visādi citādi attīstīt savas mākslinieciskās prasmes attālināti. Kā strādāt ar kolektīviem? Latvijas Nacionālais kultūras centrs izstrādājis VADLĪNIJAS DARBA ORGANIZĒŠANAI  KULTŪRAS INSTITŪCIJĀS UN MĀKSLINIECISKAJOS KOLEKTĪVOS.

Iztaujāju kolektīva  vadītājus par šo neierasto situāciju un viņu sadarbību ar dalībniekiem.

Teātra izrādes nāk uz mājām!

Lai iekrāsotu ikdienu košākām krāsām aicinu apmeklēt teātra izrādes virtuāli.

https://www.dailesteatris.lv/lv/starpbridis šeit varēs skatīt repertuāru ar senākiem Dailes teātra iestudējumiem, kurus dzīvajā izpildījumā redzēt vairs nav iespējams. Izrādes būs pieejamas uz laiku, kamēr valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un apmeklēt teātri klātienē nav iespējams.

Neretas novada pašvaldība izsludina iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursu “Darīsim kopā!”

Neretas novada pašvaldība jau trešo gadu pēc kārtas organizē  konkursu “Darīsim kopā!”, kas paredz līdz 500 eiro atbalstu astoņiem iedzīvotāju iniciatīvas projektiem.
Projektu Konkursa mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Neretas novadā gan fiziskajā, gan sociālajā jomā ar novada iedzīvotāju privātu iniciatīvu, kā arī veicināt atbildību par savas dzīves vides un dzīves kvalitātes uzlabošanu, iesaistot iedzīvotājus sabiedriskajā darbā, attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību, pašvaldību un uzņēmējiem.

Bibliotēkas lietotāju zināšanai!

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī no 13.marta līdz 14.aprīlim:

  • Grāmatu pasūtījumus bibliotēkā var veikt tikai attālināti zvanot uz tel. 65176162, mob. 22497231
  • Vai rakstot uz e-pastu: nerbibl@inbox.lv bibliotēkas  darba laikā.
  • Pasūtītās grāmatas ir iespējams saņemt Neretas novada centrālās bibliotēkas noteiktajā laikā:

           otrdienās 9.00-12.00, vai citā laikā iepriekš laiku saskaņojot ar    bibliotēku.

Katru grāmatu komplektu nododam:

  • drošā attālumā lasītājam,
  • iesaiņotu ar norādītu lasītāja uzvārdu,
  • novietotu uz galda bibliotēkas priekštelpā.

Neretas kultūras namam jauni mūzikas instrumenti

Neretā ir daudz labu cilvēku, bet ir tādi, kas domā arī par sabiedrības labklājību.

Lielu paldies vēlos teikt Naurim Beļūnam un biedrībai ‘’Saules sporta klubs’’, kas sadarbībā ar Gesellschaft Schweiz-Lettland  jeb Šveices-Latvijas biedrību marta sākumā sagādāja Neretas kultūras namam mūzikas instrumentus: ģitāras, sitamos instrumentus, aktīvo skandu komplektu, mikserpulti un 2 mikrofonus. Tas ir labs papildinājums izremontētajā mūzikas telpā, kurā bērni brīvajā laikā kopā ar Zigurdu Kalnāri varēs darboties, apgūstot jaunus mūzikas skaņdarbus.

Jautā pašvaldībai
close sliderPrivacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other