Neretas kultūras nama pašdarbības kolektīvi aicina pievienoties

Dzeja uzrunā sirdis

Vējainā un lietainā rudens sestdienā 2018. gada 22. septembrī pulciņš dzejas cienītāju no Neretas un tuvākās apkārtnes dodamies uz Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju “Riekstiņi”, kur dzejas pēcpusdiena “Gājputnu ceļš” ar dzejnieču Intas Špilleres, Aijas Celmas un vēl 13 autoru kopkrājuma “Ilgu aizvējā” atvēršana. Piedalās arī vietējā dzejniece Aina Gadišķe, kura lasīs savu citos kopkrājumos publicēto dzeju.

Eiropas Kultūras mantojuma diena Neretas novadā – rakstnieka Jāņa Veseļa atcerei

Eiropas kultūras mantojuma diena 2018. gada 15. septembrī Neretas novadā tika veltīta rakstnieka Jāņa Veseļa atcerei. Kāpēc pieminējām tieši šo rakstnieku? Jānis Veselis dzimis 1896. gada 1. aprīlī Pilskalnes pagasta “Āniņos”, mācījies Andrejskolā, vēlāk Jēkabpilī, ir viens no tiem daudzajiem cilvēkiem, kuri pieredzēja Latvijas valsts tapšanu, paši piedalījās valsts veidošanā, dzīvoja un devās Mūžībā ar Latviju sirdī.

Sezona sākusies

Ar septembra mēnesi  Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas sporta angāros atsākušies treniņi Aizkraukles NSS volejbolistēm un volejbolistiem. Šogad Neretā volejbolā trenējas 1. klases, 3. – 4. klases un 7. kases skolēni, un Mazzalvē 1. – 2. klases skolēni. Oficiālas sacensības pagaidām notiek tikai pagājušā gada Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāta finālistēm 7. klases meitenēm.

Olimpiskā diena Neretas novadā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notika 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalījās jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām. Olimpiskajā dienā piedalījās arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas skolēni, un pirmo gadu arī pirmsskolas izglītības iestādes “Ziediņš” audzēkņi.

Mazs kuģītis pa upi peld

Katru gadu septembrī norisinās Dzejas dienas. 20. septembrī Dzejas dienu ietvaros Mazzalves pagasta bibliotekāre devās pie Mazzalves pirmsskolas 5 – 6 gadus veciem bērniem, lai svinētu Dzejas dienu.

Lai dzeju godinātu, tā ir jārada. Iespējams kāds no mazajiem paaudzies arī rakstīs dzeju, taču šoreiz dzeja netika rakstīta, bet zīmēta. Katrs izvilka jau iepriekš sagatavotu dzejoļa nosaukumu, atlika vien to uzzīmēt. Tie bija tik dažādi, tāpat kā to nosaukumi – Burtiņš A, Draugi, Skaitļu rotaļa, Kurpīte, Skola, Rudens, Preču vilciens, Miega dziesma grāmatai, Kartupelis, Kuģītis, Baravika, Zobu feja.

Neretas novada pārstāvji tiekas ar citiem novadiem, kuriem putni ģerbonī

14. septembrī Smiltenē pulcējās to novadu un pagastu delegācijas, kuru ģerbonī ir attēlots kāds putns. Tāda tikšanās tika organizēta jau 16. reizi. Katrreiz citā novadā. Šoreiz Smiltenes novadā un Launkalnes pagastā, jo tiem dzenis un vanadziņi ģerboņos. Uz tikšanos bija aizbraukusi arī Neretas novada delegācija.

Pasākuma ieskaņā Smiltenes novada mērs Gints Kukainis iepazīstināja ar Smiltenes novadu, kurš apvieno Smiltenes pilsētu un 8 pagastus, stāstīja par tā sasniegumiem tautsaimniecībā. Jāatzīst, ka Smiltenes novadam ir ar ko palepoties – iedzīvotāju skaits pieaug, ne samazinās, ir vairāk kā 40 uzņēmumu, kuru peļņa pārsniedz miljonu, tiek celtas īres mājas, tiek domāts, lai cilvēki Smiltenes novadā dzīvotu, strādātu, lai viņiem būtu, kur atpūsties… Sekoja interesantas novadu prezentācijas – katrs izrādīja un izstāstīja, kas viņu novadā īpašs, ar ko novads lepojas.

Dzejas dienas kopā ar Blaumani

Šogad kopā ar muzeja draugu kopas vadītāju skolotāju Egiju Apiņu dzejas dienas nolēmām  organizēt savādāk. Bet kā? Radās doma doties uz Blaumaņa muzeju “Braki”, jo savulaik Jānis Jaunsudrabiņš un Rūdolfs Blaumanis bijuši pazīstami, sadarbojušies un Blaumanis atbalstījis Jaunsudrabiņu literārās darbības pirmsākumā.

Jānim Jaunsudrabiņam – 141

Jāņa Jaunsudrabiņa  piemiņas sarīkojumi muzejā “Riekstiņi” daudzus gadu desmitus notiek augusta beigās – viņa dzimšanas datumam (25. augusts) tuvākajā sestdienā. Šogad dzimšanas diena – 25.augusts – bija sestdiena. Neskatoties uz apmākušos laiku, pēcpusdienā turpat pussimts Jaunsudrabiņa talanta cienītāju no Rīgas, Saulkrastiem, Salaspils, Zalves, Rites un arī Neretas pulcējās “Riekstiņu” sētsvidū, lai noskatītos viņa  joku lugu “Jo pliks, jo traks”. To izspēlēja Rīgas pilsētas Iļģuciema Kultūras centra amatierteātris “Rampa” (režisore Ināra Čakste).

Sezona noslēgusies

Neretas pagasta pludmales volejbola laukumos 8. septembrī notika sezonas noslēguma sacensības pludmales volejbolā vīriešiem. Uz sacensībām bija ieradušies pieci pāri no Jēkabpils un Neretas novada. Laika apstākļi pilnībā atļāva izbaudīt gandarījumu, ko sniedz pludmales volejbols.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other