Zemgales politiķiem – par autoceļiem nākotnē un olu ražošanas milzeni Iecavā

Zemgales Attīstības padomes (ZAP) politiķu ikmēneša sanāksme notika Iecavas novadā, kas lepojas ar pērn iegūto titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, ar izveidoto viedo transporta kustības regulējumu autoceļā “VIA Baltica”, ar ainavas izkopšanu muižas parkā un daudzām radošām izpausmēm izglītības un kultūras jomā.

VPDK “Sēļi” iepazīst zemnieku saimniecību “Čaidāni”

VPDK “Sēļi” ne tikai dejo, bet labprāt iepazīst savu deju biedru darbu ikdienā. Tieši tāpēc 12. janvārī “Sēļu” dejotāji kopā ar saviem bērniem un deju kolektīva vadītāju Initu Kalniņu viesojās zemnieku saimniecībā “Čaidāni” pie Kristapa Leiša. Saimniecība pirms neilga laika tika aprīkota ar modernu slaukšanas iekārtu – robotiem, kuri bez cilvēku klātbūtnes izslauc govis. Kristaps dejotājiem bija stāstījis par šādu jauninājumu, tāpēc visi vēlējās redzēt, kā tas darbojas ikdienā.

16. janvārī sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem

Satversmē noteikts, ka Valsts prezidentam likuma publicēšana ir jāaptur, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu, un šādā kārtībā apturēts likums nododams tautas nobalsošanai, ja to pieprasa ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju. Kārtība, kādā jānotiek parakstu vākšanai, noteikta likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.

Izmaiņas pacientu līdzmaksājumu apmēros, sākot no 2020. gada

Sākot ar 2020.gada 1. janvāri spēkā stāsies grozījumi*, kas paredz izmaiņas pacientu līdzmaksājumu apjomā, saņemot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Visiem iedzīvotājiem līdzmaksājumu summas būs samazinātas, izņemot līdzmaksājumu par ģimenes ārsta apmeklējumu personām līdz 65 gadu vecumam.

Pacientu līdzmaksājums pie ģimenes ārsta personām no 65 gadu vecuma līdzšinējo 1,42 eiro vietā būs 1 eiro. Savukārt personām līdz 65 gadu vecumam, apmeklējot ģimenes ārstu būs jāmaksā 2 eiro par vizīti. Pacienta līdzmaksājums par ģimenes ārsta mājas vizīti paliks nemainīgs – 2,85 eiro.

Tiek izsludināta 7.kārta uzņēmējdarbībai – piesakies konsultācijai laicīgi!

MK not. 590 Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība lauku attīstībai apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”

Izlūkbrauciens uz Kaļiņingradu – Kēningsbergu

Ir tuvu, nav dārgi, ir interesanti un izzinoši. Lūk, daži iemesli, lai dotos ceļojumā uz Kaļiņingradu Krievijā, no kuras mūs šķir apmēram sešu septiņu stundu brauciens. Turklāt – ja vēl aizrauj ne tikai vēsturiski objekti, bet arī leģendas un «saules akmens» dzintars, tad pavisam noteikti ir vērts.

Izmaiņas sociālajā jomā 2020. gadā

No 2020. gada 1. janvāra:

    Tiesības uz valsts vecuma pensiju 2020. gadā būs personām, kuras sasniegušas 63 gadu un 9 mēnešu vecumu, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 15 gadiem. Personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem būs tiesības pensionēties priekšlaicīgi, t.i., 2 gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas. 2020. gadā pensionēties priekšlaicīgi varēs personas, kuras sasniegušas 61 gadu un 9 mēnešu vecumu. (No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski, palielinās, t.i., ik gadu par 3 mēnešiem līdz 2025. gadā tiks sasniegts 65 gadu vecums).

Sveicam svētkos!

Radošā darbnīca “Mans piparkūku nams”

Sagaidot Ziemassvētkus, 19. decembrī Sproģu saieta namā uz īpašu piparkūku namiņu darbnīcu tika aicināts ikviens novada iedzīvotājs. Radošo darbnīcu mērķis bija pašu spēkiem izveidot piparkūku namiņu. Gan lieli, gan mazi jau no sarūpētām smaržīgām piparkūku detaļām un izkausēta cukura lipināja katrs savu īpašo piparkūku namiņu.

Ziemassvētku tirdziņš Ērberģē

Jau par tradīciju kļuvis Ērberģē pagastmājas zālē decembra nogalē organizēt Ziemassvētku tirdziņu. Šogad tas ir īpaši daudzveidīgs – gan gleznas, gan adījumi, tamborējumi, gan medus, gan zirņi, gan ievārījumi un marinējumi, gan māla izstrādājumi, gan interesanti uzraksti uz koka dēlīšiem, gan rotaslietas, gan apsveikuma kartītes, gan dažādi pinumi…

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other