Pasaules talkas dienas ietvaros stāda kokus arī Neretas novadā

Sagaidot Latvijas simtgadi, talku organizētāju apvienība “Let’s do it! World” 15. septembrī aicināja ikvienu cilvēku visapkārt zemeslodei pie­dalīties līdz šim lielākajā kopīgajā dabas sakopšanas talkā  pasaulē. Talkošana sākās Jaun­zēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekoja Saulei visas dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas, noslēdzoties Havaju salās.

Neretā atklāj divus ceļa posmus, kas sakārtoti sadarbojoties Latvijai – Lietuvai

Piektdien, 14. septembrī,  Neretā svinīgi tika atklāts ceļa posms, kas sakārtots Latvijas un Lietuvas ceļu administrāciju sadarbības projekta ietvaros. Tas tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas (INTERREG) 2014. – 2020. gadiem līdzfinansējumu.

ALTUM sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās

Attīstības finanšu institūcija ALTUM no šodienas sāk piedāvāt pilnīgi jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”, kas ir izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums (līdz 70 tūkstošiem eiro). Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozrēm vai zivsaimniecības nozarē.

Jauniešus aicina pasākums “Laukiem būt”

Ar pirmajām informatīvajām dienām 18. septembrī Jēkabpilī un 28. septembrī Preiļos sāksies ikgadējais Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais pasākums “Laukiem būt!”. Tā ietvaros visos Latvijas reģionos notiks informatīvās dienas un bezmaksas mācības, bet noslēguma konkursā būs iespēja iegūt naudas balvu sava biznesa idejas īstenošanai.

Aizvadīti Zalves pagasta Sporta svētki

Tradicionāli augusta mēnesī Neretas novada Zalves pagasta Sproģos tiek rīkoti nu jau par tradīciju kļuvušie Zalves pagasta Sporta svētki.  Arī šogad, 25. augustā, pagasta iedzīvotāji un ciemiņi no tuvākiem un tālākiem novadiem pulcējās bijušās Sproģu pamatskolas sporta laukumā, lai aktīvi pavadītu dienu. Līstošais lietus it nemaz netraucēja sportot gribētājus.

21. septembrī notiks IX Sēlijas kongress Salas novadā

 

Piektdienā, 21. septembrī Salas novada Salas kultūras namā notiks devītais Sēlijas kongress. Tā galvenā tēma ir “Nacionālā attīstības plāna devums Sēlijas novada attīstībai”.

Kongresa rīkotāji ir septiņi Sēlijas novadu apvienības biedri: Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldības. To atklās kongresa izpildrīkotāja – Sēlijas novadu apvienības vadītāja, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Sēlijas mazpulku nometne “Piedzīvojums ”Baltās grāmatas” takās”

Nometni organizēja 116. Neretas mazpulks  ar biedrības “Latvijas Mazpulki” atbalstu. Tā notika 2018. gada 14. – 16. augustā Rites tautskolā. Nometnē piedalījās 116. Neretas, 50. Sunākstes un Daudzeses 439.mazpulka dalībnieki, kopā 23 mazpulcēni un vadītāji. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros, kā arī saņemts atbalsts no projekta “Latvijas Mazpulki par Latvijas mežiem”, Jaunjelgavas novada domes, Neretas novada pašvaldības un mazpulcēnu vecākiem.

Gūto traumu skaits aktīvās atpūtas laikā pērn pieaudzis par teju 50%

Traumas, kas gūtas sportisko aktivitāšu laikā, arvien pieaug, liecina Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) statistikas dati. 2016. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, traumu skaits pieaudzis par 24%, savukārt 2017. gadā – par 45%.  Lai izvairītos no traumām, pirms aktivitātēm būtu jāsniedz skaidra instrukcija par aizsarglīdzekļiem, kas jālieto, kā arī par ieradumu būtu jākļūst sporta inventāra pārbaudei, norāda Latvijas Rehabilitologu asociācijas prezidente un Nacionālā rehabilitācijas centa (NRC) “Vaivari” valdes priekšsēdētāja Anda Nulle.

Dāņi viesojas Neretā

10.augustā Neretas novada pašvaldībā viesojās dāņu ciemiņi, ar kuriem neretiešiem draudzība ilgst jau 26 gadus. Šī nav pirmā reize, kad dāņu draugi no Kopenhāgenas Valbijas (Valby) apgabala viesojas pašvaldībā. Visi viesi, kopskaitā 11, ir saistīti ar kādu no draudzēm (Aalholmas, Vigerslevas, Valbijas Dienvidu, Jēzus un Margarētas draudze).

Neretas novada LTF bijušie biedri aicināti pieteikties konferencei

Šogad aprit 30 gadu, kopš 1988.gada 7.-8. oktobrī Rīgā tika dibināta Latvijas Tautas fronte (LTF). Par godu šim notikumam 8.oktobrī Dailes teātrī, Brīvības ielā 75, Rīgā notiks konference “Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju, LTF-30”. Konferenci rīko 4.maija Deklarācijas klubs un TF muzeja sabiedriskā padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Neretas novada LTF bijušie biedri, kuriem ir interese piedalīties  šajā konferencē , tiek aicināti līdz 2018.gada 17.septembrim plkst. 15.00 pieteikties Neretas novada pašvaldībā pa e-pastu: dome@neretasnovads.lv vai personīgi novada pagastu pārvaldēs. Konferences sākums Rīgā plkst. 11.00.

Transports tiks nodrošināts. Dalības maksu nodrošina pašvaldība.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other