Pusaudžu resursu centra saruna par tēmu “Pusaudžu vecuma psiholoģiskie riski” Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā

29.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viesojās Pusaudžu resursu centra pārstāvji – Pusaudžu resursu centra mentore Anna Guberma un centra psihologs Emīls Ūdris, lai sarunātos ar jauniešiem par viņiem aktuālām problēmām, iespējamiem risinājumiem, pusaudžu domāšanas psiholoģiju un pārmaiņām, kas notiek jaunam cilvēkam augot un veidojoties par pieaugušu cilvēku. Ar reālu un personīgi sāpīgu pieredzes stāstu dalījās Irēna Cepurīte, kas pērn zaudēja savu dēlu.

4.maijā Neretā gadatirgus

Dzestrajā 4.maijā notika Pavasara gadatirgus, kas tradicionāli notiek maija pirmajā sestdienā. Vēsums un pavasara mainīgie laika apstākļi nebija aizbiedējuši ne pircējus, ne pārdevējus. Šogad gadatirgus notika vienlaikus ar Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkiem.

Informē par ugunsdrošības prasībām daudzstāvu ēkās

2.maijā Neretas novada administrācijas sēžu zāles telpās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Aizkraukles daļas Neretas posteņa komandieris Juris Gorbačovs informēja interesentus par ugunsdrošības prasībām daudzstāvu ēkās.

J.Gorbačovs izklāstīja vispārīgās prasības daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpās un teritorijā, prasības, kas jāievēro, lai ugunsnelaimes gadījumā sekmīgi varētu veikt evakuāciju (sākot ar to, ka cilvēku evakuācijai paredzētās durvis aizliegts aprīkot ar slēdzenēm un aizbīdņiem, kas liedz atvērt durvis trīs sekunžu laikā, evakuācijai paredzētās durvis aizkraut ar iekārtām, mēbelēm, priekšmetiem un beidzot ar tādu dekorāciju un apdares materiālu izvēli, kas veicina ugunsgrēka izplatīšanos).

Neretas novadā talko

Pavasara saules un labo laika apstākļu lutināti, Neretas novada talkotāji 27.aprīlī sakopa katrs sava pagasta vietas. Savās mājās un sētās rosījās gan iestāžu darbinieki, gan iedzīvotāji. Šogad Lielās talkas rīkošanas tradīcijai aprit nu jau vienpadsmitais gads.

Neretas novada pašvaldības darbinieki šajā gadā kopa Dienvidsusējas krastu pie Ķesteru kapiem, zāģējot kokus, savācot atkritumus un sakopjot piekrasti. Nākotnē ir iecere izveidot šeit ūdens tuvumā atpūtas vietu, kas varētu paplašināt atpūtas iespējas Neretā. Ik gadu talku rīko arī Neretas Sociālās aprūpes centra darbinieki, kas tās vadītājas Inas Riekstiņas vadībā rosījās savā teritorijā. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni piedalījās Neretas Dzirnavu saliņas sapošanā.

EIROPAS PARLAMENTA VĒLĒŠANAS

Informācija novadu un pilsētu pašvaldībām

Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām CVK pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā:

* a) vienīgo mājokli neaplikt ar nodokli

* b) atcelt 2012. gadā ieviesto apgrūtinājumu vēlētājiem rosināt un lemt likumus.

(vairāk info skat. CVK lapā)

PARAKSTU VIETAS PAŠVALDĪBĀS un darba laiki: (publicēti CVK lapā https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji [1] )

PARAKSTĪŠANA ELEKTRONISKI: valsts portālā www.latvija.lv/pv [2]

SATVERSMES 90. PANTS NOSAKA IZPILDVARAS PIENĀKUMU INFORMĒT KAD UN KUR NOTIEK CVK REĢISTRĒTĀS PROCEDŪRAS.

Informācijas drošības kultūra

Neretas novada pašvaldība rīko “CERT.LV” lekciju-semināru “Informācijas drošības kultūra – 2019”.

Lekcijas laiks: 2019.gada 15.maijs, plkst. 14.00

Lekcijas norises vieta: Neretas kultūras nams, Pētera Lodziņa iela 1, Nereta, Neretas novads

Lekcijas mērķis: Iepazīstināt semināra dalībniekus ar informācijas drošības pamatprincipiem

Lekciju vada: Egils Stūrmanis, CERT.LV

Līdz 15.maijam veicams kārtējais nodokļa maksājums

Atgādinām, ka līdz 2019. gada 15.maijam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 1. aprīlī, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā!

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas 17.maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

VUGD 10.maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Nākampiektdien, 10.maijā no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other