Aktualitātes (Izglītība)

Aktualitātes (Izglītība) (175)

12.janvārī Mazzalves pamatskolas kamīnzālē pulcējās ne tikai Mazzalves pamatskolas skolēni, bet arī bērni no kaimiņu pagastiem kopā ar saviem vecākiem, jo Mazzalvē viesojās Lietuvas koncertkompānija “Soliaris” ar cirka izrādi “Pasakainā planēta”. Programmā piedalījās ne tikai jautri klauni, bet arī savu cirka mākslu demonstrēja sunīši, trusis, kaķīši, papagailis un čūska. Mazajiem tas bija aizraujošs, jautrs un interesants piedzīvojums. Īpaši satraucoša bija tikšanās ar lielo lāci (tas bija pārģērbies viens no cirka dalībniekiem) un īstu lielu čūsku. Dažs labs paslēpās aiz skolas direktora, jo čūska likās biedējoša, bet cits pēc izrādes drosmīgi fotografējās kopā ar cirka māksliniekiem un arī ar čūsku.

Acis zibēja, smiekli skanēja, un ik pa brīdim “uzsprāga” arī skaļi izsaucieni, atbalstot cirka māksliniekus. Mazie skatītāji tiešām bija atsaucīgi.

 

Žanna Miezīte

 

Jau tradicionāli ap Zvaigznes dienu Mazzalves pamatskolā uz svinīgo pieņemšanu pie skolas direktora tiek aicināti tie skolēni, kuru mācību sasniegumi ir labi un izcili, un tie, kuriem ir augsti sasniegumi sportā, un viņu vecāki. 9.janvārī skolā pulcējās 30 skolēnu ģimenes. Atzinību par izcilām un teicamām sekmēm mācībās un izciliem sasniegumiem sportā saņēma Zanda Zariņa (Zanda 1.semestri pabeidza ar Zelta liecību, tas nozīmē, ka vidējais vērtējums bija virs 9). Atzinības rakstu par izcilām un teicamām sekmēm saņēma arī Karīna Griķe (Viņai Sudraba liecība, tātad vidējais vērtējums virs 8). Par teicamiem mācību sasniegumiem un augstiem rezultātiem sportā tika apbalvoti Inguna Sakne, Rauls Sakne, Niks Linmeijers. Par teicamām sekmēm Atzinības rakstu saņēma Ernestīne Baltace, Viktorija Baltace, Reinis Zariņš, Beāte Vitkovska- Kaktiņa. Sudraba liecība arī Elvai Laurinovičai. Par labām sekmēm mācībās tika apbalvoti Kristena Kučinska, Agnija Misūne, Elīna Vasiļjeva, Niks Ašmanavičs, Kristiāns Bardi, Krista Kubliņa, Kristers Langa, Ernests Bubins, Elija Gabuža, Amanda Lokesa, Mareks Dobrovoļskis, Artis Pauniņš, Lāsma Egija Vaičulena, Dāvids Kuģinis, Toms Freimanis, Toms Linmeijers, Patrīcija Lisovska un Paula Bubina. Bronzas liecību un Atzinības rakstu par uzcītību saņēma arī Dāvids Laumanis. Par augstiem sasniegumiem sportā tika uzteikts arī Aksels Vitkovskis – Kaktiņš. Skolas direktors pateicās vecākiem par labu bērnu audzināšanu, par sadarbību ar skolu, aicināja skolēnus izvirzīt sev pietiekami augstus mērķus un uz tiem tiekties, un kā vissvarīgāko atzina tādu rakstura īpašību veidošanu sevī kā mērķtiecība, uzņēmība, pacietība, kā būtiskas direktors uzsvēra sadarbības prasmes.

Pēc apbalvošanas pasākuma dalībniekiem bija iespēja noskatīties nelielu Jaunjelgavas vidusskolas pašdarbības kolektīvu koncertu.  Jaunjelgavieši parādīja savus dejotājus un dziedātājus, uzstājās ar vokālajiem un trompetes solo priekšnesumiem. Direktore Lauma Mīlīgā nedaudz prezentēja savu skolu.

Noslēgumā visi pacienājās un neformālā gaisotnē pārrunāja lietas, kas nozīmīgas vecākiem un skolai.

Žanna Miezīte

18.decembra vakarā Mazzalves pamatskolas klavierklasē pulcējās ne tikai Viesītes mūzikas skolas Mazzalves klavierklases skolnieces, bet arī šo meiteņu vecāki, brāļi, māsas un Mazzalves pamatskolas skolotāji, lai noklausītos meiteņu pirmo sniegumu. Koncertā astoņas klavierklases skolnieces kopā ar savu mūzikas skolotāju Mariku Cielavu atskaņoja pirmos iemācītos skaņdarbus. Telpu piepildīja sirsnīgs mīļums, neliels svētku satraukums un skaļi aplausi pēc katras uzstāšanās. Vēl jau izvēlētie skaņdarbi nebija īpaši sarežģīti, šad tad pirksts ilgāk meklēja vajadzīgo taustiņu, bet koncerts bija skanīgs. Noslēgumā meitenes nodziedāja īpaši šim koncertam sagatavoto dziesmu.

Astoņas Mazzalves pamatskolas meitenes saņēma savu pirmo mūzikas skolas liecību. “Lai nepietrūkst uzņēmības, mērķtiecības un pacietības visu astoņu gadu garumā, un lai visām izdodas arī izlaiduma koncerts”, to vēlēja Viesītes Mūzikas un mākslas skolas  direktore Inga Bartkeviča. Mazzalves pamatskolas direktors pateicās bērniem par sirsnīgo koncertu un bērnu pedagoģei Marikai Cielavai par pacietību, sagatavojot jaunās pianistes pirmajam koncertam. Arī vecāki, kuri kuplā skaitā apmeklēja koncertu, pauda gandarījumu par sasniegto un pateicās pedagogiem.

Savukārt 20.decembrī Neretas kultūras namā, vecāku un radu klātbūtnes spēcināti un iedrošināti, uzstājās Neretas klavierklases un kora klases audzēkņi, izpildot gan solo dziedājumus, gan duetus, gan vienojoties kopkorī, kā arī demonstrējot klavierspēles prasmi. Sirsnīgs paldies skolēnu sagatavošanā skolotājām Gintai Meņģelei un Sandrai Andersonei!

 

Žanna Miezīte, Daiga Meldere

22.decembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Ziemassvētku ieskaņas koncerts “Savāds gaišums sirdi rod ”, kas tradicionāli ir arī kā atskats gan skolotājiem, gan skolēniem uz paveikto un iespēja parādīt  vecākiem, vecvecākiem, draugiem un citiem interesentiem apgūto mākslinieciskās pašdarbības jomā un palepoties ar savām sekmēm un panākumiem mācībās.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore Laima Grebska aicināja klātesošos šajā laikā vairāk domāt un pievērsties garīgajām vērtībām. Viņa pateicās Neretas novada pašvaldības priekšsēdētājam Arvīdam Kviesim, Neretas pagasta pārvaldes  vadītājam Jurim Zālītim un Neretas novada izpilddirektoram Rolandam Klibiķim, ar kuriem šogad bijusi laba sadarbība un kuri allaž uztvēruši signālus, kad skolai bijusi nepieciešama palīdzība, un šogad atbalsts un palīdzīgs plecs izglītības iestādei bijis ļoti nepieciešams.

Jau tradicionāli Ziemassvētku ieskaņas koncerta sākumā tika sumināti mācību semestra labākie skolēni, un svētku egli iededza 12,klases skolēns Pēteris Pavlovičs.

Pateicību par labām un teicamām sekmēm saņēma 5.klases skolēni Ronalds Krjahovs un Raivo Sprostiņš, 6.klases skolnieces Elza Ivanova un Endija Kapele, 7.klases skolnieces Kristīne Boldaševica, Rūta Leite, Alise Vaičulena un Enriko Vorslavs, 8.klases skolnieces Samanta Cvetkova, Līva Marta Klibiķe, Laura Krjahova, Santa Nikolajeva, Trīna Pavloviča, Marta Ragele, Paula Skadiņa, 9.klases skolnieki Monta Apeināne, Kristaps Blūms, Erīda Cepurīte, Kristaps Griķis un Kārlis Plusniņš. No vidusskolēniem pateicību saņēma 10.klases skolnieces Signe Budre, Liāna Roze un Līga Šarkūne, 11.klases skolnieki Kristiāns Dimitrijevs,  Armands Aivis Gorbačovs, Edīte Grigalovičina, Agnija Lazdiņa, Samanta Mikalkeviča, Linda Šmalce, Artūrs Zastupņevičs, 12.klases skolnieki Klāvs Zigurds Kalnāre, Krista Kristiāna Matisāne, Pēteris Pavlovičs, Kristers Spriņģis.

Par svētku noskaņu rūpējās ģitāristi Zigurda Kalnāres vadībā, skolas deju kolektīvi un koris.

 

Daiga Meldere

12. decembra rīts Mazzalves pamatskolas pirmsskolas (5 - 6 g.) bērnu grupiņā iesākās ar skaļākām čalām un gardu piparkūku smaržu. Šajā dienā bērni kopā ar vecākiem ieskandināja Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Pirmsskolēni ar skolotājas Aijas un Kristīnes atbalstu bija īpaši gatavojušies un pārsteidza vecākus ar Margaritas Stārastes Ziemassvētku pasaku „Kraukšķis”. Priekšnesumā darbojās Kraukšķis, lācis, lapsa, suns, zaķēni, Sarkangalvīte un sniegpārsliņas. Mazie aktieri dziedāja, dejoja, spēlēja un arī runāja dzejas rindas. Noslēgumā vecākiem tika pasniegtas bērnu pašgatavotas dāvanas.

Bez Ziemassvētku pasakas tika parādīts arī priekšnesums ar bērnu un vecāku gatavotiem mūzikas instrumentiem.

Pēc labi padarīta darba arī mazos māksliniekus sagaidīja pārsteigums- sarkans dāvanu maiss no kura katrs apmaiņā pret noskaitītu dzejolīti saņēma savu paciņu.

Skolotāja Aija vēlas pateikt paldies vecākiem par gatavotām maskām, kas padarīja pasaku krāšņāku un radīja sajūtu, ka atrodies mežā un kopā izdzīvo Kraukšķa un pārējo piedzīvojumus.

 

Guna Baltace

Mazzalves pamatskolas sportisti decembrī piedalījās vairākās vieglatlētikas sacensībās un visās guva atzīstamus rezultātus. Arī 15.decembrī, piedaloties Ludzas sporta skolas atklātajās meistarsacīkstēs “C” un “D” grupām, mazzalvieši parādīja augstus rezultātus. Veiksmīgākie starti izdevās Akselam Vitkovskim – Kaktiņam – viņš izcīnīja 1.vietu gan lodes grūšanā, gan tāllēkšanā. Ļoti labi startēja arī Niks Linmeijers – viņš otrais tāllēkšanā. Savukārt Inguna Sakne izcīnīja 3.vietu lodes grūšanā.

Sporta skolotājs Agris Sakne

Galēni – vieta Latgalē, kur dzimis Roberts Mūks (īstajā uzvārdā – Avens) un kur pēc ilgas prombūtnes atgriezies Latvijas zemē. R. Mūks dzīvoja trimdā ASV. Viņš ir filosofs, dzejnieks un reliģiju vēsturnieks. Pēc viņa aiziešanas viņsaulē tika saņemts bagātīgs atraitnes Elzas Avenas dāvinājums ar novēlējumu ierīkot Galēnos muzeju Robertam Mūkam.

Liels nopelns Roberta Mūka vārda popularizēšanā, muzeja veidošanā ir latviešu valodas skolotājai Martai Bindukai, kuras darbu ir novērtējuši ne vien galēnieši, jo viņa ir saņēmusi balvu “Latvijas lepnums 2016” nominācijā “Novadnieks”.

Marta Binduka kopā ar Riebiņu novada domi, Galēnu Kultūrvēstures biedrību, Roberta Mūka muzeju un Galēnu pamatskolu jau 12. gadu organizēja Roberta Mūka piemiņai veltīto eseju konkursu. Šī gada konkursa tēma bija

„Ik solī, ko speru,

Veras debesu vārti

Tepat, virs Latvijas zemes.”

                          (R. Mūks)

Skolēni no visas Latvijas 15. decembrī tika mīļi gaidīti konkursa noslēguma pasākumā. Galēnu pamatskolas sporta angārā pulcējās ap 200 cilvēku. Konkursa sākumā M. Binduka usvēra, ka atbraukušie ir skolā ienesuši daudz gaišuma, jo sastapušies dvēseles radinieki. Priecājās par tiem, kas ar saviem sirdsvārdiem bija sagādājuši gaišu un mierīgu, ar mīlestību piepildītu laiku, kad žūrija vērtēja iesūtītos darbus.

2. - 4. klašu grupā saņemti 57, 5. - 7. klašu grupā - 138, 8. - 9. klašu grupā - 84, vidusskolas grupā -91 autora darbi. Pateicās 112 skolotājiem, kuri mudināja skolēnus izteikt savu viedokli jaunrades darbā.

 Arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa skolnieces piedalījās konkursā. Trīna Pavloviča (8. klase) saņēma 1. vietu. Ieskats Trīnas konkursa darbā: Bet bija kaut kas, kas mūžam paliks daļa no Līdumu Līziņas, kaut kas tāds, ko nesadedzinās neviena uguns. Un tā bija cerība, tai līdzās arī mīlestība. Varbūt citiem cerība mirst pēdējā, bet Līziņas cerība nemirs nekad. Cerība. Cerība, ka visus savus mīļos viņa satiks Debesīs. Cerība, ka viņi tur tiešām ir un ka ir arī Debesis. Cerība par Latviju un latviešu tautu, tās kultūras un  dvēseles skaidrības likteni.

Tēmas, ko savā laikā apcerējis rakstnieks Roberts Mūks. Viņā Lizete Rūta Līduma allaž bija saskatījusi radniecīgu dvēseli un iedvesmas avotu. Neviens rakstnieks šai latviešu valodas un literatūras skolotājai nebija tik mīļš, un to varēja apliecināt visi viņas bijušie skolēni, jo Lizete arvien literatūras stundās klusi, bet dumpinieciski stāstīja par R. Mūku un no galvas citēja viņa darbus visdažādākajās situācijās, piemēram, jebkuru problēmu viņa ironiski rezumēja ar Mūka vārdiem: “Sākumā bija Vārds. Un ar to tā visa ķeza sākās.” Pat padomju laikos, kad Roberts Mūks bija aizliegto literātu sarakstā, viņa nepārstāja rakstnieku daudzināt. Tik ļoti viņa viņu mīlēja.

Paldies arī Santai Nikolajevai (8. klase) un Guntai Ugarenko (11. klase), kas saņēma Pateicības.

Dace Kronīte,

 Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

 

 

Šajā mācību gadā īpaša uzmanība tiek veltīta bērnu drošībai. Skolās viesojas gan policijas darbinieki, gan ugunsdrošības dienestu pārstāvji, lai skolēnus izglītotu, kā rīkoties krīzes situācijās un ko darīt, lai šādās situācijās nenonāktu.

15.decembrī Mazzalves pamatskolas 3.-6.klašu skolēnus uzrunāja Aizkraukles reģiona ugunsdzēsības dienesta priekšnieks Guntars Laukazīle un Neretas iecirkņa vadītājs Juris Gorbačovs. Viņi demonstrēja speciāli skolēniem sagatavotu prezentāciju ugunsdrošībā, atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem par dažādām sadzīviskām situācijām, kurās nepieciešams nekavējoties rīkoties. Bērni uzsvēra, ka ugunsdzēsēji ne tikai dzēš ugunsgrēkus, bet arī glābj cilvēkus un dzīvniekus, kuri nokļuvuši nelaimē uz ūdens, autoavārijās un dažādās sadzīves problēmās.

Katrs sarunas dalībnieks no ugunsdzēsējiem saņēma arī grāmatiņu “Ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš uz ceļa”, un aktīvākie skolēni saņēma balvas – atstarotājus, kas tik nepieciešami tagad – tumšajā laikā.

Žanna Miezīte

12.decembrī Mazzalves pamatskolas komanda ar sporta skolotāju Agri Sakni piedalījās Daugavpils sporta skolas organizētajās sacensībās vieglatlētikā “C” un “D” grupām. Mazzalvi pārstāvēja 6.klases skolēni Mareks Dobrovoļskis, Niks Linmeijers, Aksels Vitkovskis – Kaktiņš, 5.klases skolniece Zanda Zariņa, 4.klases skolēni Rauls Sakne, Inguna Sakne un Ernests Bubins. Visi sportisti startēja labi, bet godalgotās vietas izcīnīja Rauls Sakne (1.vieta tāllēkšanā ar rezultātu 4,21 m un 1.vieta 50 m skriešanā), Aksels Vitkovskis – Kaktiņš (1.vieta tāllēkšanā un 2.vieta 50 m skriešanā), Niks Linmeijers (3.vieta tāllēkšanā) un Ernests Bubins (3.vieta tāllēkšanā, aizlecot vairāk kā 4 m, kas ir Ernesta personīgais rekords).

Sporta skolotājs Agris Sakne ir gandarīts par skolēnu startu un atzīst, ka treniņi nav bijuši velti.

Žanna Miezīte

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3361212
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3023
90559
3361212

Sadarbība