Aktualitātes (Izglītība)

Aktualitātes (Izglītība) (190)

Vecumnieku novadā, ar kuru sadarbojas Mazzalves pamatskola, jau tradicionāli katru pavasari tiek organizēts zīmēšanas konkurss pirmsskolēniem “Krāsu diena”. Šogad 14.martā šis pasākums notika Skaistkalnē. Mazzalves pamatskolu konkursā pārstāvēja sešgadīgās Sabīne  Grīnberga un Zane Dubinska.

Pasākumu vadīja jautrais un viesmīlīgais Buratīno, kurš sirsnīgi visus sagaidīja un, lai zīmētājus sadraudzētu, uzdeva dažādus uzdevumus, aicināja minēt mīklas. Tad sekoja zīmēšana. Pa to laiku bērnu skolotājas apmeklēja grezno Skaistkalnes baznīcu, kur Tēvs Jānis vadīja nelielu interesantu ekskursiju.

Konkurss noslēdzās ar apbalvošanu. Zīmējumi bija padevušies krāšņi un spilgti. Mazzalvietes saņēma titulus – Zanei bija “Pavasarīgākais zīmējums”, bet Sabīnei – “Saulainākais zīmējums”. Gan meitenes, gan skolotāja Aija Dārziņa bija gandarītas par veikumu, tāpēc to kopā nosvinēja Skaistkalnes kafejnīcā. (Sešgadīgās mākslinieces apguva papildu iemaņas – viņas mācījās iepirkties, pašas skaitīja naudiņu un kafejnīcā ēda - kā jau pieklājas- ar nazi un dakšiņu).

Pirmsskolniecēm tā bija krāsaina un iespaidiem bagāta diena.

Žanna Miezīte

Mazzalves pamatskolā Meteņdienas pasākums notika 16.februārī. Kādu laiku tradīcija organizēt Meteņdienas bija pārtrūkusi. Nu to atjaunojam. Pasākums  norisinājās pagalmā pie skolas. Pasākumā piedalījās 1.-5. klases skolēni, bet pasākumu palīdzēja organizēt un vadīt vecāko klašu skolēni - Lāsma, Alens Tomass, Toms, Edvards, Dāvids un Alise. Pasākuma ierosinātāja bija skolotāja Silvija Lisovska, bet pasākumā līdzdarbojās arī jaunāko klašu audzinātājas.

 Visi bija saģērbušies interesantās maskās. Tāda ir Meteņdienas tradīcija (ar Meteņiem maskošanās laiks beidzas).

Pasākumu ieskandināja skolas 1.-4.klašu deju kolektīvs. Tad dalībnieki gāja vilcieniņā gar konusiem un lēca pāri virvei. Pēc tam dalībnieki sadalījās komandās un skolotājas bija komandu vadītājas. Sadalītajās komandās dalībnieki veidoja dotos dzīvnieka attēlus sniegā, ejot ar kājām un atstājot pēdas tā, lai sanāktu dotais attēls.

 Interesanti un jautri noritēja ,, Jautro balonu’’  deja. Visi apsēja ap kājām mazus baloniņus un mēģināja viens otram tos uzspridzināt.  Gāja karsti!

Tad dalībnieki vēlās pa sniegu, tā iesildīja zemi, lai ātrāk sāktos pavasaris.

Beidzot  Edvards un   Dāvids aicināja  uz kalniņu aiz skolas, lai  brauktu ar ragavām. Noskaidrojās, kurš vistālāk aizbrauks. Nu bija  īsts sacensību gars!

  Pašās beigās parādījās Metenis (šoreiz baismīgas raganas izskatā), kurš meta  no 2. stāva lejā konfektes. Visiem bija jautri, un visi smējās un priecājās.

 Šāda veida pasākums mūsu skolā ir pirmo reizi, bet noteikti turpināsim katru gadu rīkot Meteņdienu, lai tā atkal kļūst par labu tradīciju.

 

Lāsma Vaičulena

27.februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Mazajā skolā notika SIA “Agirvision” Robotu skolas nodarbības 1.-5.klašu skolēniem. Pasākums notiek projekta karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Tehniskās zināšanas manai nākotnei” Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Tā mērķis ir iepazīstināt jaunāko klašu skolēnus ar robotikas pamatiem un ar to saistītajām profesijām (inženieris, programmētājs, mehāniķis u.c. ), kā arī rosināt skolēnu interesi par tehnisko jaunradi un iedrošināt savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm.

Bērni ar sajūsmu un interesi uztvēra dažādu trasīšu zīmēšanu un robotu darināšanu atbilstoši vizuālām komandām, ar prieku konstatējot, ka, rūpīgi apdomājot, iedziļinoties un vingrinot smadzenes, ir iespējams iekustināt pašu meistarotus robotiņus.

“Agirvision” dibinātājs Kaspars Čaba, organizējot īpašas apmācības bērniem no 7-12 gadiem robotikā, balstās uz   zinātni, matemātiku, tehnoloģijām un inženieriju (t.s. STEM: Science, Technology, Engineering, Mathematics), izmantojot robotu kā līdzekli loģikas, fizikas likumu, programmēšanas, komandas darba apgūšanā.

Bērni ar spēles palīdzību risina visai sarežģītus uzdevumus, kā atalgojumu un gandarījumu nodarbības beigās saņemot iespēju eksperimentēt ar robotiem un redzēt sava darba augļus.

Nodarbībās bērni risina loģikas, programmēšanas uzdevumus, apgūst sensoru darbību, zīmē robotiem trasītes, izklaidējas ar braukājošiem robotiem, mācās tos kontrolēt, liekot tiem braukt pa iepriekš noteiktu ceļu.   Īpatnējā „zooloģiskajā dārzā”,  kā to dēvē pats K.Čaba,  katram robotam ir savas metodes, kas veicina prasmi eksperimentēt, izaicina un savā unikālā, aizraujošā veidā māca. Kaspars vēlas izskaust “nabadzīgas” skolas ideju, lai skolēnu zināšanas neaprobežotos vienīgi ar vienkāršu konstruktoru uzbūvi, darbotos tikai ar vienveidīgām iekārtām, bet iekļautu arī dažādas STEM orientētas apmācības, sākot ar magnētisma pamatiem, elektrības pamatiem u.c.

Robotikas nodarbībās skolēni uzzināja par dažādiem robotu veidiem un to pielietojumu un lietderīgu izmantošanu dzīvē (robotu tārpi, robotu roka, robotu bumbas, roboti uz gaisa spilvena, līniju sekotāji un to komandēšana , programmējams drons u.c.), - kā tie tiek saistīti ar reālajām ražošanas līnijām.

 

Daiga Meldere

Šī gada 14. februārī es devos uz Rīgu, lai piedalītos "Ēnu dienās 2018". Es izvēlējos ēnot Nacionālā teātra aktieri Aināru Ančevski.

 Kad ierados Nacionālajā teātrī, mūsu ēnotāju grupu  sagaidīja vadītāja un ieveda lielajā zālē. Tur bija iespēja četras stundas vērot,  kā aktieri gatavojas izrādei, kura notiks 8. martā. Diemžēl pats A. Ančevskis šajā mēģinājumā nepiedalījās.

Ap pulksten diviem mēs beidzot tikāmies ar pašu aktieri. Viņš bija pārsteigts par to, ka, mūs -viņa fanu - bija tik daudz! A. Ančevskis izrādīja teātri un pastāstīja dažādus jokus. Pēc jaukās ekskursijas pa teātri mēs apsēdāmies uz paklāja un vairāk nekā divas stundas sarunājāmies. Aktieris mums pastāstīja par studijām, par aktiera profesijas gaišajām un ne tik gaišajām pusēm un pat par sadzīviskām dzīves situācijām.

Esmu ļoti priecīga, ka varēju izmantot šādu iespēju. Man tas šķita interesanti, jo nākotni vēlos saistīt ar šo profesiju. Paldies jāsaka skolotājai D.Pabērzai par palīdzību šī mērķa realizēšanā.

                                                                                                                                                                                    Elva Laurinoviča

Piektdien, 16.februārī, Mazzalves pamatskolā  ESF karjeras projekta 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros viesojās lektore Vita Brakovska ar lekciju ,,Mans praktiskais radošums jaunām iespējām Neretas novadā un Latvijā”.

Vita Brakovska- RTU pasniedzēja, nevalstiskās organizācijas ,,ZINIS” lektore, dažādu semināru, kursu organizatore un dalībniece  Latvijā un ārpus tās, uzņēmēja, enerģiska uzņēmējdarbības veicinātāja un atbalstītāja u.tml.- 2 mācību stundu garumā novadīja izsmeļošu un uzziņām bagātu nodarbību 7.-9. klases jauniešiem par to, kā sevi radoši var izpaust tik skaistā un, izrādās, bagātā zemē kā Latvijā! Atliek tikai šo bagātību  ievērot, novērtēt un tad pārdot un pelnīt naudu. Izrādās, ka to, ko metam Latvijā ārā, citi pasaulē grib pirkt par dārgu naudu, piemēram,  pelnus, zāģskaidas, metāla skaidas, koku mizas, žagariņus, kaltētus govs mēslus, floristikas materiālus u.c.. Mūsu ekoloģiskie ražojumi no piena vai meža veltēm pasaulē ir iecienīti.

V. Brakovska  uzsvēra, ka  viņas sarunu mērķis ir rosināt apzināties cilvēkam pašam savus iekšējos radošos resursus un, pašam tos prasmīgi kombinējot, radīt praktiskas, rosinošas idejas ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī sociālā, kultūras vai izglītības jomā.

Vispirms vajag uzdrīkstēties savu sapni nosaukt par mērķi un tad doties ceļā uz to!

Vita Brakovska, stāstot gan savu, gan citu cilvēku pieredzi, pārliecināja, ka Latvija joprojām ir iespēju zeme ikvienam, kas ir drosmīgs. Aicināja jauniešus domāt un darīt CITĀDI  kā ierasts, būt pašpietiekamiem, riskēt un radīt inovatīvas un pelnošas idejas.

Ko darīt skolā? Lektore uzsvēra, ka pilnīgi visu, ko skola un dzīve dod,  jāņemot pretī un jānovērtē, jo, viņasprāt, ikkatra aktivitāte un darbošanās  cilvēku pilnveido. Viņa uzsvēra daudzās iespējas modernajās tehnoloģijās.

Lektore bija atvedusi daudz uzskatāmu  piemēru no Latvijas uzņēmējiem-amatniekiem un mājražotājiem-konfektes, rotaļlietas, kosmētikas materiālus, papīra un tekstila ražojumus, kokmateriālu veidojumus, idejas tūrismam, garīgām darbībām.

Grupu uzdevumā skolēniem bija dots uzdevums izdomāt idejas, kā varētu no pelniem kaut ko ražot un nopelnīt. Mūsu skolēnu idejas: ražot ziepes, šampūnu, pulveri, mazgājamos līdzekļus, uzacu un grimam krāsu, mēslojumu, ,, kaķu,  smiltis”, siltināšanas materiālus, taciņu kaisāmo materiālu…

Lūk, cik ātri tikām iedvesmoti domāt! Tagad tikai uz priekšu!

Daiga Pabērza

6.februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas labākie skolēni saņēma Vītolu fonda stipendijas. Stipendiju piešķiršanas iniciators ir Neretas novada domes deputāts Kaspars Baltacis, mudinot vietējos uzņēmējus finansiāli atbalstīt talantīgākos un sekmīgākos audzēkņus. Stipendiju piešķiršanas brīdī piedalījās arī viens no talantīgo skolēnu atbalstītājiem  - SIA “Liellopu izsoļu nama” vadītājs  Kaspars Ādams.

Gan K.Baltacis, gan K.Ādams dalījās atmiņās par to, kā krājuši savas pirmās stipendijas, lai iegādātos kārotās lietas. Deputāts K.Baltacis iegādājies galdniecības instrumentus, savukārt uzņēmējs K.Ādams – ilgi kārotu, tolaik modernu magnetofonu. ko šobrīd , kā izsoļu nama vadītājs pats smejas, uzskata par vienu no saviem nejēdzīgākajiem pirkumiem dzīvē. Turpmākie pirkumi un naudas tērēšanas paradumi bijuši pārdomāti.

Stipendiju pasniedzēji vēlēja skolēniem dzīvē gūt tādus panākumus, lai arī viņi paši reiz varētu finansiāli atbalstīt gudrus un talantīgus jauniešus. Stipendijas saņēma: Armands Aivis Gorbačovs, Pēteris Pavlovičs, Edīte Grigalovičina, Kristers Spriņģis, Līga Šarkūne, Signe Budre, kā arī Neretas novada uzņēmēju veicināšanas stipendija tika pasniegta Lindai Šmalcei.

Daiga Meldere

1. februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā ciemojās pārstāve no Latvijas Aizsardzības ministrijas Daiga Ozola un karavīri no ASV un Kanādas, kā arī Klāvs Bajinskis, bijušais Neretas 513. Jaunsardzes vienības komandieris, tagad strādā Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos (turpmāk NBS).

Iesākumam mums rādīja prezentāciju, kurā bija iekļauti attēli ar svarīgiem notikumiem no Latvijas pagātnes. Iepazīstināja ar Aizsardzības ministrijas ikdienas darbu, kā arī ar viņu pienākumiem. Tuvāk iepazīstināja ar NATO veicamo darbu un stāstīja par 5. pantu (Puses vienojas, ka bruņotu uzbrukumu vienai vai vairākām no tām Eiropā vai Ziemeļamerikā uzskatīs par uzbrukumu visām dalībvalstīm, un tādēļ tās apņemas, ka šāda uzbrukuma gadījumā katra no tām, izmantojot individuālās un kolektīvās pašaizsardzības tiesības, kas paredzētas Apvienoto Nāciju Organizācijas Hartas 51. pantā, sniegs palīdzību Pusei vai Pusēm, kas pakļautas uzbrukumam, individuāli un kopā ar citām Pusēm, veicot pasākumus, kurus tās uzskata par nepieciešamiem, ieskaitot bruņota spēka pielietošanu, lai atjaunotu un saglabātu Ziemeļatlantijas reģiona drošību.).

Tālāk mums stāstīja, kas ir mūsdienu vides drošības izaicinājumi: militārie (Krievijas apdraudējumi Latvijai pēc karadarbības Ukrainā un Gruzijā), dabas katastrofas, kiberdrošība, informatīvās telpas drošība, arī drošība internetā - troļļi, klikšķu mednieki, informācijas un viedokļu burbuļi.

Vairāk uzzinājām par Latvijas NBS, tās augstākais vadonis ir Latvijas prezidents. NBS ir organizācija un bruņota tautas daļa, tās galvenie uzdevumi ir nodrošināt sauszemes, gaisa un jūras teritoriju drošību. Paskaidroja, kāda ir atšķirība starp profesionālajiem karavīriem un Zemessardzi - profesionālā armija ir kā darbs, kur cilvēki saņem noteiktu algu, veic pienākumus, bet Zemessardze ir brīvprātīgo cilvēku piedalīšanās armijas dzīvē, sevis pilnveidošana un iespēja aizsargāt savu valsti. Latvijā ir 8000 zemessargu, no tiem 16% ir sievietes, profesionālo karavīru – 5000, no tiem 14% sievietes, rezerves karavīri – 3000. Latvijā ir aptuveni 1200 karavīru no NATO. Mums rādīja video, kurā bija redzams, kā Kanādas, ASV un Latvijas karavīri trenējas Ādažos.

Tikšanās beigās mums bija iespēja klausīties karavīru stāstos. Klāvs Bajinskis  mums pastāstīja, kādēļ ir kļuvis par zemessargu.  Viens no ASV karavīriem mums pastāstīja, kāpēc ir izvēlējies šo ceļu, viņš Latvijā ir jau no oktobra un būs līdz jūnijam. Uzzinājām, ka viņam ļoti patīk Latvijas pasākumi. Kanādas armijas karavīram patīk spēlēt hokeju, Latvijā ieradās 18. janvārī un būs līdz 16. jūlijam. Viņš izvēlējās sekot brāļa pēdās - būt karavīram.

Tikšanās noslēgumā kopā tika uztaisīta kopbilde.

Ingūna Dubovska,

10. klases skolniece

7. februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika kārtējā 11. klases skolēnu izstrādāto zinātniski pētniecisko darbu vai projektu aizstāvēšana. Darbs tiek izstrādāts 10. un 11. klasē.

“Labrīt, mīļie draugi!” tā dalībniekus uzrunāja LU emeritētais profesors, fizikas doktors Andris Broks, kas priecājoties, ka vienu dienu gadā iespējams ar gandarījumu strādāt Neretā. A. Broks atzina -  esot nepacietības pilns klausīties skolēnu paveikto.

5 skolēni aizstāvēja izstrādātos projektus. Artis Davidenis un Armands Aivis Gorbačovs pētīja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 7. – 9. un 10. – 12. klašu skolēnu fizisko aktivitāšu novērtējumu. Artis stāstīja ar pedometrijas metodi, ka tā esot precīzāka nekā viedtālruņos izmantojamās lietotnes. Izrādās, ka 7. – 9. klašu skolēnu fizisko aktivitāšu intensitāte nav pietiekama. Armands Aivis noskaidroja, ka arī 10. – 12. klašu skolēnu fizisko aktivitāšu intensitāte ir zema. Tomass Baļčuns bija veicis pētījumu “Neretas sportistu sasniegumi motokrosā”, intervējot bijušos motokrosa braucējus un iegūstot vērtīgus foto. Kaspars Ozoliņš bija izgatavojis 8 ģeometrisko figūru modeļus, kas tiks izmantoti kā uzskates materiāli matemātikas kabinetā. Artūrs Zastupņevičs bija ieguldījis darbu Ķibildu dzimtas koka izveidošanā datorprogrammā “MyHeritage”.

Pārējie 11 skolēni aizstāvēja izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus. Pārī darbu izstrādāja un arī aizstāvēja Edīte Grigalovičina un Agnija Lazdiņa par tēmu “Jāņa Jaunsudrabiņa kultūras mantojuma popularizēšana Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā „Riekstiņi” 2017. gadā”. Darbs aktuāls – popularizē ne vien Jāņa Jaunsudrabiņa kultūras mantojumu - gleznas, fotogrāfijas, daiļdarbus, tulkojumus -, bet arī mūsu vidusskolu.

Personvārdu izvēli Neretas pagastā no 1998. gada līdz 2017. gadam pētīja Kristaps Možeiks, kas secināja, ka pēdējos 7 gados vecāki bērniem devuši 141 personvārdu, no tiem 67 personvārdi, iespējams, aizgūti no citām valodām, tie ir 48 %. Populārākie personvārdi ir Daniels, Kristaps, Markuss, Mārtiņš, Samanta, Linda, Valters, Viktorija, Evelīna, Kārlis, Kristers, Kristiāns un Rihards.

Pamatīgi lauksaimniecības problēmas Neretas novadā, pētījumā iesaistot 5 intensīvās zemnieku saimniecības (“Blāzmas”, “Zīlītes”, “Brīvkalni”, “Dumpji” un “Pumpuri”) un 2 bioloģiskās saimniecības (“Kalna Pālēni” un “Rimšāni”), ir izpētījusi Linda Šmalce. Secinājusi, ka no 10 Latvijā esošajām lauksaimniecības problēmām 9 ir arī Neretas novadā.

Kristiāns Dimitrijevs strādāja pie Neretas Ķestera skolas maketa izveides, izpētot vecās Neretas fotogrāfijas, uz kurām ir redzama Ķestera skola, tiekoties ar skolotāju Ausmu Burku un noskaidrojot telpu skaitu skolā (nav noskaidrots precīzs telpu izvietojums). Pirms izveidots rasējums un gatavots makets, konsultējies ar arhitektu Jāni Zālīti.

Gunta Ugarenko, kas nākusi no Tērvetes novada, pētīja  zemgaļu un Tērvetes senvēsturi un tās attēlojumu L. Pura romānā “Degošais pilskalns” un secināja, ka rakstnieks L. Purs, rakstot romānu, daļēji balstījās uz vēsturiskajiem faktiem, bet lielākoties notikumi, varoņi, to raksturi, dzimtu likteņi ir autora radošs izdomājums.

 “Brektes. Mākslinieku dzimta” – par šādu tematu stāstīja Samanta Mikalkeviča, kas ir tikusies ar dzimtas 2 paaudžu māksliniekiem. Tika atrasts kopīgais 3 mākslinieku paaudzēs, pirmkārt, glezniecības tehnika – akvarelis, otrkārt, daba kā iedvesmas avots, treškārt, lieliskas darba spējas.

Valters Duks pētīja Latvijas medību saimniecības.

Par izpētīto tēmā “Kreiļu īpašības. Mīti un patiesība” stāstīja Samanta Šidla. Izrādās, ka mūsu skolā ir 7% kreiļu (zinātnieku pētījumos noskaidrots, ka izteikti kreiļi ir 5%).

“Informācija TV 3 vakara ziņu raidījumā” pārvarā ir negatīva, tā izpētījusi Santa Regute, analizējot raidījuma sižetu saturu 2017. gadā 6 mēnešus.

Ieva Madara Glavecka pētījusi aktuālu problēmu “HIV/ AIDS izplatība Latvijā”, pētījuma respondeni – rīdzinieki un valmierieši.

11. klases audzinātāja Sarmīte Sniķere bija sagādājusi saldu pārsteigumu tam, kas vislabāk aizstāvēja savu darbu. Tā bija Samanta Mikalkeviča, kas ar dedzīgi un ar sajūsmu stāstīja par mākslinieku Brektu dzimtu.

Uz Skrīveriem, kur notiks starpnovadu zinātniski pētniecisko darbu konference, tika izvirzīti šādi skolēni: Edīte Grigalovičina, Agnija Lazdiņa, Kristaps Možeiks, Linda Šmalce, Kristiāns Dimitrijevs,  Gunta Ugarenko, Samanta Mikalkeviča un Santa Regute.

Profesors Andis Broks atvadījās līdz 2019. gadam, sakot , ka “labai dzīvei vajag labu izglītību”.

 

Dace Kronīte,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

 

Jau 15. gadu pēc kārtas 2018. gada 6. februārī tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Par to Mazzalves pamatskolas 1.-4.klašu skolēniem īpašā pasākumā atgādināja Mazzalves pagasta bibliotekāre Agnija Strautiņa.

Agnija jau krietnu laiku sadarbojas ar pirmsskolu, bet nu interesantā pasākumā iesaistīja sākumskolēnus. Bērni uzzināja 10 svarīgākos noteikumus, lai darbošanās internetā būtu droša, uzzināja, kādi ir draudi, ja sociālajos tīklos publicē pārāk personisku informāciju. Sākumskolas skolotājus, kuri bija pasākumā, pārsteidza, cik daudzos un dažādos sociālajos tīklos bērni ir reģistrējuši savus kontus, lai gan vairumā sociālo tīklu reģistrēšanās paredzēta tikai no 13 gadu vecuma.

Notika neliels tests, kurā 1.-4.klašu skolēni atklāja savas zināšanas un “robus” internetlietošanas drošībā. Tad vingrinājumā “Pasaki komplimentu!” bērni mācījās izprast, cik svarīgi ir dot pozitīvas emocijas citiem internetlietotājiem ar savu darbību.

Noslēgumā katra klase kolektīvi zīmēja supervaroni, kurš novērstu visas problēmas, kas saistās ar drošību internetā, un prezentēja savus zīmējumus. Skolēnus Agnija aicināja piedalīties konkursā, kurš notiek visu februāri mājas lapā drossinternets.lv

Paldies Agnijai par interesanto un vajadzīgo pasākumu!

Žanna Miezīte

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3717078
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2471
90450
3717078

Sadarbība