Jūras spēku pārstāvis viesojas PII “Ziediņš”

21.februārī Neretas PII “Ziediņš” viesojās Latvijas Jūras spēku pārstāvis Vladimirs Boldaševičs, lai bērniem pastāstītu, kā darbojas kuģis, kas ir katra ierīce  uz peldlīdzekļa un kādi ir Jūras spēku uzdevumi un pienākumi. V.Boldaševičs bija līdzi paņēmis arī kuģa maketu, lai mazie interesenti varētu rūpīgi izpētīt katru detaļu un izvaicāt, kādas funkcijas katra no tām veic. Bērni ar aizrautīgu interesi noskaidroja, kādas ir lifta funkcijas uz kuģa, kāpēc un kādam nolūkam ir nepieciešams enkurs, antena, kāpēc datori un datora pele kuģī ir piestiprināti tā, lai nevarētu nokrist, kam vajadzīgi plosti. Mazie, draudzīgā bariņā, aplipuši ap datora maketu, izpētīja ikkatru niansi pelēkā kuģa āŗēji redzamajās detaļās, pārsteigti konstatējot, ka ne tikai mašīnai, lai tā virzītos uz priekšu, nepieciešama stūre un ka skārienjutīgi ekrāni ir ne tikai viņu vecāku telefoniem, bet tie ir arī uz kuģa.

Bērni uzzināja, ka Jūras spēki nodrošina krasta apsardzi, meklē un glābj cilvēkus jūrā, likvidē avāriju sekas. Tāpat noskaidroja, ka patruļkuģiem doti nosaukumi, kas apzīmē nozīmīgākās Brīvības cīņu norises vietas, – Skrunda, Cēsis, Viesīte, Rēzekne un Jelgava. Mazajiem bija iespēja noskatīties nelielu informatīvu filmiņu par kuģi, kas devies uzdevumā neitralizēt mīnas. Noskaidrot, kas notiek uz kuģa klāja, kādas darbības veic, kur peldlīdzekļa apkalpe guļ, kas ir provianta istaba, kāda izskatās kuģa vadības telpa, kāda izskatās ierīce, kas parāda, cik metru ir līdz sēklim, kā izmantot ūdens strūklu un ka dažreiz ar to var atvairīt arī “ļaunos ienaidniekus”, kas pārvietojas mazākās laivās.

Pēc kuģa uzbūves noskaidrošanas un tā apkalpes galveno uzdevumu izzināšanas bērniem pašiem bija iespēja no papīra salocīt savu kuģīti, izkrāsot un dot tam paša izdomātu vārdu.

Līdz šim bērnudārzā PII “Ziediņš”, pastāstot par savu profesiju, viesojušies policijas un ātrās palīdzības pārstāvji. Savukārt paši bērni ir ciemojušies, lai izzinātu ugunsdzēsēju un aptiekāru darba nianses.

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 23 Februāris 2017 11:30

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3361212
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3023
90559
3361212

Sadarbība