Mazzalves skolēni izbauda kultūru

25.februārī  astoņpadsmit 2.-9.klašu skolēni un skolotājas Daiga Pabērza un Silvija Lisovska devās uz Rīgu , lai apskatītu Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) un Dailes teātra izrādi ,,Toma Sojera piedzīvojumi”.

Pēc renovācijas plašajās un gaišajās LNMM telpās skolēni apskatīja visu muzeju un izstādi, bet 3.stāva ,,labirintā” muzeja sagatavotajās darba lapās meklēja atbildes 7 izcilu latviešu mākslinieku gleznās.  Tāpēc  ilgāku brīdi apstājāmies pie V.Purvīša gleznas ,,Pavasara ūdeņi”un meklējām vienu  lietu, kas it kā esot ,,aplam” iezīmēta  upes atspīdumā, -un sameklējām! Apstājāmies pie viena no ievērojamākajiem t.s. “krievu konstruktīvisma” stila dibinātāja G.Kluča gleznām un meklējām tās formas, kas gleznās ir galvenās. Interesantāk bija vērot J.Rozentāla gleznas un izprast K. Padega zemtekstus. Un, galvenais, nepagājām garām slavenajai T.Zaļkalna cūciņas skulptūrai .

Izrāde ,,Toma Sojera piedzīvojumi” bija spraiga, interesanta, saistoša un pārdomām bagāta. Skolēniem patika aktieri, īpaši Lauris Dzelzītis un Ilze Vazdika, patika skatuves inscenējums, humors un asprātība tekstos.

Sestdiena bija bagāta diena!                        

  Daiga Pabērza


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 28 Februāris 2017 12:48

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3361212
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3023
90559
3361212

Sadarbība