“Spoki” arī Neretā

Šis gads ir Jāņa Jaunsudrabiņa 140. dzimšanas dienas gads. Pateicoties muzeja “Riekstiņi” vadītājai Ilzei Līdumai, 16. februārī Neretas kultūras namā viesojās Bērnu un jauniešu teātra studija “Berķeneles kamolītis” ar izrādi “Spoki”.

Mistiskais ir atrodams arī Jaunsudrabiņa darbos, tostarp “Baltajā grāmatā”. Izrādē astoņi jaunieši, glābjoties no sniegputeņa, stāstīja par to, ko paši piedzīvojuši vai dzirdējuši. Stāstnieki pieminēja neretiešiem zināmas vietas, piemēram, Ķišku un Ķesteru kapsētu.

Priecājamies par jauniešu aizraušanos – teātra spēli. Starp citu, viņi gan dejojot, gan dziedot, starp viņiem viens esot hokejists.

Pēc izrādes teātra studijas vadītāji Inese Bērziņa un Ivars Brakovskis aktīvi izklaidēja skatītājus – mazzalviešus un neretiešus -, iesaistot publiku stāstā par Jaunsudrabiņa laikabiedra Raiņa bērnības piedzīvojumiem Berķeneles pusmuižā. Balvas – brīvbiļetes Berķeneles muižas apmeklējumam.

Ciemiņi pēcāk devās uz  “Riekstiņiem”, kur ne vien iepazinās ar Janča bērnības zemi, bet arī tika pacienāti ar tradicionālajām pupām.

Dace Kronīte,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja


Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 03 Marts 2017 12:58

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3154852
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2542
78644
3154852

Sadarbība