Pirmsskolēni ciemos pie upes Krāsu dienā

15.martā Mazzalves pamatskolas piecgadīgo un sešgadīgo bērnu mācību telpās tika gaidīti ciemiņi no Vecumnieku un Iecavas novadiem, lai kopā visi piedalītos tradicionālajā pirmsskolas bērnu pasākumā Krāsu dienā. Šī gada tēma - "Ciemos pie upes".  Bērni varēja zīmēt, līmēt aplikācijas, locīt papīru, izmantot plastilīnu. Krāsu dienā piedalījās 34 bērni no Stelpes pamatskolas, Misas vidusskolas, Skaistkalnes vidusskolas, Vecumnieku vidusskolas, PII "Cielaviņa", PII "Cielaviņa" Kurmenes filiāles, PII "Cālītis" un PII "Dārtija" no Iecavas novada, kā arī  no Mazzalves pamatskolas pirmsskolēni. Mazos mākslasmīļus pavadīja 17 pirmsskolas skolotājas.

Rītu sākām ar sasveicināšanos un īsu stāstījumu par Mazzalves pamatskolu un bērnudārza ēku. Tad bērni devās uz grupas telpām, lai radītu mākslas darbus. Darbam tika atvēlētas 60 minūtes. Savukārt skolotājas devās uz tikšanos ar pašu baronu Hānu, Zilo dāmu un muižas Raganu. Skolotājas pēc ciemošanās Ērberģes muižā ilgi nevarēja rimties jūsmot par runātīgo baronu Hānu (Elmārs Vectirāns), asprātīgo Raganu (Anita Vectirāne) un noslēpumaino Zilo dāmu (Zeltīte Odiņa).

Kad bērniņi bija beiguši savus darbiņus, tie ģērbās, lai dotos uz lielo skolu un baudītu Leģendu taku kopā ar muižas īpašajiem tēliem, ietu rotaļās.

Tad sākās pats grūtākais - katram bērna mākslas darbam tika piešķirta nominācija. Tās bija dažādas, piemēram, RADOŠĀKAIS,  AINAVISKĀKAIS, APJOMĪGĀKAIS u.tml. Katrs bērns saņēma zivtiņu, kurā bija nominācijas nosaukums, zīmuļkrāsas, grāmatzīme, saldumi. Bērnus pavadošajām skolotājām dāvinājām pildspalvu un blociņu ar Mazzalves pamatskolas logo, lai būtu atmiņa no viesošanās Mazzalvē Krāsu dienā. Pēc balvu saņemšanas kopīgs foto , tad  - cienāšanās. Pavāres bija pacentušās, un bērniem bija bumbieru "ezīši", mandarīnu "zivtiņas", ābolu dekori.

Pasākums bija tiešām krāsains. Patīkami, ka bērni nāca klāt un teica paldies vārdus. Ciemiņiem tika piedāvātas iespējas fotografēties pie makšķernieka, ko pie bērnudārza ēkas izveidoja Zilgma Raupa, un foto stendā, kurā bija attēlota zivs. Mans paldies Ramonai par pavasari vāzē, par saulīti rožu podiņā no Vecumniekiem, par dāvaniņām no Iecavas novada PII "Dārtijai", Sarmītei Samai par sadarbību. Sirsnīgs paldies atbalsta grupai -  Dzidrai Ivanovai, Zilgmai Raupai, Muižas tēliem, visiem, kuri palīdzēja!
                                                             

                                                               Mazzalves pamatskolas pirmsskolas skolotāja

 Aija Dārziņa


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2678966
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4855
138708
2678966

Sadarbība